Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

Mistr Jedi - vzkříšení: Děti mistra (8. část)

28. června 2010 v 16:15 | Morell |  Mistr Jedi - vzkříšení

8. Whillové

Gondara jeho smysly nezklamaly. Párkrát hrábl a propadl se do jedné z chodeb základny. Pokud si teď pospíší a bude mít štěstí, vyváznou oba ze základny dříve, než si to whillové uvědomí. Gondar věděl, že musí být rychlý ještě z jednoho důvodu. I tady uvnitř byla pěkná zima.

Chodby byly zamrzlé a někde rozpraskané, ne jenom Gondarovým snažením, ale i dusotem a ruchem whillsých 'lovců' a jejich strojů. Gondar rychle prolézal chodby, snažil se hledat i v Síle, ale Yoda se buď úspěšně schovával, nebo to už měl za sebou. Náhodou došel do jednoho ze skladů, když uslyšel spadnutí poklopu jedné z beden. Opatrně k ní došel, Yodu nespatřil, vypadalo to ale, že už tu byl a špatně bednu uzavřel. Ať už v ní bylo cokoliv, bylo to pryč. Gondar hádal, že to byl proviant.
Ohlédl se a zase se raději vydal dál. Nesmí se zastavovat…

Na povrchu mezitím whillové odklízeli led a snažili se vytvořit nový tunel, tentokrát s vlastními podpěrami. Mezi nimi se procházel jeden z nich, jediný, který tu ani nehnul prstem. Jmenoval se Negu, byl to velitel ozbrojených sil. Dříve pod něj spadal i Soran.
"Plukovníku?" Oslovil blízkého whilla. "Odvolejte ty lovecké droidy."
"Ale pane?"
Negu se zamračil. "Jestli bude ten klon ještě naživu, chci ho živého. Dva dny je tam uvězněný v mrazu, pokud je mrtvý, nebude problém, pokud ano, můžeme ho přesvědčit, aby pracoval pro nás."
"Ano, pane." Odpověděl plukovník a běžel udělovat rozkazy.
Negu se zamračil na led. On tam někde je…


Gondar si to musel přiznat. Zabloudil. Už se nejméně počtvrté ocitl zase před chodbou, kterou strhl, aby zamezil whillům nalézt Yodu. Ale už nemohl najít místo, kde se sesypal led, který ho do Yody oddělil, ať už spadl mezi ně, nebo Yodu zasypal. A ze své snahy soudil, že ta sekce je oddělená a z druhé strany se k tomu místu dostat asi nelze. Ale co se stalo s místem, kde se probral on? Znovu se vrátil k zasypané únikové cestě, nehledě na to, že cítil, jak se k němu whillové blíží a zkusil znovu nalézt cestu. Uvědomil si, že nebloudil bezdůvodně. Zastavil se u stěny, která, jak si až teď uvědomil, byla dost provizorní. Opatrně zajel drápy mezi plechy, aby si cestu odkryl, ale zvuk průrazu se ozval dříve, než vůbec zatáhl: whillové se dostali dovnitř. Gondar zaklel a trhl se stěnou. Ke svému zklamání byl panel opřený opravdu o zeď, žádná chodba za ním nebyla.
Okamžitě z místa uprchl, aby ho whillové nenašli tak rychle. Ukryl se v jedné větší bedně a s obavami a mečem v ruce je sledoval, jak okolo něj procházejí. Také si všiml, že oni, na rozdíl od něj, si vzali mapu oblasti, takže se nemohli ztratit. Gondar si v duchu vynadal, ale sledoval, jak přešli, a rozhodl se zůstat v bedně, než odejdou...
To čekání bylo velmi nepříjemné. Gondar nervózněl. Věděl, že nemůže čekat věčně. Pokud vědí, že tu Yoda je, neodejdou bez něj. Gondar vylezl a Tiše se plížil cestou, kterou whillové šli před ním. Znovu Yodu zavolal pomocí Síly. Nebyl slyšet, ale Gondar ho přesto zaslechl, pocítil. Musel se ale ukrýt před whilly. Nehodlal je zalarmovat. Čím déle nebudou vědět, že tu je, tím lépe. Hlídka, která ho míjela, se vracela k východu. Ale zjevně ho přehlédli. Oddechl si. Cítil ve svém okolí mnohem více hlídek, ale všechny se už stahovaly. Odcházeli a Gondar, jakmile odešli, se zase vydal hledat Yodu.

Negu se usmál, když před sebou spatřil omámeného Yodu, s mnoha ranami od spadlého ledu a omrzlinami. "Ošetřete ho," poručil. "Jo a… zacházejte s ním dobře, Není to nepřítel."
"Jeho světelný meč jsme nenašli," řekl jeden z vojáků. "Musel ho někde skrýt a to velmi dobře."
"Nevadí." Odpověděl Nagu. Stáhněte se na loď a rozbijte tábor. Přichází noc a myslím si, že ten druhý se brzy objeví. Pokud vím, letěli sem oba dva."

Gondar si nadával do blbů. Znovu se ztratil. Tentokrát ale našel centrum, kde byl od něj Yoda odříznutý. Whillové zjevně odklidili cestu. Ale Yodu nenašel.
"Auvajs!" Vyjekl, když si o cosi nakopl palec na noze. Sklonil se ke kusu ledu, ke kterému byl přimrzlý světelný meč. Definitivně Yodův. Gondar ho vzal do rukou a led z něj odlomil. Aniž by ho spustil, věděl, že je přepálený, bylo to cítit. A nejen v Síle, Gondara z toho svědil nos.
"To není dobré znamení, Nelíbí se mi to," řekl tiše a rozhlédl se po oblasti za centrem.
Ve skladu Yoda zjevně pootevíral všechny krabice, když hledal způsob, jak se zahřát. Soudě podle stavu okolí i toho, co Gondar viděl na hologramu, neuspěl ani v nejmenším. Zahákl druhý meč za opasek a znovu prohledal všechny kouty místa. Pak se zastavil znova v centru. Nelíbilo se mu to, ale byl vyčerpaný. Usadil se do rohu, vytáhl potravinovou kapsli a spolkl obsah. Pak se otřásl znechucením. Tenhle způsob stravování mu byl proti srsti. Sice mu pak nepáchlo z pusy, ale měl mnohem raději, když mohl něco ulovit. Čerstvé maso i s krví byla pro Gondara mnohem milejší strava. A přesto měl nejraději ovoce. Teď se opřel o stěnu a odpočíval. Necítil žádné nebezpečí. Stalo se toho dost a celkem rychle. To byl celý on, víčka už otevřená neudržel a usnul…

Probral se v noci. Jeho tělo stále odolávalo chladu dobře, zvláště díky chemii v jeho krvi. Ale bylo znatelně chladněji. Kdykoli Gondar vydechl, od pusy mu unikala mlhavá pára a také se chvílemi třásl. Přitiskl si teplý háv blíže k tělu a pomalu se vydal ke vchodu. Nemrzl, věděl to, zatím nemrzne, ale chladne. Jakmile vykoukl ven, mráz se stal přílišný, obzvlášť když se mu štiplavý vítr opřel do tváře. Bylo mu jasné, že nemůže vyjít ven. Ustoupil od vchodu trochu do chodby. Venku viděl světla whillského tábora. Vrhl tím směrem vražedný pohled a vrátil se do centra, kde našel meč.
Pamatoval se dobře, že spousta elektroniky zde stále funguje. Našel i zdroj energie. Takže si vzal několik nalezených nástrojů a Yodův meč bez milosti otevřel. Viděl přepálená místa a začal se věnovat opravě. Bylo to to nejužitečnější, co mohl teď udělat.
Trvalo až do rána, než Gondar spálenou pojistku a pár dalších věcí v meči vyměnil. A když vyšlo slunce, nebyl ještě hotový. Až když skončil, začal myslet na občerstvení. Ale rozhodl se, že využije pohostinnosti whillů, pokud bude čas. Scvakl Yodův meč dohromady a odpojil ho od zdroje energie. Na zkoušku ho aktivoval a prohlédl si chladně modré ostří. Je čas…

Gondar se rozhodl, že než do tábora vpadne, tak si ho pečlivě prohlédne. Nebyl zrovna dobrý v orientaci v budovách, byl mnohem lepší v přírodě.
Chvíli pozoroval jednotlivé stráže tábora, jak se choulí u zdrojů tepla. Uvědomil si, že jedna skupinka komunikuje. Zavřel oči a pokusil se k nim vyslat své vědomí. Dokázal to.
"…Čtyřicet let."
"Tak dlouho to nemohlo být."
"Ale mohlo. Navíc víme, že vytvořil přesně to, co vytvořit chtěl."
"Jak to víš, holohlavče?"
"Pracoval jsem pod ním, až do doby, kdy kloni utekli a zničili loď, nadutče. Naštěstí šéf vydal rozkaz k evakuaci a všichni se zachránili… kromě něj."
"Já slyšel, že ho ti dva zabili."
"Prostě mu stříkli na krk kyselinu. Nebyl to hezký pohled, když jeho tělo vytáhli z vraku lodi."
"Ah, fuj."
"Odporný… A my teď máme ty dva odchytit?"
"Jsme lépe vybavení, než na Sakoris. Ale odchytit musíme jen číslo osm, je mnohem méně zmanipulovatelný. Ale ten mladší má jiné vlastnosti. Negu věří, že ho přesvědčí, aby pracoval pro nás."
Gondar otevřel oči a otřásl se. Věděl, co se stalo s Yodou na Sarkoris. Věděl, že to v Yodovi zůstalo spát a bál se, co s tím udělají whillové. A Negu… Gondar ho znal, už ho jednou viděl, když navštívil Sarkoris, aby zkontroloval práci. Gondar si přejel po dlouhé jizvě pod vlasy, kterou mu tenhle whill způsobil, když ho ostříhal na krátko a rádoby neobratně ho řízl, aby viděl na jeho lebku. Hlava krvácí hodně a Gondar byl dost vyděšený, když tehdy viděl svou hlavu v zrcadle. Z toho, co Soran v jeho doslechu říkal, byl Neguovým podřízeným a zjevným přítelem.
Zima s Gondarem třásla, teď už bez přestání. Nebyl si jistý, jak se dostat dovnitř. Vchody do lodi byly kryté postavěnými provizorními budovami, byly hlídané. Rozhodl se pro velký risk. Obešel venkovní část tábora okolo lodi a tiše se doplížil k její zádi. Vyskočil do vyústění jednoho z motorů a vešel dovnitř. Rychle utíkal trubkou, kterou běžně protéká tisíce stupňů horká plazma. Pomocí Síly hledal místo, kudy vylézt. Jakmile vhodné místo našel, vytáhl meč a bílým ostřím se dotkl stěny. Ostří světelného meče je ale chladnější, než plazma motorů. Takže nemohl mečem proniknout skrze plášť trubky. Vydechl zklamáním a zavřel oči. Ruce otočil dlaněmi nahoru a soustředil se. Jeho tělem putovala Síla velmi silně, když jí teď k sobě volal. Cítil, jak se chvěje pod náporem energie. Pak ji stlačil do malé kuličky mezi jeho prsty. Nezářila, ale prostor, kde byla, se vlnil jako by držel kouli ze skla. Podíval se na stěnu a pak kouli proti ní poslal.
Dírou, kterou prorazil, aniž by se loď otřásla, prolezl do jedné ze šachet údržby a rychle putoval pryč od motorů. Dokázal být velmi tichý. Ale v teplém plášti byl velmi neobratný. Takže svou zateplenou část oblečení v jedné ze šachet prostě zanechal a skryl do útrob lodi mezi kabely. Jakmile se takhle odlehčil, mohl putovat lodí po kterékoli stěně a to i velmi rychle. Prolezl dalšími šachtami a dostal se o několik palub výše. Zastavil se u jedné z mříží šachty a pozorně si prohlédl místnost pod sebou. Byl to sklad. Několik strážných hrálo karty. V mysli je zhodnotil a šel dál. Pak prolezl okolo další mříže, když ho zaslechl jeden ze zkušenějších důstojníků lodi. Gondar rychle zaběhl za roh. Whill sundal mříž a nakoukl do šachty. Gondar téměř nedýchal, jak se snažil být tichý. Whill se soustředil na šachtu tak, že měl Gondar pocit, že musí slyšet i jeho tep, který Gondarovi hučel v uších.
Pak mu ujela noha.
Whill do šachty vystřelil. "Vím, že jsi tam!" křikl do šachty. Pak spustil poplach.
Gondar se rozběhl šachtami. Třískl do mříže na stropě další chodby a seskočil. Vytasil svůj meč a rozhodl se pokusit se utéct pryč z lodi. Otočil se směrem k východu. Pak, po pár metrech, narazil do silového pole. Švihl do něj mečem, ale tím ho nezničil.
"Jsi zatčen."
Gondar se narovnal a otočil. "Nikdy." Řekl tvrdě a zaujal obranou pozici.
Whillové si ho měřili, někteří s blasery, jiní se šokovými tyčemi.
Gondar na pár vteřin zavřel oči a soustředil se jen na zvuk svého meče. Jeho tělem se rozproudila Síla i adrenalin. Znovu oči otevřel a meč sklonil ostřím dolů, pěkně pomalu. Cítil, jak se pro něj čas zpomaloval. Přenesl váhu na přední nohu, skrčil ji a pak se dorazil. Vyletěl do vzduchu a přistál chycený nohama za tvář whilla, s drápy zaříznutými do kůže. Švihl ocasem a mečem najednou proti dalším dvěma whillům. Pak se odrazil znovu a ocitl se uprostřed palby. Musel ustupovat do útrob lodi. Svým mečem se dokázal bezpečně bránit před střelbou. Ocasem vykryl dalšího whilla se šokovou tyčí, chytil ho nohou za ruku a strhl pod sebe.
Pak odskočil dál od hlídek. Jeho meč se střetl s dalším světelným mečem, zeleného ostří. Šokovaně pohlédl do tváře Nega. Odrazil ho od sebe a vykryl další střelu. Negu ale natáhl ruku a vyslal Sílu. Gondar odletěl na zeď a ztratil vědomí…

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama