Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

Orbit downloader

7. února 2009 v 11:41 | Morell |  PC a sofrware
Toto neberte jako reklamu. Tenhle program jsem našla na netu náhodou a musím uznat, že jsem spokojená.

Orbit downloader je program, který umožňuje rychlé stahování souborů. Máte li pomalý internet, pak se vám určitě přes Exploler ebo jiný prohlížeč nestahuje zrovna moc dobře. Tyto programy si nechávají hodně z rychlosti pro vlastní prási, tedy prohlížení stránek. Soubory se pak stahují velmi pomalu. Orbit je ale zaměřený pouze na stahování. Proto vám může poskytnou překvapivou rychlost i na pomalejším netu v rámci možností.

Po spuštění je vidět obvykle jen okonka na hlavním panelu. Když přes ni ale otevřete okno programu, můžete vidět, jak se stahují soubory, nebo změnit nastavení, či přímo přikázat stažení souboru.
Program nepodporuje češtinu, ale i jeho malá škála funkcí z něj děla opravdu dobrý program.


Jeho opravdu NEJ funkcí je nastavení automatické kontroly stažených souborů antivirem. Ten si můžete zvolit a Orbit pak bude automaticky spouštět antivirovou kontrolu po stažení souborů, které jsou nastavené k monitorování. To je opravdu něco, v životě jsem třeba neviděla, že bych strčila flash do zástrčky a WINDOWSY mi nabídly otestování antivirem. A to je velká chyba, protože i takhle se do počítače přináší viry a my lidé na to často zapomínáme.

Obzvláště při stahování velkých souborů oceníte, jakou vám může Orbit poskytnout stahovací rychlost:
Pomalý internet
IE: 10Kb
Orbit: 75Kb
Rychlejší internet
IE: až 160Kb
Orbit až 800Kb
Je to znatelný rozdíl, co? Komukoliv jsem to ukázala, začal Orbit používat. Já sama ho poiužívám na většinu stahovaných souborů. Jen ty malé, u těch se to snese. ale třeba při stahování destíky Mb velkých souborů se doba stahování velmi znatelně zkrátí.

Další skvělou vlastností je stahování videa z netu. Například z Youtube a Google video. Lze v nastavení programu aktivovat 'get it' tlačítko. Pak, když najedete na přehrávané video, stačí jen zmáčknout a už jen zvolit, kam se má uložit. Orbit soubory s příponou flv a swf stahuje velmi dobře. Umožní vám stáhnout flashové animace z mnoha stránek. Toto nejde jen u stránek s vysokým zabezpečením, například z domény starwars.com nebo jiných, které si mohou dovolit opravdu kvaitní zakódování videa.

Pohoří li stahování videa, spustí se okno s nápisem grab it. Pak stačí jen znova načíst stránku a zvolit soubor videa a dát 'download'. I tato funkce se docela dobře hodí.

Když znáde adresu souboru, a máte ji zkopírovanou do schránky a spustíte v Orbitu nové stahování (new download), Orbit sám už vloží odkaz do kontextu stahování a vám už jen stačí zkontrolovat, jestlistahujete správný soubor a jestli se vám vejde na disk. Toto Orbit ukáže taky.

Orbit také skrývá funkci samoopravy v případě, že nefunguje plně správně. Při zvolen se znovu opraví fvšechny funkce a program znovu funguje. Toto oceníte třeba, když bám Orbit nabourají viry.

Už při instalaci Orbit nabízí integraci v Exploleru, ale i v dalších prohlížečích, např ve Firefoxu, nebo v Opeře. Pak v prohlížeči při stisknutí pravého tlačítka se vám ukážou volby, které umožní stahování přes Orbit a některé soubory se přes něj budou stahovat přímo.

Program není nijak velký. (něco přes 2 MB má instalace), aktualizace nabízí program sám, neodšrtnete-li, aby je nehledal.

Víhod má Orbit více, než dost. Pominu-li chybějící češtinu, není si moc na co ztěžovat. má ale i své chyby. U starších verzí byla u videjí značka Orbitu, která při klepnutí na ní spustila stahování. Novější tlačítko 'get it' se oběvuje na videu a je spýše otravné, než elegantní, jako ředchozí značka vedle videa. Navíc, při vypnutí se musí znovu aktivovat a podle mě je pouze krokem zpátky.

Nejmenovala jsem všechny více, či méně dobré funkce tohoto programu. áte-li zájem o tento program, buď se podívejte přes Google, nebo zkuste nějaký z mých odkazů.

Moje hodnocení programu 8/10


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Morell Morell | Web | 8. dubna 2010 v 19:04 | Reagovat

Smazány OT příspěvky.

yoaigar | E-mail | Web | 25. dubna 2009 v 12:21
zfcqupvjnw | E-mail | Web | 4. května 2009 v 9:14
livfymhdc | E-mail | Web | 8. května 2009 v 21:42

2 prduch prduch | E-mail | 24. května 2013 v 22:07 | Reagovat

Chtěl bych si prohlížet video soubory.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama