Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

Zpět po vlastních stopách - 3. kapitola

2. května 2013 v 16:55 | Morell |  Nekonečné legendy Středozemě
Klep, klep.
"Dále," ozval se Eladan a vešel do místnosti, kde se obvykle věnoval pacientům. V Silvermoonu byl potřeba velmi často. "Lor'themar Theron," řekl klidně. "Nic vám není, tak co chcete?"
"Vymkl jsem si nohu," řekl Lor'themar, přestože očividně to nebyla pravda. Došel až k němu a jeho hlas zeslábl tak, že ho slyšel opravdu jen Eladan. "Musíme si promluvit, soukromně."
"Dobře, stáhnu ti to." Řekl Eladan a chytil ho za ruku, aby mu pomohl do místnosti, ze které předtím vyšel.

Jakmile byli oba vevnitř, Eladan zavřel dveře a zapečetil místnost kouzlem. Nikdo je nemohl na dálku sledovat, ani nijak naslouchat.
"Teď můžeme mluvit otevřeně," řekl Eladan mírně, "ale ať to stojí za to. Mám povinnosti."
"To já taky, ale ty jsi jeden z mála, komu mohu opravdu věřit ve… v tom, co chystám."
Eladan sklonil hlavu jemně na stranu.
"Nemůžu nechat Eldina, ať vládne dál tímhle stylem."
"Neměl ses vzdávat vlády." Odpověděl Eladan. I on věděl, že se situace značně zhoršuje. "Co ale chceš udělat?"
"Na začátek, potřebuji sehnat co nejvíce opravdu věrných a vyvolat vzpouru. Musíme Eldina sesadit."
"Prosím?" Eladan byl šokovaný. "To je vlastizrada!"
"Měl jsi pravdu, když jsi mi říkal, ať si trůn podržím." Vydechl Lor'themar. "Hodlám tu chybu napravit."
"Víš vůbec, co to může vyvolat?!"
"Nejsem blázen." Odpověděl Lor'themar. "Můžeme získat podporu věrných dynastii Sunstryderů, když na svou stranu získám prince Kael'thase."
"Ten do toho nepůjde." Řekl Eladan.
Lor'themar se mu teď díval do očí zpříma. "Proč by nešel? Když jsem ho viděl, vypadal, že to má v hlavě v pořádku. Navíc by mohl přilákat i Legolase a…"
"Legolas je mrtvý." ohradil se Eladan.
"Jo?" Zeptal se Lor'themar, který ho už několikrát slyšel o Legolasovi mluvit, jakoby žil. "A kde je tedy pohřbený?"
Eladan byl v pasti. Mlčel.
Lor'themar své vítězství netajil. "Tak kde žije?"
Eladan si povzdechl. "Tak dobře, řeknu ti pravdu, ale nesmí se dostat ven, k nikomu, jasné?" Přikývnutí. "Legolas se vrátil ke své rodině. Démoni se ho pokusili zničit. Zaplatil za to veškerou pamětí, ale žije a znovu zaujal své místo následníka trůnu v temném hvozdě."
V Lor'themarovi hrklo. Chvíli nebyl schopen slova. "On je taky princ?"
Eladan přikývl. "Ti dva se dali zase dohromady." Dodal. "Možná by pro něj byl důvod vrátit se, ale mnohem více má důvod zůstat tam, kde je teď."
"S něčím takovým jsem nepočítal." Přiznal se Lor'themar. "Ale raději převezmu trůn i korunu a budu vládnout se ctí sám, než abych nechal tohle pokračovat."
"Nestavíš se k tomu moc vášnivě."
"Je to velké břemeno. A znám už jeho tíhu."
"Prince nechme jako poslední naději, pokud selžou naše vlastí síly." Řekl Eladan. "Pomůžu ti, příteli. Věřím, že máš pravdu a hodláš udělat správnou věc."
Eladan položil ruku Lor'themarovi na rameno a ten se usmál. "V tom případě bychom měli začít. Vyberu pár elfů, kterým věřím nejvíce a pozvu je na tajné setkání."
"Já pro to najdu místo a připravím ho." Řekl Eladan. "Ale teď se musíme oba vrátit k práci."
Eladan otevřel a oba vyšli ven. "Jsi přidrzlý simulant!" vytkl Lor'themarovi a vyhnal ho ven…


"Kdo nechce riskovat svůj život, tak vypadněte, dokud máte možnost. Jestli si to někdo z vás rozmyslí později, zemře mojí rukou, jasné? Vyberte si!"
Lor'themar se rozhlížel po těch pár elfech, které on a Eladan pozvali na toto setkání. Stačilo, aby se zmýlili v jediném z nich, a vše skončí dříve, než začne. Elfové ani nebrblali, nikdo se ani nerozhlížel. Všichni se dívali na něj.
"Dobře. Od teď nic z toho co řeknu, se nesmí dostat za dveře této místnosti. Všichni víte, jak vládne král Eldin, čím dál více elfů trpí jeho vůlí.
Hodlám tomu učinit přítrž, ale on má své spojence a s pomocí vojska nás velmi snadno zničí, pokud pro převrat nenajdeme dost elfů. Pokud nás odhalí příliš brzy, všichni zemřeme." Lor'themar kývl na Eladana, který stál vedle něj.
"Prvním úkolem pro každého z vás je pozorovat. Sledujte ty okolo sebe a to, jak se chovají. Nejen z řad strategicky cenných elfů, jako stráže a Farstrideři, ale i všechny ostatní. Než vytvoříme jakýkoliv plán, musíme být obeznámení se situací, jak jen to bude možné."
"A jak si budeme říkat?" Zeptal se někdo z elfů.
"Cokoliv pojmenuješ, to můžeš uchopit." Řekl Eladan. Proto pokud hodláte používat pro naši skupinu nějaký název, neříkejte ho nahlas."
"Něco vám řeknu už teď," ozval se Halduron, který se také účastnil. "Ti, co vyznávají důvěru Sunstryderům, budou odporovat, dokud neporazíme Eldina."
"S tím musíme počítat." Řekl Eladan.
"Lor'themare," znova Haludon. "Ty jsi tam byl, co je pravdy na tom, že princ Kael'thas stále žije?"
Eladan a Lor'themar si pohlédli navzájem do tváří.
"Už jsme o tom mluvili." Připustil Lor'themar. "Pravdou je, že žije." Zvedl ruku, aby si sjednal ticho v náhlé diskuzi. "A druhou je, že je mimo náš dosah a ani nevíme, kde. To znamená, že nalézt ho by mohlo trvat velmi dlouho."
Ticho.
"Nemůžeme s ním počítat." Dodal Lor'themar. "Ale cokoliv, kdo z vás ví, a myslí, že by to bylo k užitku, tak mluvte, každá informace se nám možná bude hodit…"
…Všichni už odešli a Eladan s Lor'themarem pálili všechny zápisky, které si ten večer udělali. Když skončili a Eladan chtěl odejít, ucítil, jak ho Lor'themar chytil za ruku.
"Ještě jedna věc."
Eladan se na něj otočil.
"Řekni mi, jak bych se mohl rychle dostat k princi, kdyby to přece jen bylo nakonec potřeba. Chci to vědět pro případ, že bych přišel o tebe."
"Slíbil jsem, že nebudu nikomu říkat o… naší svaté Sředozemi." Řekl Eladan tiše. "Ale důvěru ti oplatím důvěrou." Dodal a máchnul rukou nad stolem. "Tak tohle je Středozem." Řekl a na stole se vytvořila pohoří, řeky i lesy, dělící moře, i černá země Modor…


-----------------------------------
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama