Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

Ve světle Earendila - EX 3. - Trocha legrace

21. září 2013 v 19:00 | Morell |  Nekonečné legendy Středozemě
Jen pár ústřižků a přepsaných vtipů pro zasmátí, snad se zasmějete alespoň u nějakého z nich...


To odpoledne Koltira ležel blízko paláce, u paty stromu, spokojeně se ohříval na slunci a jediné, co měl na sobě, byl spící Thranduil. Jejich oblečení leželo kousek od nich.
Koltira taky pospával, ale jeho smysly byly ve střehu a jejich zbraně na dosah ruky. Prsty něžně zajel do zlatých vlasů a nechal je tam. Ucítil živou bytost a jemně otočil hlavu. Byla to jen nějaká elfka. Určitě jedna z králových obdivovatelek. Koltira neměl chuť se nechat rušit. Když uviděl její toužebný povzdech, odpověděl jí tím, že zvedl volnou ruku a ukázal jí prostředníček. Pak jí naznačil, ať vypadne.
Elfka zvedla bradu a uraženě odkráčela.

Večer byla slavnostní hostina kvůli diplomatům z Osamělé hory. Tady ale taky bylo několik tradic - jídlo se muselo dojíst a od stolu se nevstávalo. Koltira spatřil elfků, které jej odpoledne viděla, a všiml si, že se na něj zle usmívá. Nějak to mělo nádech nebezpečí.
Jídlo bylo normální, alespoň na pohled. Jakmile ale Koltira vzal do pusy první sousto, ovládl se, aby na sobě nedal nic vědět a zavolal si služebnou.
"Prosím tě, potřebuju zachránit." Řekl tiše Koltira. "Dones mi kýbl vody a nějakou nenápadnou hadici abych mohl nenápadně pít."
"Proč?" Podivila se služebná.
"Jen se mi někdo pomstil asi tím nejostřejším čilli, které se dá v tomto světě sehnat. Jestli to nebudu splachovat, tak si vypálím pusu."
"Donesu vám to a přidám k tomu ještě dva pecny chleba."
"Já nejsem nafukovací…" zanaříkal Koltira. Když ale znovu koukl na talíř, uvažoval ještě o třetím chlebu a dalším kýblu vody. "Dones mi to, prosím."
Al'are, tohle bude dlouhý večer… Ty tupče nemrtvá, napomenul sama sebe, už nikdy neprovokuj elfky, co se vyznají ve vaření…


----------------------------------

Elrond vešel k Arven do pokoje. "JAk to, že ještě nejsi oblečená?" Zeptá se rozladěně, už bylo rozhodně pozdní ráno.
"Nemám co na sebe." odpoví Arven.
"Tak ne jo?" Elrond se zamračí a jde ke skříni. "Tak se podívej: jedny šaty, druhý šaty, třetí šaty, ahoj Aragorne, čtvrtý šaty, pátý šaty..."

----------------------------------

Thranduil fascinovaně vzhlédl ke hvězdám. "Cestovat mezi hvězdami? To musí být úžasné."
"Má to i své problémy." Řekl Legolas klidně. "Jsou i jiné vesmírné civilizace a nemáme zrovna shodu."
"To si nedovedu představit."
"Já už jo a snadno, zrovna tak jako tady ve Středozemi. Například to, že jsme ve válečném stavu s Coreliany, Bazeloty, Gorinelskou říší a Asociací ochránců autorských práv…"


----------------------------------

Thranduil se probudil po jedné z mnoha pařeb. Když ale zjistil, že dneska vedle něj neleží Koltira, docela se tomu divil. Převlékl se a šel se raději najíst.
U stolu už seděl Legolas a jakmile ho viděl, začal se culit.
"U všech Vallar." Povzdechl si král. "Co jsem dělal tentokrát?"
"No… opil ses a Koltira tě chtěl odvést domů umýt a nahnat do postele. A ty jsi mu rozbil hubu se slovy: Ruce pryč dámo, jsem šťastně ženatej…"


----------------------------------

Kael se zasmál se sešlostí a otočil se na vyprávějícího elfa. "Nemysli si, že jsi jediný smolař tady. Když jsem se tady ve hvozdě plížil poprvé, vzal jsem si samozřejmě přírodní barvy, abych byl nenápadný. Přespání v lese byl super nápad, ale probuzení, jako já jsi určitě nezažil. Zakopl o mě jelen, udělal kotrmelec a utekl. Byl v pořádku, ale mně kopl takovou silou, že jsem se po celý den nemohl posadit…"


----------------------------------

Elrond vešel do budovy a hned shlédl, že Elladan má dneska v Silvermoonu nějak dost práce. "Můžu ti pomoct?"
"Jasně, dones mi, prosím tě, obvazy."
Elrond, když se vracel s plnou náručí se zeptal: "Co tu všechno máme?"
Elladan máchal rukama a ukazoval; "Praská baňka, pád ze žebříku, nepovedené kouzlo, zranění při tréninku a tenhle borec odmítl mejt nádobí…"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hoshi Hoshi | E-mail | Web | 21. září 2013 v 19:21 | Reagovat

Ten poslední je nejlepší :D

2 Morell Morell | Web | 27. září 2013 v 18:52 | Reagovat

To je možné...

3 ArwenVečernice ArwenVečernice | Web | 4. července 2014 v 22:04 | Reagovat

Já se uřehtám. Jednou ze mě bude skřet. XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama