Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

Ech? To si snad děláte srandu! Aneb Jediové a recesisté

23. dubna 2011 v 11:19 | Morell |  Pell mell
Aktivity recesistů bojkotujících sčítací formuláře tím, že napíšou do kolonky víry Jedi/Jediismus přiměly Jedie, aby ze svých tichých koutků vykřikli, že jsou tu taky. Díky mediím, která to ještě více zveličila se mezi lidmi začalo o Jediích mluvit. Kdo to myslí vážně, kdo si dělá sradnu a kdo je fanoušek? Jedno je jisté: nechtějí být házeni do jednoho pytle.

Z řad Jediů i recesistu se při tomto vzájemném oběvení začaly oběvovat na chlup stejné reakce:
- To si dělají srandu! Budeme vypadat blbě!
- Nemuseli to ukazovat tak okatě! (Podotýkám, že teď už v médiích byly projevy obou skupin)
- Jediové: Je to víra, ne recese; recesisté: Je to recese, ne víra
- neberu jim to, ale nemuseli tím ohrožovat naši pověst

Nemohu si to odpustit a dovolila jsem si sem přenést jednu z rakcí ze stěny akce Na sčítání lidu 2011 napíšu do svého náboženského vyznání víru "Jedi":
Laky Luckygore: Tak máte co jste chtěli, hlásíte se k něčemu, o čem jste si dopředu nic nezjistili. Taky sem mohl z recese napsat že sem jehovista a pak si divit k čemu sem se to vlastně přihlásil. Když už si budu chtít dělat takovouhle recesi, tak si svojí smyšlenou víru nepojmenuji stejně jako to už udělal někdo jinej
18 duben v 6:03Teď, když už je po sčítání lidu se ale recesisté rozejdou a brzy se budou zabývat něčím jiným, Jediové, jakmile o ně lidé zase ztratí zájem se stanou opět tichou skupinou, která vyznává Sílu. Ale zůstanou tady.
No co říct? Recesisté si nejspíše vyberou příště nějakou jinou víru, kterou napíší do formulářů a dost možná proti nim vstane další náboženská skupina, kterou z jejích aktivit vyruší. Nicméně teď by se neměli zlobit na Jedie ze jejich víru, znamená to přece plus pro jejich věc - více českých Jediů. Stejně tak sklidí vděčnost Jediů, protže učinili jejich víru legální.
Se sčítáním lidu se oběvil ale rozpor i mezi Jedii a sice o registraci církve. V pořadu Ta naše povaha česká věnovaného rytířům Jedi (hádám, že měli přes deset hodin materiálu, ze kterého vzešlo dvacet minut kaše) se oběvili i zakladatelé této církve. Jako Jedi se skoro stydím za to, co předváděli před skupinou lidí v kostýmech, fanoušky hvězdných válek. Jedi, který uráží své okolí si rozhodně nezaslouží být vůdcem Jedijské skupiny, není připraven pro takový úkol a myslím, že by se měl spíše učit a zdokonalovat. Navíc církev není Jediismu k žádnému většímu prospěchu, Už znění toho slova budí mezi lidmi nelibost. Malé náboženské skupiny by úplně postačovaly.

Mno, bohužel, tohle vám žádná média neřeknou. A myslím si, že mnohé lidi, kterých se poslední události týkaly si od teď bude řádně rozmýšlet, jestli bude média podporovat. protože se mluvilo o tom, čemu rozumněli.

No co na to říct... Víme, že tu máme Jedie, kteří to myslí vážně a mnozí jsou madí, tekže tu pár desetiletí minimálně budeme muset s nimi žít. Tato doba také ukáže, zdali Jediismus zůstane životním poslaním jediné generace, nebo se stane plnohodnotnou živoucí vírou, která se zařadí k ostatním. Proč neříkám móda? Protože to móda není! Je to víra, něco velmi osobního. Jediismus je pro své vyznavače víra stejně jako kterákoliv jiná. Sama si přeji, aby se Jediismus jednou stal dobrým náboženstvím a pomohl k vytvoření lepšího světa.

Ať vás provází Síla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eva Eva | Web | 23. dubna 2011 v 11:24 | Reagovat

zajímavý blog =)

2 LucííQ x) LucííQ x) | Web | 24. dubna 2011 v 13:13 | Reagovat

Zajímavý bloog =)

3 An$a An$a | E-mail | Web | 24. dubna 2011 v 13:24 | Reagovat

Ehm...Já nevím ani co to je Jediové,ani co je co.Ale zajímavé,moc!Tenhle blog není jako každý jiný.Díky tomu je vyjímečný.

4 amber z Alíka amber z Alíka | Web | 24. dubna 2011 v 13:43 | Reagovat

Vcelku dobrej blog a hezký dess... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama