Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

Necháte se ovlivnit?

20. srpna 2011 v 12:56 | Morell |  Přirozeno a nadpřirozeno
Asi řeknete ne. Já říkám, že ano. Proč? Došlo mi to při čtení Enigmy Speciálu o "příšerách, které by neměly existovat". No vemte si; kdo na ně věří? Ale jak můžeme věřit bez důkazů? Mnohé fotky jsou velmi neostré, nebo byly prohlášeny za padělky. Lidé, kteří dosvědčí a klidně i přísahají, že je viděli, kdo si vymýšlí a kdo ne?

Já věřím, že tu jsou a klidně nám mohou unikat. Já ráda chodím do lesa. Třeba dobře vím, že tam jsou lišky, ale nikdy jsem žádnou neviděla (zatím). Proč by pak nemohly existovat i takováhle stvoření? Připadá mi osobně nemožné, že by si všichni vymýšleli. A když si nebudeme věřit navzájem, pokud vše, co si říkáme jsou lži, pak nemá cenu něco vůbec říkat. Sice nejpodivnějším stvořením, které jsem viděla, byl kříženec kapra a karase, ale to nevadí.


Vyměnili experti mršinu?
S tímto vysvětlením se však nechtějí smířit kryptozoologové, kteří hledají důkazy o existenci bájných tvorů. Poukazují na to, že žádné zkoumané zvíře neodpovídá popisu netvora, který měl řádit v Portoriku. A naznačují, že se úřady záměrně snaží odvést pozornost od pravé chupacabry. Zvláštní význam má v této souvislosti případ z nikaragujského ranče San Lorenzo. Rančer Talavera poskytne tělo zastřelené bestie expertům z Národní univerzity v Nikaragui k provedení analýzy DNA. A ti vydávají prohlášení, že se jedná o psa domácího! Talavera však po spatření zkoumaných ostatků tvrdí: "Tohle není mršina zvířete, které jsem zabil! Kostra je kompletní, přestože jsem si vzal kus přední nohy... Barva kostí se změnila z tmavé na světlou a místo původních 22 zubů má 40. Tělo museli vyměnit na univerzitě," prohlašuje. Nikaragujská univerzita obvinění nedokáže přesvědčivě vyvrátit a odmítá kostru rančerovi vydat zpět. Že by se úřady opravdu snažily zabránit tomu, aby informace o skutečné chupacabře pronikly na veřejnost? Nebo se badatelé honí se za neexistujícím tvorem?
(převzato z enigma-special.rf-hobby.cz, článek o stvůře Chupacabra, enigma speciál 2011/2)

Takže expertům z národní univerzity se zjevně věřit nedá. Tajemná zvířata předaná ke zkoumání mizí z dosahu veřejnosti. Buď jsou zničena, nebo uchovávána tajně. Dokonce existuje názor, že některé tyto stvůry jsou uprchlými tajnými genetickými pokusy, to taky není nemožné, když už dnes můžeme klonovat ovce a psy. A i kdyby byly tyto stvůry z přírody, proč ne? Příroda je mocná čarodějka. Ale proč se to teda utajuje?

Můj názor je, že se svět má touto prací stát domněle bezpečným, tichým místem, kde je zajímavé jen to, co nám je předkládáno na internetu, nebo prostě v umělých zdech civilizace. Takto lidé ztrácí ponětí o skutečné tajemnosti přírody, je pro ně stále krásná, ale už není tak mocná, není už hodná úcty. Tím si jí člověk přestává vážit a zaměřuje se na jiné zájmy.

Neříkám, že je to chyba lidí, ale tak se nechají snáze ovládat, protože svět se stává stereotypním místem, kde existuje hlavně práce a tak hledají tajemno a krásu tam, kde mohou, což taky vede k tomu, že nalézají velké sociální sítě, počítačové hry, sigle, multi i masive multi, obzor se zužuje jen na to, co je jim předkládáno.

Konverzace na toto téma skončila u kouzelníků a jejich škol, sama jsem řekla "Nemůže to dělat každý." Hned další větou bylo, že už v téhle větě je omezení a to pro každého, kdo to uslyší. Hned jsem to vzala zpět.

Nezbývá, než říci: věřte tomu, co sami poznáte, co si sami můžete potvrdit. A nevěřte tomu, kdo říká, že něco nedokážete. Může být náročné to dokázat, ale nikdy nemožné.

Ať vás provází Síla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pavel Pavel | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 20:23 | Reagovat

Docela jsem o tom četl a souhlasím s tebou....

2 Ejmy-Sany Ejmy-Sany | Web | 26. června 2012 v 21:30 | Reagovat

Dobrý článek.. Zajímavé a docela tomu i víc začínám věřit.. :))

3 hogreta hogreta | E-mail | Web | 26. června 2012 v 21:43 | Reagovat

Je spousta tvorů, které žijí společně s námi na této planetě, ale ještě nebyli objeveni. Většina z nich sice plave v oceánech, ale proč by nějaký plachý savec nemohl běhat po souši, že. Jen se podívejme na jorkšíra - vypadá to snad jako vlk? Ne, i když to má velmi podobnou DNA. Uměli jsme si ho vyšlechtit. Podobné "šlechtění" probíhá i v přírodě, přirozeným výběrem. Takže proč by nemohla Chupacabra existovat, ať je to vlastně cokoli. Je spousta věcí, které existují, ale my lidé o nich nemáme ani ponětí:). Zase tak dokonalí, abychom věděli všechno, nejsme:-D. Možná za pár tisíc let na tom budeme líp:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama