Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

Kreslení na tělo

9. června 2011 v 19:04 | Morell
Pokud si chcete vykrášlit tělo, ale nejste dostatečně připraveni na tatto, můžete zkusit kresbu na tělo poněkud dočasnějším a méně invazním způsobem. Na internetu je k sehnání dostatek barev na tělo v různých barvách. Ráda bych vás tímto vybídla k tomu, abyste si místo tetování vybrali jen kresbu, kterou můžete smýt a předělat. Ráda bych vás touto technikou provedla, jelikož je užívaná, co je lidstvo lidstvem.


Než se vůbec pustíte do takové techniky, ať už na sobě, nebo na jiných, musíte si uvědomit, že ani toto není zcela bez rizika. Před prvním použitím vybrané barvy na kůži si ověřte její reakci nanesením malého množství. Tím zjistíte, zdali nejste na nějakou látku v barvě alergičtí. Tuto kontrolu je potřeba udělat minimálně dvakrát s časovým odstupem, aby se potvrdila, nebo vyvrátila alergie i na látky, se kterými se vaše kůže ještě nesetkala. Na ty by totiž alergický imunitní systém nikdy nereagoval alergicky při prvním kontaktu.

Toto je důležité a nesmíte alergie podceňovat zvláště v dnešní době, kdy se rozmáhají. Alergie se totiž projevuje příznaky s různou závažností od svědění a osypání až po anafyleptický šok. (stažení dýchacích cest s bezprostředním ohrožením života) Může se projevit kterýkoliv stupeň alergie a mohou se i časem zhoršovat.

Pokud se nepotvrdí alergie, lze obvykle barvu používat bezpečně jen s obecným rizikem, které je přijatelné. Přesto ale dodržujte alespoň tyto zásady:
Kreslete pouze na zdravou kůži bez zranění nebo na kůži po zranění opravdu již dokonale zhojenou
Nepoužívejte ostré předměty, lépe je vyvarovat se i hrotu propisky, který může škrábat.

A teď k samotné kresbě. Já osobně upřednostňuju černý lihový fix, na který mé tělo přehnaně nereaguje, navíc jeho hrot je tvořen jen měkkým propustným materiálem, takže je jen malé riziko, že bych se poškrábala. Technika je dost volná, s jednou barvou se dají kreslit třeba jména nebo triball, který vyžaduje trochu představivosti. Volba je na vás.

Po nakreslení nechám obrázek chvíli schnout a pak ho opláchnu vodou. Důvodem je, aby mi to nebarvilo prádlo, i když mi to barvu kresby změní z černé na modrou. Čím déle nechám barvu působit, tím je výsledek tmavší. Pak mi zůstává na kůži asi pět dní, než vybledne. Kreslím si na ruce jen málo, když se příliš nudím, nebo pro speciální účely.

Ať vás porvází Síla.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama