Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

Pro ty, kdo se odváží instalovat XP na nový notebook

3. ledna 2010 v 10:26 | Morell |  PC a sofrware
Bez nutnosti instalovat ovladače SCSI, či úpravy instalačního programu, pokud zjistíte, že se vám notebook s XP nehodlá vypnout. (mnou otestováno na notebooku ACER Extensa 5430)

Jelikož jsem tento návod v češtině zatím neviděla, tak zde předávám vlastní verzi, která je sice osekaná, ale snad se dá pochopit.


První krok udělejte už před koupením a to ten, že si zjistěte, jestli výrobce dodává pro vybraný model ovladače na XP, pokud ano, notebook bude kompatibilní a lze XP nainstalovat.

(S notebookem bez OS bývají dodávána 'ressource DVD' plná ovladačů. Pokud ne, tak si musíte ovladače stáhnout z netu. Už v XP lze ovladače instalovat z flash disku.)

Při prvním spuštění se dostaňte do menu nastavení BIOSu a přepněte nastavení pevného disku, já si dovolila i nastavit možnost aktivovat menu, ze kterého určíte první místo, ze kterého se spustí OS bez změny nastavení BIOS.

OK, pokud se dostanete k tomu, že vám vyběhne text vybízející ke spuštění OS z CD, tak ho spusťte. Jakmile naskočí modrá obrazovka, bude vybízet k instalaci ovladačů zmáčknutím klávesy F6, vy ale zmáčknete F5.
Instalatér si nachystá soubory a pak vám naběhne menu, ve kterém vyberete, jaký PC máte. Zobrazují se dvě poslední možnosti z tohoto seznamu:

· ACPI Multiprocessor PC
· ACPI Uniprocessor PC
· Advanced Configuration and Power Interface (ACPI) PC (cz - PC s ACPI)
· Compaq SystemPro Multiprocessor or 100% Compatible PC
· MPS Uniprocessor PC
· MPS Multiprocessor PC
· Standard PC
· Standard PC with C-Step i486
· Other

Vyberete třetí možnost shora (PC s ACPI). Dál instalace probíhá normálně.

Z nějakého důvodu se mi tato instalace protáhla asi na 4 hodiny a touchpad nefungoval. Nicméně jsem pak systém nainstalovala znovu:
Disk jsem nechala, jak je, neformátovala.
Zvolila jsem novou instalaci systému (ne opravu)
Pak vše fungovalo dobře. Ale pozor, ve slošce Dokuments and setings byly všechny složky vytvořené dvakrát. NIC S TÍM NEDĚLEJTE, jinak můžete začít znovu od začátku.

Informace převzaty z anglického článku na: http://www.theeldergeek.com/clean_installation_of_windows_xp.htm
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Morell Morell | Web | 27. března 2010 v 7:29

Zakázány komentáře pro přidávání samých nesmyslných komentářů. Kometáře jen z web kódu tu už nikdy nechci vidět!!! Nevadí mi názory, ale url kódy si nechte pro sebe.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama