Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

Něco k zamyšlení

30. května 2009 v 17:44 | Morell |  Jedijská spiritualita
Jedijský plášť má rukávy. Proč ale? Proč není takový, jako má třeba Dooku v Ep. 2 a 3?
Odpověď je v celku logická. Zvláště v běhu a nahodilém pádu do hloubky je rozdíl znát. Když se Člověk zasekne o 'běžný' plášť, zvláště když zůstane viset a plášť mu nesklouzne z hlavy, hrozí i uškrcení. Jedijský plášť krk neobepíná, buď Jedi zůstane viset za rukávy, nebo z pláště vyklouzne.Světelný meč je zbraň velmi pověstná. Jediové přešli na laser z kovu z toho důvodu, protože se tak mohou ubránit laserovým střelám, zjevně kulky zanikly ve velmi brzké době, pokud je ovšem někdy ve vzdálené galaxii znali. Vznik zbraně je stejnou záhadou, jako vznik řádu samotného.


Proč, když se Síla projevuje ve všech bytostech, tak její 'nad schopnosti' Jediové přisuzují jen tvorům s midichloriany?
Midichloriané jsou symbionti, žijící v tělech asi všech druhů v galaxii. Jejich znalost ale upadla s koncem Klonových válek a s Občanskou válkou, kdy byla ztracena většina Jedijké moudrosti. Jediové věřili, že jsou to oni, kdo umožňují ovládat Sílu a ve filmech je tomu opravdu tak, ale je to film. A filmy mohou mást.
Zajímavý fakt - co dokážou postav ve filmu je často považováno v reálu za nemožné. Člověk snadno získá názor, že toho není schopen. A přitom to lze.

Opravdu k pozastavení (zkopírováno):

(z Wikipedie) V současné době se k náboženství Jedi hlásí i mnoho reálných lidí - v Anglii a Walesu se při sčítání lidu přijhlásilo v roce 2001 k vyznání Jedi 390 000 obyvatel, což je 0,7 % z lidí, hlásících se k nějakému náboženství. Statistický úřad zaregistroval Jedi jako směr, k němuž se hlásí významná část obyvatel. Na Novém Zélandu se k Jedi při sčítání lidu dokonce přihlásilo 1,3 % celé populace.

(Lidé.cz příspěvek přidaný 24.03.09 15:14:42)
jedi neni nic jineho, nez zkomercializovany zen...
S ucelem zaujmout soucasneho divaka...
Ale jejich kodex je prave prejaty ze zenu...
Je to neco, jako pohadka...
Kazda pohadka ma realne zaklady

(Lidé.cz příspěvek přidaný 09.04.09 07:01:14)
Chápu, že se někomu líbí oblíkat si hábit a u pasu nosit světelný meč (napodobeninu samozřejmě), já sám pracuji na kostýmu (armoru) mandaloriana z dob Mandalorianských válek, ale není větší slasti, než-li si obléknout uniformu imperiálního oficíra. Ale dělat z toho náboženství, to bych snad zakázal, i Trekies to tak nepřehání (už). Z fanoušků různých filmů a stran dobra či zla, pokud si dělají kostými je nejlepší založit kostýmovou charitativní organizaci.
Ale chodit se modlit před sochu Luka Skywalker?
To si radši E-11 prostřelím hlavu!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hadrian Hadrian | 10. července 2009 v 19:57 | Reagovat

Nejsem sice nějaký odborník na Star Wars(zato ale znám japonskou kulturu) myslím si že George Lucas si při vytváření Jediů bral inspiraci ze samurajů.Když se kouknete nejdřív na nějaký film od Akiro Kurosawy a pak na Star Wars je tam vydět určitá podobnost.
Nebylo by to poprvé co by si americké filmy brali inspiraci z japonských.Nejvíce je to vidět na sedmi statečných což je jasná kopie japoských sedmi samurajů akorát přenesené do doby divokého západu.

2 Morell Morell | 20. července 2009 v 7:54 | Reagovat

[1]: Já zase nejsem zrovna odborník na samuraje, ale možná máš pravdu. Ale proč ne? Já myslím, že inspirovat se a napodobovat filmy z východu není zase tak špatné... tedy pokud tě to vysloveně neuráží, ale já myslím, že je to možný způsob, jak pokračovat ve fantazírování. Také si z mnoha filmů, či knih beru inspiraci pro svou práci. A navadí mi, když si někdo vezme inspiraci ode mě. Považuji to za normální.

3 gever gever | E-mail | Web | 23. ledna 2012 v 5:24 | Reagovat

Nakladatelství EGMONT ČR, s.r.o., začne 17. ledna 2012 vydávat komiksový časopis Star Wars magazín. Nový titul bude vycházet jednou měsíčně, bude mít 48 barevných stran včetně obálky a k dostání bude hlavně v prodejnách tisku za 49 Kč. Každé číslo bude obsahovat tři komiksové povídky. V prvním čísle se čtenáři mohou těšit na povídky Očista s Vaderem a Palpatinem, Děti Síly s Macem Winduem a Apokalypsa na Endoru z období po Epizodě VI. Druhé číslo pak bude obsahovat povídky Nepřátelské linie s Anakinem Skywalkerem, Cesta válečníka s Jangem Fettem a Bobou Fettem a Okamžik pochybností opět s Vaderem. Překladu komiksů se ujal Milan Pavlíček, redakce Stanislav Kadlec.
Star Wars magazín
První číslo: 17. ledna 2012
Maloobchodní cena: 49 Kč
Formát: 170 x 260 mm
Počet stran: 48 včetně obálky
Vychází: jednou měsíčně

a vychází obrázková kniha teřrminologie super
Star Wars: už nejen filmová legenda, ale také nový měsíčník vydavatelství EGMONT ČR

Komiksový časopis Star Wars magazín od vydavatelství EGMONT ČR, s.r.o., přichází v úterý 17. ledna na pulty českých prodejen tisku. Milovníky komiksů čekají každý měsíc tři napínavé povídky na 48 barevných stranách. Nový titul bude k dostání za pouhých 49 Kč a díky výhodné nabídce půlročního a ročního předplatného ho mohou čtenáři získat s 15procentní slevou.

a vychází obrázková kniha teřrminologie super pro všechny fandy star wars vše cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama