Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

PDF soubory a problémy s verzemi

16. června 2011 v 13:06 | Morell |  PC a sofrware
Používám program Adobe Acrobat 5.0, což už je slušně stará, ale mnou stále velmi oblíbená 'vykopávka'. Bohužel, jak jde čas, stávají se PDF soubory o tolik novějšími, že už je můj acrobat není schopen ani otevřít. Ukáže mi hlášku, že soubor je poškozen a neopravitelný, i když je ve skutečnosti v naprostém pořádku.


Aktualizace programů je pro mne zbytečnost. Tak jak se dostat do takového souboru a udělat ho otevřitelný pro starší verze acrobatu? Nabídnu vám možnou cestu, vlastně dvě.

Ta rychlejší ale potřebuje novou verzi readeru a pdf creator. (nebo jiné adekvátní programy) Prostě soubor otevřete v readeru a pak ho protáhnete přes creator tak, aby byl otevřitelný pro nízkou verzi programu. (je možné odstranit veškeré šifrování, tedy otevřitelnost ve všech readerech, nebo od 5. výše, nebo dál...) Vyskočí vám pdf v tiskové kvaliě (trochu horší, ale přijatelný) který otevřete i ve starším readeru bez problému.

Druhá možnost je takovoým kompromisem. Existuje stránka, která dokáže zobrazit pdf. soubor bez čehokoliv v PC: http://view.samurajdata.se/ zde se zobrazí pdf soubor - co stránka to obrázek ve slušném rozlišení. Ty pak lzer stáhnout do PC a buď vložit do textového editoru a opět projet skrze PDF creator, nebo prostě nechat jako obrázky.

Nevýhodou obou postupů je ztráta interaktivních funkcí pdf souborů, výhoda je, že se tak alespoň dají otevřít.

Ať vás provází Síla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Czech rascal Czech rascal | Web | 16. června 2011 v 23:07 | Reagovat

A nebo úplně jednoduše otevírat pdf v internetovém prohlížeči. Ten je aktualizován často (většinou se o to stará sám) a pdf umí otevírat bezproblémů.

2 Morell Morell | Web | 17. června 2011 v 19:33 | Reagovat

To je použitelné, pokud máš vždy možnost použít internet.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama