Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

Ve světle Earendila - EX 5. - Sci-fi

5. října 2013 v 5:00 | Morell |  Nekonečné legendy Středozemě
Jednorázovka tak trochu o velmi výrazném rozdílu generací, ale také kousek z většího příběhu, a také jediný, sepsaný.


Thranduil otevřel oči a nadechl se. Chytil se za žebra. Určitě si jich pár zlomil. Uslyšel lehké zazvučení v drátech. Palubní deska, na kterou dopadl, poblikávala. Vykoukl skrze sklo pilotní kabiny jejich lodi. Byli pod vodou. Podíval se na Legolase, který na své pilotní desce ležel nehybně. Musel se párkrát zhluboka nadechnout, než se dokázal dostat k Legolasovi.
Opatrně ho pohladil po zádech. "Legolasi, jsi v pořádku?"
Ozvalo se slabé bolestné zaskučení. "Moje hlava…"
Thranduil ho opatrně posadil do pilotního křesla. Tehdy uviděl ránu na Legolasově čele. Vypadalo to jako říznutá kůže, ale rány na hlavě jsou zrádné. Král to věděl. "Nic to není…" řekl Thranduil mírně.
"Tímhle mě neobelžeš." Řekl Legolas slabě. Pak zaťukal do své pilotní konzole. Thranduil mu ustoupil z cesty. Legolas se zarazil, když znovu uslyšel, jak Thranduil hrozným způsobem dýchá. "Super… vydechl Legolas. Jsme dva kiláky pod vodou a pořád klesáme. Motory nepracují, takže nás odtud nevytáhnu a zdroj energie je poškozený…" Legolasovi na chvíli padla hlava. "Musíme zavolat pomoc."
"Kdo po nás vlastně střílel?" Zaváhal Thranduil.
"Přece oni… Když jsme utekli nadsvětelnou rychlostí, poškodila se loď, a když jsme se vrátili na podsvětelnou, bylo hotovo. Ztroskotali jsme." Legolas se vzepřel a zavrávoral. Pak odešel dozadu do lodi. Byla to malá loď. Vytáhl černou desku, odkryl kabely ve zdi a napojil na ně desku kabelem. Na desce se objevil obraz a Legolas zadával příkazy. "Pojď sem."
Thranduil k němu došel.
"Tahle šikovná věc se připojí kdekoliv po lodi a můžeš s ní ovládat jednotlivé systémy."
"Co děláš teď?"
"Snižuju přívod vzduchu."
"Chceš nás udusit?" Zaváhal král.
"Ne, ale zdroj energie nemůže regenerovat a tak obnovit energii. Máme vzduch na čtyři hodiny, proto snižuji přívod, abychom vydrželi co nejdéle… Klid ada." Legolasovi neušlo, že se o Thranduila pokoušela klaustrofobie. "Neboj se." Deska mu vypadla z ruky. Prohlédl si své prsty. "Chvějí se mi ruce."
Thranduil desku chytil a podíval se na ní.
"Kolik je tam procent kyslíku?"
Thranduil se podíval na desku. Texty byly normálně sindarské. "Třicet… klesá."
"Až se dostane na osmnáct, tak ukonči proces. Dotkneš se prsem textu zastavit."
Thranduil sledoval, jak se měnilo číslo a klesalo. Jakmile se ukázalo osmnáct celých nula, opatrně se dotkl tabulky a číslo zůstalo nemněné. Legolas ho chytil za ruku a podíval se na tabulku. "Dobře." S tím ji odpojil od kabelů. Pak ukázal a kryt u podlahy. "Sundej ten kryt a zapoj ji."
Thranduil přikývl a po chvíli zápasení sundal kryt. Prohlédl si konec kabelu u tabulky a po krátkém zaváhání ji nacvakl na kabel. Nedělo se nic. Pak mu došlo, že musí napojit na správné místo, kde se kabely spojují. Pak se tabulka rozsvítila.
Legolas se svezl na zem a zůstal tam sedět. "Zkus se nějak dostat k vysílačce."
Thranduil byl velmi opatrný na to, na co klikal, Brzy na něj opravdu vykoukl nápis vysílač. Král se zahleděl na blikající text.
"Je bez energie."
Legolas si povzdechl. "No dobře, Nad námi je třetí kryt, pod kterým je hlavní nerv rozvodu energie, Napoj se na něj a zjisti, co všechno funguje a co ne."
Král přikývl a chytil třetí kryt. Tenhle šel sundat bez problému. "Tyhle kabely nesvítí."
"Třeba ještě bude reagovat. Zkus to…"
Thranduil připojil tabulku. Pak se podíval na graf, který na něj vyskočil. "Energii máme v recyklaci vzduchu, a v motorech, část jde i do senzorů. Všude kolem deseti procent."
"Zkus ji přesunout, ale nevypínej recyklaci vzduchu, musíme to přežít."
Thranduil se na něj podíval, Něco v jeho hlase se mu nezdálo. "A pak co?"
"Pak vyšleš signál z vysílače a pokud možno tak aby furt vysílal." Odpověděl Legolas jako by to bylo samozřejmě.
Král přikývl a dal si vlasy za ucho, aby mu nepadaly do práce. Musel si s grafem chvíli hrát, než se hodnoty přesunuly tak, jak chtěl. Konečně odpojil kabel od ztmavlého drátu a zase se usadil na zem k těm, které ho pustí k vysílači. Zapojil kabel a prohlédl si, co mu vyskočilo na desce. Prohlížel si nastavení vysílače.
"Legolasi?"
Když nepřišla odpověď, Thranduil se na něj podíval. Lísteček měl oči zavřené, ale nespal, byl v bezvědomí. Thranduil na chvíli odložil desku a zkontroloval Legolase. Dýchal a srdce mu tlouklo. Thranduil pro něj ale více udělat nemohl, ne tady. Znovu se vrátil k vysílačce a uvažoval, co zadat.
Tehdy ucítil náraz. Prudce vstal, protože se celá loď naklonila. Legolas se svezl na zem a loď zůstala nakloněná přídí nahoru. Když znehybněla, odvážil se král vyhlédnout ven skrze okno. Byli na dně.
Vrátil se k vysílači. Musí něco vymyslet. Rozhodl se nastavení neměnit a prostě spustil vysílání. Vysílač se naštěstí nezastavoval.
Král se lehce pousmál. "Zvládneme to."
Vzal Legolase do náruče a přenesl ho na pilotní desku. Začal zkoumat loď. Všude nakukoval opatrně, ale když spatřil nápis lékárnička, rychle ji přenesl k Legolasovi, kde ji otevřel. Zmateně se v ní hrabal, aby našel něco, s čím dokáže zacházet. Všechno bylo popsané, ale to moc nepomohlo. Našel ale obvazy. Obal jednoho z nich roztrhl a Legolasovi obvázal hlavu. Pořád na ní měl krvavou skvrnu, velkou. To ho alespoň trochu uklidnilo.
Zamyslel se. Má tu lékárničku se spoustou vodiček a s pár přístroji, kterým nerozumí, navíc celá tahle situace byla celkem mimo jeho znalosti. Ale má tu černou tabulku, se kterou už trochu umí zacházet. Vybral si rozvod vysílače a tabulku zapojil. Věděl totiž, že tam toho viděl více. Byl tu přístup k vysílači, který stále vysílal, k údržbě pilotních systémů, gravitace, databanky… Thranduil lehce zaváhal. Nějak mlhavě tušil, co je ten zbytek, ale tohle ne. Otevřel si informace o databankách. Vyjely na něj čísla o obsazení disků. A byl tu přístup k datům.
Opatrně se do něj dostal a vykoukly na něj složky. Některé zajímavé více, některé méně. Knihovny… byla to sice složka odkazů, ale první slovo po deseti, kterému rozuměl a uměl si ho správně vyložit. Tak se dostal brzy do lékařských záznamů. Nejméně čtyřikrát se ho tabulka zeptala, jestli nechce něco vymazat. Vytrvale zamítal a otevíral různé složky. Pak náhle našel informace o náplni lékárničky. Poprvé něco jasnějšího. U každé položky se dočetl, k čemu je a jak se používá.
Dostal se k lékům a brzy začal rozumět vodičkám, které tam předtím viděl. Tedy alespoň trochu. Dost na to, aby pochopil, že jedna z nich podporuje srdce i dýchání. Také zjistil, která je dezinfekční. Brzy věděl i jaké udělátko má použít a víceméně i jak. Opět tabulku odpojil a vrátil se k lékárničce. Vytáhl odporně růžovou vodičku, u které tušil, že podporuje činnost životních funkcí, a nasadil ji do udělátka, které mu nepřipadalo příliš přátelské. Upravil hodnotu dle toho, co viděl v databázi a odhrnul Legolasovi vlasy z krku. Opatrně chladný kov položil na kůži. Uslyšel nezvyklý zvuk, ale byl spokojen. Když ampuli s vodičkou vyndal, bylo jí tam o něco méně.
"Snad to postačí." Řekl tiše.
S tím se u Legolase usadil…

Dlouhé ticho bylo samozřejmě velmi nudné. Thranduil si ale po čase něco uvědomil. Bylo mu čím dál chladněji. Vykoukl ven a měl ten nepříjemný pocit, že je nemůžou nikdy najít. Potřebují více času. Vzal tabulku a připojil se k recyklaci vzduchu. Bylo tu vidět, co všechno vzduch obsahuje, což byla pro Thranduila velká neznámá. Čemu ale porozuměl dost dobře, byl odpočítávaný čas, po který tu bude dýchatelně. Šest hodin. Neklidně se díval, jak se odpočítávají vteřiny. Potřebují více času.
Přepojil se na vysílač a podíval se, jaká má nastavení. Vysílání po určité době. Tohle mohlo mít šanci. Nastavil vysílání vždy po minutě a znovu se pak se vrátil zpět k odčítání času. Přibyly tu tři hodiny. Thranduil se nějak necítil o moc lépe. Ještě snížil příkon do recyklace. Až když se na odčítacím čase ukázalo před dvacet dva hodin, měl alespoň trochu lepší pocit a šel si sednout do pilotního křesla. Chvíli sledoval Legolase, jak dýchá. Neprobíral se.
Na Thranduila brzy také začala jít malátnost. Dýchal hodně, ale neměl už dostatek vzduchu. Ne tolik, kolik by jeho tělo potřebovalo pro klid. Šáhl pro další vodičku do lékárničky. Snad to byl dioxin, nebo tak nějak. Kromě Legolase dal dávku i sobě. Bylo mu chladno a rozhodně tušil, že Legolas prochladnout nesmí. Opět ho vzal do náruče a usadil si ho do klína, bokem k sobě, takže mu nohy trčely přes madlo. Thranduil je oba zajistil v sedadle bezpečnostními pásy. Chtělo se mu totiž spát. Přiklonil si Legolasovu hlavu ke své a zatímco mu ležela na rameni, on se svou opřel o tu jeho a zavřel oči…


"Už jsme prozkoumali obrovské plochy." Glorfindela už pátrací akce příliš nebavila.
"Drž hubu a krok," srazil ho Elrond, který pilotoval podmořskou ponorku eldar, která se pohybovala jako ryba. "Dělej, co máš."
"Tohle se vážně nedá." Namítl Glorfindel. "Je to jako hledat hobita v Mordoru."
Elrond si povzdechl. Tohle už poslouchal přes dvě hodiny.
Členité dno značně ztížilo pátrání, a i když měli odhad, kam asi mohla loď Legolase a Thranduila dopadnout, šlo o velkou plochu a ani v pěti pátracích ponorkách je zatím nikdo nenašel.
"Něco mám… vzduchová kapsa, zdá se, že je obalená slitinami eldarské oceli."
"Kde?"
"Na jih a dolů."
Elrond otočil loď a zamířil hlouběji. Ve světle, které jeho loď vydávala, viděl málo. "Nic nevidím." Řekl.
"Brzy to bude nalevo od nás. Mimochodem teď máme i signál, pod vodou se nemohl dostat daleko s tímhle kmitočtem."
"To se mi nezdá." Elrond se zamračil. "Támhle." Řekl, když spatřil loď. Tu svou značně zpomalil.
"Uvnitř se nesvítí." Řekl Glorfindel. "Vypadá to, že loď je téměř bez energie a kyslíku už taky moc nemají."
"Pošli všem zprávu, že jsme je našli." Elrond se zahleděl na loď…

Když se Thranduil probudil a zjistil, že leží na podlaze, byl lehce překvapený. Ještě více z masky, co měl na tváři, protože přes ní dobře dýchal. Naklonil se na stranu a všiml si Elronda, jak se naklání nad Legolasem a ošetřuje ho tou jejich moderní technikou. I jemu dal na hlavu masku na dýchání.
Pak se ohlédl na Thranduila a zatvářil se klidněji. Rychle k němu přešel, než se král stačil zvednout.
"Ležte," řekl mírně. "Teď už jste oba v bezpečí. Vypadá to, že jste mu zachránil život." Řekl a ohlédl se na Legolase. "Má otřes mozku a vnitřně krvácel. Ale ze všeho se zotaví. Vy máte pár zlomených žeber a pár modřin. Tu masku si nechte na hlavě, oba jste se značně přidusili, takže teď dýcháte trochu zvláštní vzduch, který se vám dýchá mnohem lépe. Nejhorší je za vámi…" S tím vstal a šel zkontrolovat Glorfindela, který řídil a vedl jejich ponorku k hladině…

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ♥Rawen♥ ♥Rawen♥ | Web | 5. října 2013 v 15:13 | Reagovat

twl ... dost dobry:D

2 Morell Morell | Web | 5. října 2013 v 16:37 | Reagovat

[1]: Děkuju.

3 Annie Annie | Web | 9. října 2013 v 17:49 | Reagovat

Dost pěkné (y) ;)

4 Hoshi Hoshi | E-mail | Web | 9. října 2013 v 20:06 | Reagovat

Úžasné ^^

5 Morell Morell | Web | 9. října 2013 v 20:12 | Reagovat

Tohle se vám líbí? Nu dobře, vymyslím další... škoda, že jsem tak vytíená, ale já to zvládnu.

6 fashion-info-blog fashion-info-blog | Web | 11. října 2013 v 11:25 | Reagovat

Dóst dobrý. Né fakt pěkný. Fashiondasha

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama