Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

Údržba PC

25. října 2010 v 13:41 | Morell |  PC a sofrware
Obzvláště ti, co rádi často mění hry to znaji: Časem jim výkon PC jde dolů, občas se oběví virus a méně známý spyware, i samotné windows se dokáží přičinit. Zde bych chtěla předvést pár prográmků, které vám pomohou snadno udržet PC v jeho maximální vitalitě velmi dlouho.Antivirus
Ten je samozřejmostí. Dobré zkušenosti mám s programy AWG, Avast! i NOD 32. Avast navíc není placený a při tom je velice dobrý. Antivirus zajišťuje v PC pasivní obranu před viry i jejich odstraňování.

Antispyware
Pokud tuto složku neobsahuje antivirus, doporučuji sehnat program i na toto. SpyBot je zdarma, nezaťěžuje systém a hlídá registry. Někdy se viry přenáší právě pomocí spyware, který anntivirus nerozpozná, ale tenhle program ano. (chvíli mi trvalo, než jen na to přišla) Navíc nabízí nainstalování pasivní obrany a každou novou aktualizací, tato zůstává i po případném odstranění programu ze systému.
Druhým programen je třeba Terminátor, ale ten je velmi náročný pro slabší PC.

Uklízeč
Nejen systém, ale i různé programy si na disk ukládají data, která mohou 'někdy' potřebovat. Například soubory internetu, rychlé spuštění v programech i v nabídce start časem přerůstají v destíky i více MB dat, společně s registry a zbytkovými soubory po odstraněných hrách. (Na jednom PC bylo naráz odstraněno takto přes 3GB zbytečných souborů)
Doporučuji program Ccleaner, který nic enstojí a zajistí odstranění těchto souborů, navíc nabízí možnost zálohy a obnovení v případě, že by bylo odstraněno něco důležitého.

Pokročilá péče o systém
'Advancet system care' je program obsahující čištění registrů a několik podprogramů umožňujících PC stlačit potřebné místo pro funkci systému na minimum, stejně jako zatížení procesoru systémem. Následkem čehož umožňuje spustit náročnější hry, nebo na nich udržet lepší grafiku. Osobní zkušenost nemám, ale kdo ho má, ten mi na něj dává jen chválu....A teď něco navíc, aby byl PC nejen výkonný. Zde nabízím dvě věci, které jsem si velmi oblíbila a vřele je doporučuju.

Kodek pack
Kodeky jsou čtecí knihovny pro multimediální přehrávače (i ty nemultimediální), které jim umožní přehrávat videa v rozmanitých formátech. Dobré zkušenosti mám s balíkem 'k-lite mega kodek', který patři k menším, ale obsahuje ty nejčasteji využívané formáty videa. Zatím mi stačil na vše, co jsem potřebovala přehrát. No a co víc chtít? Nabízí podporu titulků i do přehrávačů, které se tím nezabývají (např. WMP).

Obrázky
Pro zobrazení, změnu formátu (jednotlivě i hromadně), ořezávání, změnu velikosti... doporučuju IrfanView, volný program, který nezabere moc místa, zobrazené obrázky může odeslat do jiných programů k úpravě, velmi rychý a výkonný.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petr Petr | 30. dubna 2011 v 20:00 | Reagovat

Advanced System Care je sračka, kterou si do počítače vůbec necpi. Při každým testu mi odebrala asociaci .djvu pro irfanView, udělal mi něco se systémem, a neustále mi něco posral naví při registrech ti nedá navýběr jakéí chceš smazat, ale bud smažeš všechny nebo žádné. Ať se dou posrat s takovou sračkou. Pak taky nabízí pochybné zvýšení rychlosti. Nevěřte tomu, určitě to má nějakou obkličku!!! Musel jsem kvůly tomu obnovovat počítač ze zálohy.

2 Morell Morell | Web | 30. dubna 2011 v 20:04 | Reagovat

Zvláštní, Brácha má veskrze dobré zkušenosti, ale počítače jsou jako lidé, každý je jiný. S čím více PC pracuji, tím větší mám tenhle dojem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama