Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

Hledaná cesta

13. června 2009 v 12:58 | Morell |  Kreativita
Dialog dvou duší, který je snad srozumitelný dost na to, aby ho každý pochopil.

Vypadáš zamyšleně.
Uvažuju. Uvažuju o tom, jak jsou lidé malí a zbyteční.
Proč to tak vidíš?
Protože ničí tenhle krásný svět, na kterém žijí. Jeho další ničení někdy i nazývají jeho ochranou. Mezi sebou bojují o vše, co mají. Každý z nich je tak… bezvýznamný.
Ano, tohle se děje.

Je to beznadějné.
To není pravda. A co ty? Tvá cesta tě přivedla zpět domů. Stejně tak i oni tam mohou svou cestu najít. Ještě plně neoslepli. Stále existuje čest, dobro a láska mezi lidmi. Země není ztracená.
Moje rozhodnutí vycházelo ode mne.
A to musí udělat i oni. Jen se rozhlédni okolo sebe. Všichni spěchají za prací, aby měli peníze, kterých pro sebe chtějí co nejvíce. A přitom sní, že oni budou bez práce a všechno udělají ostatní. Vytrácí se pokora, která by jim umožnila naučit se být si mezi sebou rovni. A v tom shonu zapomínají, že by se měli věnovat i sobě, mít chvíli, kdy se budou jen radovat ze života. Ale protože se neradují, tak postupně ničí místa, kde by se radovat mohli a nahrazují je místy umělými, ve kterých obíhají peníze. Peníze, které jsou jen kusy papíru, pro které se zabíjí. Likvidují to nejcennější, aby měli to nejubožejší.
Společnost je taková, kdo nejde s ní…
Ten má silu založit společnost novou, která by byla tím opravdovým rájem, který na Zemi kdysi byl.
Nebo zemře.
Matka země je moudrá. Asi by zemřel, to máš pravdu, ale nemusí to být radikální odpor. Čistý člověk může žít v temném systému, aniž by jím byl ovlivněn. Mít peníze jen na obživu a život a žít v lásce ke skutečnému světu. K přírodě, lidem, vesmírné energii. Když žiješ v lásce, jdeš po té nejúžasnější cestě.
Co je na jejím noci?
Je nekonečná. Má jen začátek. Můžeš po ní jít, můžeš sejít a zase se vrátit, ale konce nedosáhneš. Můžeš se jen nadšeně přibližovat, ale nikdy tam nedojdeš. A přesto je to čím dál úžasnější, jak po ní jdeš. Nekonečná láska, to je na konci.
Takže když náhodou dosáhneš konce…
Tak už není nic jiného.
To ale stojí za to se na té cestě zastavit, ne?
Na chvíli může, odpočinout si, ale obvykle znovu najdeš sílu jít dál.
Nemyslím si, že člověk má tak vznešeného ducha, aby tohle dokázal.
Všichni ho mají, ale zde si je s oblibou ničí. Nevidí totiž, kdo jsou. A tak si vytváří jiné rasy, ve kterých vidí vznešenost a dívají se na ně ve filmech. Tím snadno zapomínají na to, že to, co vidí, stvořili lidé. Tedy, že je to možné. Ale převládá zlo. A převládá na tolik, že se postupně ujímá vlády nad tímto světem.
Lze ho zastavit?
Lze. Je tak snadné třeba přestat ostatní srážet a místo toho s nimi mít trpělivost. Není tak těžké začít žít trochu více v radosti. Není namáhavé vydat se na procházku do přírody. A když dokážeš tohle, jsi na začátku cesty a můžeš vyrazit vstříc láskyplnému světlu dne, kdy už nebude utrpení, protože věk bude jedinou věcí, která bude mít nad lidmi moc. Ale není tu proto, abychom vnášeli zlo, prostě je jen třeba uvolnit místo dalším lidem a sami pak jdeme dál, vstříc nové cestě. Nic není horší, než když máš pocit, že jsi naprosto zbytečný tvor, bez kterého by se svět obešel. Tenhle temný svět se bez tebe obejde, tady jsi jen pracovní síla. Ale ve skutečnosti jsi pravým originálem, nekopírovatelným. Žádný klon nemá duši svého vzoru. Pouze stejné tělo. Skutečnost je taková, že všichni se můžeme jednou vrátit domů, kde nás všichni radostně uvítají. Ale tu cestu je třeba najít. A to nejlépe s láskyplným srdcem a čistým svědomím. A láskou nemyslím sex. Myslím náklonnost k druhým, ochotu jim pomoct v nouzi.
Jsou na zemi nějaké informace, podle kterých jít?
Ano a mnoho. Ale musíš je umět pochopit, protože slouží jen k tomu, aby tě usměrnily, ne aby tvůj život tvrdě řídily. To pak vede jen k fanatismu. Jsou tu, abychom nad nimi přemýšleli a hledali pravdu. Až ta tě může vést.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cezetka Cezetka | 21. února 2013 v 19:28 | Reagovat

Dobrá úvaha. A dobrá na zamyšlení :)

2 Hoshi Hoshi | E-mail | Web | 29. srpna 2013 v 14:45 | Reagovat

Velmi zajímavá úvaha ... Asi nad těmi otázkami také popřemýšlím :)

3 Charlotte Charlotte | 25. června 2014 v 17:26 | Reagovat

je to neskutočne dobrá úvaha... vlastne nie len úvaha, má to v sebe naozajstnú hĺbku. Veľmi sa mi páči, ako dokážeš tie najskrytejšie kútiky ľudskej duše vyviesť na svetlo a človek si to pritom pomaly neuvedomí...
nad tvojimi dielami mi proste len čím ďalej tým vyše padá sánka...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama