Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

Dejte mi to na stříbrném podnosu

2. července 2013 v 18:58 | Rialian | http://www.rialian.com/ |  Elfská spiriualita
Ach, bohové, lidé jsou tak deprimující.

Chtějí tichá společenská setkání, chtějí intenzivní osobní probuzení… chtějí to všechno nechat probíhat, odpočívat a být SAMI SEBOU…


…A chtějí aby jim to bylo všechno prostě dáno.

To je ani myšlenkou nenapadne, že by měli vyvinout nějakou iniciativu? Že někdo musí vyvinout snahu, aby připravil místo, které dá každému prostor, aby mohl tyhle věci dělat? Chtějí speciální ohniště, kde si sednou a tam se to pro ně samo stane?

To už máme. Říká se tomu televize. Mohou přepnout kanál, pokud jim vadí a nikdy nemusejí přijímat risk toho, že by něco začali sami.

A oni se ptají: Kde je magie? Kam zmizela?... Mohu vám říct, kam zmizela… Přešla na místo, kde s ní někdo něco dělá.

Víte, magie nechce publikum… nechce pasivní panenku, před kterou se může předvádět.

Chce partnera. Chce někoho, s kým může pracovat. (vzájemně se ovlivňovat)

Kam odešla magie? Opustila vás pro zelenější pastviny lidí, kteří s ní tancují, má párty s nějakými opilými intelektuály, kteří se dostávají do výbuchu "prdlého humoru" …odešla držet se za ruku s mágy ze svého srdce provádějící rituály někde v pokoji. Chodí se sociálním pracovníkem, který může udělat rozdíl, i kdyby jen na chvíli, v životě nahého člověka, který do té doby neměl nejmenší naději. Stojí zády na záda s osamělým mužem (nebo ženou) obklopenými nehoráznou nerovností, protože ze srdce dělali, co je správné… a stojí na stráži nad dítětem na ICU (anglická zkratka) jednotce, dávaje zlomenému dítěti s dvojitou pneumonií a milión ku jedné šancí k přežití alespoň malý kousek něčeho, čeho se může chytit, pokud se jeho duše rozhodne, že jeho život stojí za ten risk.

Už dávno vás opustila. Musíte ji požádat, dokázat že jste jí hodni. Odvrhli jste ji rozhodnutím žít ve lži… a magie, skutečná magie, nesnáší lži. Iluze jsou druhem temné magie, která nemá žádnou duši, ubohá imitace, která jen chce vaši pozornost.

Kam odešla magie? Proč se ptáte mě? Možná byste se měli zeptat jí a zjistit, co se musí změnit, aby se do vašeho života zase vrátila. Můžete zkusit otevřít ty vnitřní dveře, jak moc chcete… ale pokud jste byli odvrhnutí vy, pak je zámek na druhé straně. Pošlete pod nimi zprávu a připravte svůj dům… a buďte připravení a ochotní udělat cokoliv, co můžete aby se cítila vítána.

(Povzdech) Lidé jsou tak, tak moc blbí…
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama