Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

Atomic bomberman

25. února 2013 v 14:31 | Morell |  PC a sofrware

Aotmic bomberman je mezinárodně mezi hráči uznávána (pravděpodobně) jako nejlepší bomberman hra a to i vzhledem ke svému věku. (Vydána v roce 1997)


Atomic je hra, ketrá byla vytvořena přímo pro multiplayer, ale je možné nastavit AI (řízené počítačem) hráče. Mohou hrát až dva lidé na jednom PC, do LAN párty lze počítačů zapojit pět, takže je možné kolbiště zaplnit až desíti živými hráči. (což je max. počet hráčů ve hře)

Hra funguje snad na každém PC, který udrží windows. Osobně mám ozkoušeno, že funguje na Win 98, 2000, ME, XP a 7. Přes LAN také nedělá žádné problémy. Ale vzhledem k věku je potřeba (u XP a starších windows) mít IPX protokol, nebo (XP a novější) emulátor IPX připojení, který tento protokol v PC nahradí. To je program, který se nahraje do složky s hrou, spustí se a pak stačí spustit hru a hrát. (taky mám ověřeno, že funguje)

Ve hře se snado zorientujete, a kdo si najde oblíbenou barvu mezi deseti možnými, může hrát za tu, u každého hráče lze nastavit, jestli ho ovládá hráč (key 0, key 1), počítač (AI), nebo nehraje (OFF), na LAN se také objevuje NET, kdy byl hráč nastaven z jiného PC, problém tady je, že jakmile je zobrazeno NET, nemůžete hráče nastavovat.

Pokud chcete hrát, ujistěte se, že nebude vadit, když budete křičet, protože ze začátku, jestli půjdete proti více počítačům, tak si určitě zakřičíte.

Domnívám se, že jde o abandon software, ale určitě si ji seženete, pokud máte zájem. Já vám ale stejně nabídnu odkaz pro emulátor IPX, který vám pomůže hrát po LAN, tedy místní síti. Vždy je fajn, když každý hraje na svém, že? Funguje i na jiné staré hry.

A na závěr se podívejte, jak samotná hra vypadá, když hraje jeden (dobrý) hráč a devět počítačů.
(K tomuto datu mám problémy se 4 PC, ale kdisi mi to šlo taky.)
Ať vás provází Síla.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Camilla Camilla | E-mail | Web | 6. března 2013 v 16:17 | Reagovat

Tuhle hru mám moc ráda, ale teď už jí moc nehraju...
Máš to moc hezky sepsané ! ;)
Jen tak dál...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama