Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

Věrnost

23. června 2008 v 16:03 | Morell |  Kreativita
Moje obliba, tedy crossover LOTR a SW. Velice krátký děj, doba asi dva týdny po odchoodu z Roklinky a v SW mezi epizodou 3 a 4. Nebyl proveden beta-reading, takže pokud zde naleznete nějaké závažnější chyby, dejte mi vědět, díky...

Společenstvo prstenu, výprava do Mordoru - Aragornův deník:
Už mám možnost posuzovat Společenstvo i každého jednotlivce. Jednoduše proto, že jsme na cestě už týden. Nejen ale, že pochybuji o našich nadějích, cosi mi nahání strach. A to cosi je chování Legolase. Vždy jsem ho znal, jako energického s neobvyklou intuicí a skvělého v boji. Ale teď se mi zdá uzavřený a podivně klidný. Nad levým okem má sotva znatelnou jizvu, ale viděl jsem ji. Když jsem se ho ale ptal, kde k ní přišel, mlčel. Namísto toho Legolase, kterého znám mi připomíná paní Galadriel, stejně klidný a v očích stejné skryté cosi. Navíc u sebe skrývá dva podivné předměty, vypadají jako jílce mečů, k ničemu jinému je nedokážu přirovnat. Nosí je pečlivě skryté a jen dobrý pozorovatel je může postřehnout. Podezřívám ho, myslím si, že jsou to buď talismany, nebo amulety. A bojím se, že velmi mocné…
"Musíme jít dál," řekl Gandalf, "slunce už zapadá."
Aragorn zaklapl deník a schoval ho do tajné kapsy u toulce. Zvedl tvář a rozhlédl se. "Ve tmě nás nebude tak snadné zpozorovat a my snáze zpozorujeme nepřátele."
"Pokud zapálí ohně," namítl Legolas pozorující okolí. "Musíme být ostražití."
Aragorn přivřel podezřívavě oči, když si pro sebe Legolas něco zamumlal a nebylo to ani elfsky, ani obecnou ba dokonce ani temnou řečí. Nicméně Legolas se pak věnoval hobitům a tak Aragorn přešel na jiné myšlenky… prozatím.
Cesmínie byla kdysi obývaná elfy, ale ti už dávno odešli za moře a jen blízké hory je pamatovaly. Porosty cesmíny sice skrývali devět poutníků, ale ne před pohledy shora. Celý den putovali smutnou a prázdnou krajinou. K ránu si opět vyhlídli bezpečné místo k přečkání dne a ukryli se. Legolas, který byl nejméně unavený se vydal na výzvědy do okolí… Ale ani po hodině se nevrátil.
Aragorn s Gimlim se vydali elfovi po stopě… tedy nutno říci, že jim to šlo ztuha, poněvadž elfové za sebou stopy nezanechávají. Měli ale štěstí a spatřili Legolase v rozmluvě s podivnými postavami v bíločerné zbroji a u ještě podivnějšího výtvoru. Obrovský povoz z nějakého kovu, ale nebyl ničím tažený.
"Znovu vám říkám, že tato soustava je chráněná před jakoukoli ozbrojenou akcí smlouvou o chráněných planetách!" řekl rázně Legolas.
"A já vám znovu říkám, že tady žádná smlouva o chráněných planetách neplatí." Odsekl filtrovaným hlasem pravděpodobně nějaký chlap.
"Platí hlavně tady," řekl Legolas. "Osobně jsem se o to postaral."
"To nám nemůžete dokázat." Odsekl "bílooděnec."
Legolas jim ukázal své podivné "talismany" a řekl: "nezahrávejte si se mnou."
"A vy si nehrajte s těmi věcmi, mohl byste si ublížit. Mimochodem víte vy, že je zakázáno pod trestem smrti vlastnit světelný meč?"
Legolas pozvedl obočí. "Děláte si srandu?"
"Ne, rozkaz Imperátora."
"Imperátora?? Tak tohle je na mě moc. Kdo sedí v čele rady Jediů? Koho mám spráskat?!"
"Myslím, že vám utekly některé události," řekl bílooděnec.
"A sice?"
"Ehm, nevím jestli o tom mohu mluvit."
Legolas upřel krátce zrak na druhého vojáka a ten se otočil k prvnímu.
"Je to domorodec a nemají tu ani elektřinu, ten to nikomu nepoví, klidně mluv."
"Tak dobře: Asi před rokem skončily klonové války proti Separatistům. Darth Vader pak vedl oddíly do Chrámu Jediů, kde vyřídili zrádce. Mezitím byl vydán rozkaz 66, tedy zabít každého Jediho v našem dosahu. Od té doby Jediové neexistují."
"A chrám?" Zeptal se překvapený Legolas.
"Už taky není, byl stržen."
Legolas se odmlčel. "To mi toho uteklo hodně," řekl po chvíli. Pak se ale znovu začal zlobit. "Je sice smutné, co se v Chrámu stalo, ale to neznamená, že padla smlouva o ochraně primitivních planet!"
Oba vojáci ustoupili. Legolas totiž vypadal tak hrozivě, že se i Aragorn s Gimlim, kteří je sledovali, otřásli. "Co to melou?" Zeptal se Gimli potichu.
"Moc tomu nerozumím," přiznal Aragorn. "Ale nějaká spojitost v tom určitě je, nemelou nadarmo."
Z nebe se snesl stejný objekt, který už na zemi byl. Dvě křídla zvedl a přitiskl je ke třetímu nahoře, aby mohl přistát.
Legolas sebou trhl. "Co je tohle? Invaze zde jsou zakázané pod pokutami miliónů kreditů!"
Oba vojáci s Legolasem přešli k přistálé lodi, ze které vystoupila černá postava. Kovová kápě a maska v obličeji a celý oblečený v černé.
Aragorn využil nepozornosti všech a připlížil se blíže, by mu nic neuniklo.
"Cholera?" Oslovil Legolas temnou postavu, která nedýchala zrovna zdravě.
"Ty se opovažuješ mě, Lorda Vadera, zesměšnit?!"
"Trocha srandy neuškodí," odpověděl Legolas.
"Jestli se mi okamžitě neomluvíš, poznáš naplno sílu temné strany Síly!"
"Promiňte vaše černá majestátnosti s cholerou."
Vojáci okolo vyprskli smíchy a Legolas se smál taky.
Vader k němu došel. Legolas byl o dobrých deset centimetrů nižší, ale nejevil sebemenší známku strachu. "Nevíš, proti komu stojíš."
Legolas si ho prohlédl pozorně. "Na někoho, kdo nemá vlastní ruce, nohy, nebo myšlení se trochu moc naparuješ."
Vojáci se zase smáli, tentokrát ale jen velmi mírně, poněvadž přes ně přejel Vaderův pohled.
"Kdo si myslíš, že jsi, že se mě nebojíš?"
"Jsem to, co jsem." Odpověděl Legolas. "A jestli nechceš mít krmě cholery i malátnost, nebo něco horšího, sbal si své vojáky, své lodě a křižníky a zmiz z téhle soustavy."
Vader se pod maskou zamračil. Legolas ale neustoupil. Stáli proti sobě jako dva lvi, kteří si vyhrožují před bojem o území. Vader natáhl ruku a zvedl Legolase do vzduchu. Chtěl ho uškrtit, než ho ten drzoun naštve tak, že mu nebudou stačit přístroje. To ale netušil, co Legolas je doopravdy.
Aragorn pocítil neobyčejně silný pud, vytáhl luk a šíp, zamířil a šíp pustil.
Šíp zasáhl Vaderovu ruku a moc držící Legolase ve vzduchu zmizela. Vader si vytrhl šíp a zjistil, že Legolas dopadl na nohy a jen rychle popadl dech.
"Dobrý," řekl. "A teď zase já!" A to natáhl ruku Legolas a Vader odletěl do lodi, kde přistál na podlaze. Setrvačností jel až do kokpitu, kde zastavil. "Otravní Sithi," odplivl si Legolas a sledoval Vadera, jak se pomalu zvedá z podlahy lodi.
"Takže jsi Jedi," řekl Vader, "nebyl jsem si jistý."
"Takže jsi Anakin," oplatil mu Legolas. "Yoda se zmínil."
Vader se zarazil. "Takhle mi už neříkej!"
"Na to, že jsi Jedi bych od tebe čekal víc… všeho." Řekl Legolas zklamaně.
Vader se už naštval. "Jsi proti mně slabý."
"V některých ohledech," připustil Legolas.
Vader vytasil meč s krvavě rudým ostřím. Legolas chmátnul po jenom ze svých skrytých mečů a ukázal světu zelené ostří.
Aragorn s Gimlim se zatajeným dechem sledovali Legolasovu nikdy neviděnou obratnost. Skákal i čtyry metry a bojoval s Vaderem na světelné meče, velmi ušlechtilé ale i nebezpečné zbraně. Vader sice nebyl tak obratný, ale byl mocný. Trvalo dlouho, než některý z jeho útoku zasáhl Legolase, který odletěl několik metrů a přistál ne zrovna podle svých představ. Vader se sotva zasmál, když odkudsi vyšlehla světlice. Rudá zář znamenala jasné nebezpečí. Vader zmizel v lodi a obě odletěly. Legolas vstal a přitáhl si, z pěti metrů, světelný meč, načež ho vypnul. Pak se jen smutně a smířeně díval za loďmi.
Odkudsi se objevil Gandalf. "Zastrašilo je to?"
"Ano," řekl Legolas, "odletěli. Ale vrátí se a mnohem silnější."
"Doufejme že ne brzo," řekl Gimli.
"Vrátí se velmi brzy, dříve, než možná doufám." Legolas si povzdechl. "A to nás byly stovky, skoro tisíce."
"Koho?" Zeptal se Aragorn. "Spojenců, mých přátel bojujících za správnou věc."
"Seslali je Valar?" Zeptal se Gandalf.
"Ne," řekl Legolas. "Ale jen Valar vědí, co se bude dít."
"Tak se vraťme, než nám hobiti všechno sní." Řekl Gimli a okamžitě se otočil.
Legolas zavřel oči a pohroužil se do Síly. Cítil tu temnotu, která obklopovala místa, která bývala čistší, Chrám už nezářil. Ale zářilo místo na pouštní planetě Tatooine. A pak ještě méně jasné světlo odkudsi z blízka, sotva postřehnutelný záblesk Síly, který Legolasovi odlehčil srdce. Byl skrytý na temném místě, ale byl. Legolas se zase vrátil k realitě, ve které žil, na povrchu Středozemě, a vydal se s ostatními k táboru. "Ještě máme naději," řekl. Otočil se ke slunci, které zářilo na čisté obloze. Ještě jsou Jediové, kteří stále chrání mír a jejich záře ještě nepohasla. A i kdyby zahynuli, já jejich znalosti odnesu za moře…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Beltrix Beltrix | Web | 31. srpna 2011 v 18:19 | Reagovat

Aragorn je hezčí ;)

2 Morell Morell | Web | 31. srpna 2011 v 19:48 | Reagovat

[1]:
Každý, kdo jde za někým jiným, než já, mě dělá radost.

3 Andoriana Andoriana | E-mail | Web | 5. července 2015 v 17:58 | Reagovat

Pán prstenů.... Star Wars.... Warcraft.... BOŽE, TOHLE JE ÚŽASNÝ BLOG! Musím si to tu všechno projít, vypadá to, že tu strávím hodně času :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama