Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

Zásady dobrého života

13. ledna 2013 v 10:56 | Wolfrider |  Duchovno a magie
žít jako člověk, Jedi, elf, či cokoli jiného, co se vám líbí...
Základ dobrého života

1. Tolerance a porozumění
Nikdo není jako někdo jiný. Chápání ostatních, a když to není možné, tak alespoň tolerování jejich odlišností stejně jako jejich tolerování těch vašich je klíčem ke šťastnému soužití

2. Kuráž
Kuráž je síla udělat to, co chceš. Je to síla potřebná k překonání strachu při následování tvé vlastní cesty, kterou vidíš a vnímáš jako tu pravou. Je to odvaha, kterou potřebuješ k obraně věcí, které jsou správné a postavení se proti věcem, které jsou špatné.
3. Duch a tělo
Jsou chvíle, kdy se duch cítí uvězněný v těle a že by mohl být mnohem více bez jeho bariér. Ale duch miluje tělo, které vlastní. Miluje jeho slabosti, svaly, limity i potenciál. Nechtěl by ho opustit, protože může dát tolik potěšení a radosti a co by bylo potěšení bez bolesti a smutku, které ho jenom zesilují… Ale když přijde čas se těla vzdát, duch to udělá dobrovolně s vědomím, že nic neztrácí, protože vše jednou končí a ukončení je zdokonaluje.
4. Kompletní bytost
Tvá je vláda nad tvým duchem a tělem, nad svaly i myšlenkami. Nikomu nad nimi nedávej moc. Nenásleduj ničí vůli, neposlouchej ničí rozkazy, pokud tvůj duch neví, že je to pravda. Není žádné pravidlo, zákon, kodex, žádné hnutí vytvořené lidmi, které by bylo nutné poslouchat jen, protože existuje. Pouze po tvém schválení může být cokoli přijato a následováno.
5. Věci, na kterých záleží
Méně záleží na tom, co pro sebe uděláš sám, než na tom, co pro tebe udělají druzí, jen to má skutečný význam.
Buď vděčný, když ti někdo děkuje, dobré skutky by měly být oplaceny, starání se o tebe opětováno.
Nezávisej na věcech, které nemají skutečný význam, nebo pro tebe nemají skutečnou hodnotu, jak ty fyzického rázu, tak ty které leží pouze v mysli. Ale ani je neignoruj, protože jsou také součástí života.
Ale když víš, co chceš, bojuj o to, abys to dokázal. Není nic, čeho nelze dosáhnout, když máš kuráž a vůli.
6. Žít svůj život
Lidský život je příliš krátký na to, aby byl promrhán uvažováním nad jeho přirozeností, nebo strávením následováním věcí, které nemají žádnou skutečnou hodnotu. Každé období života je velmi hodnotné, a život nikdy není na hony daleko. Je ve všem kolem tebe, na věcech hmotných i nehmotných, na zeleni, věcech, které rostou i na věcech mrtvých jako třeba kámen. Miluj život ve všem, včetně sebe, více, než cokoli jiného.
Starej se jen o to, co je důležité a o to, co můžeš změnit. Nenič se obáváním se věcí, které nemůžeš změnit, jako třeba přicházející den. Přijde, ať už nad tím přemýšlíš, nebo ne.
Neměj obavy z toho, co se stalo, protože to je mimo tvůj dosah, přeměněné do minulosti, která s námi navždy zůstane. Přeměnily se ve zkušenosti, které mají hodnotu, ale nejsou určené k tomu, abychom se nad nimi trápili.
7. Sdílej
To, co máš, sdílej. Sdílené potěšení je dvojnásobné.Nic z toho, co máš, nemá jinou hodnotu, než to, co ti může dát. A to je jediná skutečná hodnota, kterou bys tomu měl dát.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 aly aly | Web | 22. ledna 2013 v 20:28 | Reagovat

Bereš mi to přímo z pusy

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama