Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

Manipulace s naší myslí ...?

6. května 2011 v 18:00 | Vlaďka A. Jestřábová | adami.webnode.cz |  Přirozeno a nadpřirozeno
Hodně z nás v posledních letech cítí , že "něco není v pořádku". Naše mysl je zahlcována stále větším a větším množstvím myšlenek více či méně "reálných". V důsledku toho se snažíme o další a další aktivity, jsme vtahováni do koloběhu "reality", stále nuceni konzumovat více a více nejrůznějších materiálních výdobytků tohoto nereálného světa. Jsme neustále přesvědčováni, že je možné dosáhnout naprosto všeho, co si přejeme… ale co si vlastně přejeme? Jsou naše potřeby opravdu našimi, nebo je nám jen s větší urputností podsouváno, že náš život spočívá v hromadění materiálních statků a zabezpečování potřeb, které jsme jako lidstvo dříve vůbec neznali. Komu prospívá naše neustálé pachtění za čímsi, co mnohdy už ani nedokážeme pojmenovat. A proč bychom měli? Cílem není naše opravdová potřeba, cílem je služba někomu, kdo žije z této naší energie a komu velmi vyhovuje, že naše mysl je už tak zahlcená sama sebou, že opravdovou svou podstatu už ani nejsme schopni vnímat. Jsme stále nabádání k tomu, abychom zvyšovali své pracovní tempo, svou výkonnost… hlavně se ani na chvilku nezastavit. Zastavení znamená prostor pro vnímání .. a pokud začneme vnímat jinak než svou myslí, možná bychom mohli odhalit to, že naše mysl není tak docela naše…

Mohli bychom poznat, že naše opravdová potřeba pramení z jiného prostoru, než z naší zmanipulované mysli. Mohli bychom objevit tu skrytou podstatu sami sebe , to důležité uvnitř nás. To, co těžko najdeme venku, to, co myslí nemůžeme uchopit… A pokud bychom to objevili, i maše mysl by se změnila a přestala plnit naprogramovaný úkol - totiž vytváření údajné reality ve prospěch otrokářů, parazitů. Tím že neustále myslíme hlavně na to, jak uspokojit materiální potřeby , vytváříme realitu… kruh se roztáčí a zvětšuje… čím více myslíme na to, co bychom ještě mohli mít, tím více energie vydáváme na dosažení pochybných materiálních výdobytků. A tím také více krmíme ty, kterým tento stav vyhovuje. Stále více pracujeme ve prospěch materiálního světa a tím ho stále více a více posilujeme. Cítíme se unavení, vyčerpaní a po nějaké době vyhořelí…Tělo postrádající duchovní potravu strádá, onemocní. Nemoc nás má zastavit, upozornit a probudit.. ale místo toho nám lékař naordinuje tabletky a znovu se dostáváme do další hry… živíme dalšího parazita. Spotřebováváme více a více léků a prospívá to ne našemu tělu, ne duchu, ale opět jen materialistické společnosti ovládané několika málo jedinci, ale spoluvytvářené námi, naší myslí upřenou tímto směrem.
Naše mysl je mocný nástroj. Stejně jako jiné mocné nástroje. A stejně jako ty, je možné ji zneužít. Jde o to, komu a čemu naše mysl opravdu slouží. A není naše mysl záměrně udržována ve strachu? Ve strachu z nedostatku, ve strachu ze ztráty, ve strachu z katastrof, z válek… Komu prospívá naše mysl? Když se zastavíme, podíváme se do své mysli, zjistíme, že je možné ji změnit. Zaměřit jiným směrem. A tvořit jinou realitu. Pro začátek můžeme zkusit zaměřit svou mysl třeba do oblasti svého srdce. Zeptat se co skutečně potřebujeme a co opravdu cítíme srdcem.
Vlaďka A. Jestřábová 10.3.2011

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Elenril Elenril | 12. srpna 2014 v 21:22 | Reagovat

ahoj, hele tohle je fakt moc zajímavý a čím víc o tom všem čtu, tím víc je to zajímavější! Dozvídám se, co všechno můžu dokázat jenom svojí hlavou! :O takže dík ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama