Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

Avatar - svět snů

15. ledna 2010 v 13:52 | Morell |  Přirozeno a nadpřirozeno

Když jsem narazila na tento článek, poměrně mě překvapilo, jaký vliv může takovýto film mít vliv. Co je vlastně příčinou toho, že lidé zde postavám ve filmu závidí? Ozázka je zásadní a odpověď je na místě: lidu Na'vi závidíme jejich harmonii s přírodou a styl jejich života a myslíme si, že takový mít nemůžeme. Je pravda, že jde o jinou rasu jiné planety, kde jsou zvířata i Na'vi schopní propojit jejich nervové soustavy k přímé komunikaci a že žijí hluboko v přírodě. nicméně bychom neměli zahazovat svou vlastní planetu, která nás nosí i přestože se k ní chováme zle.

Na mě Avatar nijak rušivě nepůsobil. možná je to protože ráda chodím do lesa a pokouším se ve svých mezích žít v harmonii s okolním světem. A možná právě z nedostatku kontaktu s přírodou může mít Avatar takový vliv. Věřím tomu, vždyť stále více času trávíme doma, u PC nebo Televize, pak není divu, že když vidíme přírodu v takovém fascinujícím pohledu a nasloucháme bytostem, tkeré jí rozumí, naše srdce po ní tak silně zatouží a když jí mít ve své blízkosti nemůžeme, tak strádáme. Každá deprese má svůj důvod a je-li důvodem takovéhle deprese strádání po přírodě, působí li na vás tanto film takto, tak se řiďte svým srdcem a začněte jezdit na koni, zaučte se v sokolnictví, ale chcete se přiblížit takové harmonii?

Pak mám dobrou zprávu, nic není nemožné, dokud v to věříme. Telepatie je schopnost každého člověka a navíc se nemusíme ani dotýkat toho, s kým se kontaktujeme. Každý se tomu může naučit. Začněte vyhlédávat Víly a elfy, možná se setkáte i s drakem nebo jednorožcem... začnete mluvit se stromy a vědět, že jsou skutečně živé a znají historii lépe, než myslíte. Nezáviďte, nemáme možnost ovlivnit to, jak tento svět zmenili naši předkové, na más je, abychom rozhodli, jak tento svět bude vypadat, až odejdeme a předáme ho dalším, co budou po nás.

Na závěr mám jen toto, závidíte li lidu Na'vi, začněte se chovat trochu podle jejich vzoru: milujte naši planetu a starejte se o ni teď, když to od nás potřebuje. važte si zvířat, omlouvejte se přírodě za ta, která jite... Přiroda vás vysliší, když si jí budete opravdu vážit. Vždyť nic neni nemožné, dokud si to přejeme.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Wampy Wampy | Web | 15. března 2010 v 16:13 | Reagovat

Tak nevím Avatar jsem neviděla, ale film Kruh deprese způsobuje. Sice jen tak na tři dny, ale přece...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama