Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

Manuál - Aragorn

2. listopadu 2013 v 5:00 | Theresa Green | přeložila Morell a čeští fandové Aragorna |  Manuály
(Velký dík www.viggo-mortensen.cz, kde byla velká část překladu, takže jsem měla mnohem méně práce a mohu překládat i další návody už s nějakým vodítkem. Díky lidi!)

Průvodce vlastníka a manuál pro údržbu
Model: Aragorn

Gratulujeme!
Nyní jste hrdým vlastníkem Aragorna! Prosím postupujte podle návodu v tomto manuálu, abyste mohli využít Isildurova dědice v jeho plném potenciálu.Technické specifikace
Jméno: Aragorn (také Chodec, Dúnadan, Estel, Elessar, Telcontar, Thorongil, atd. atd.)
Typ: Člověk (muž)
Výrobci: Arathorn & Gilraen Ltd.
Datum výroby: 1. březen 2931 Třetího věku
Výška: 6 stop (182cm)
Váha: 185 liber (84kg)
Délka zbraně: 48 palců (po zákroku elfskými kováři v Roklince) (122cm)


Instalace
varování: Bezpečná instalace vašeho Aragorna je velmi obtížný úkol. Před otevřením přepravky, ve které byl váš Aragorn doručen, je důležité přečíst si následující instrukce.

Opatřete si následující položky:
Láhev chloroformu
Plátěný hadřík
Tuhý kartáč
Šampón proti zacuchání pro extra mastné vlasy
Pěnu do koupele
Hřeben
Nůžky
Odvšivovací prášek

1) Napusťte horkou vanu, do které byste měli vyprázdnit alespoň tři pinty pěny do koupele.
2) Odstraňte víko přepravky a zatímco je váš Aragorn stále otřesený z cesty, přitiskněte mu hadřík z chloformem na nos a ústa.
3) Vyčkejte, až se váš Aragorn přestane bránit a pak ho dovlečte do koupelny.
4) Zjistíte, že váš Aragorn je zabalený v roztrhaných, ušmudlaných, obnošených kouscích materiálu.Věřte nebo ne, toto je jeho oblečení. Odstraňte ho co nejrychleji.
5) Hoďte ho do vany a ujistěte se, jestli se náhodou netopí.
6) Aplikujte mýdlo na všechny součásti vašeho Aragorna a důrazně je vydrhněte. Na nepoddajné skvrny použijte kartáč.
7) Aplikujte šampón na hlavu vašeho Aragorna a opláchněte. Opakujte šestkrát až sedmkrát dokud jeho vlasy nebudou čisté.
8) Vyvlečte svého Aragorna z vany a rychle ho vysušte fénem na plný výkon. Rychlost je tu důležitá, musíte dokončit upravovací procedůru dřív než vyprchá chloroform.
9) Použijte hřeben na odstranění chuchvalců z jeho vlasů. Trhejte jak je libo - je v bezvědomí.
10) Použijte nůžky na zastřihnutí konečků tak, aby byl schopen vidět, kudy jde.
11) Lehce svého Aragorna poprašte odvšivovacím práškem.
12) Oblékněte ho do jakéhokoliv šatstva, které shledáte vhodným (jestli vůbec). Jestli vlastníte též model Boromir, možná bude moci vašemu Aragornovi některé položky zapůjčit, pokud mu padnou. Vhodné je něco s motivem bílého stromu a hvězdami.
13) Vyčkejte, až váš Aragorn znovu nabude vědomí. Nebuďte překvapeni pokud se po probuzení bude snažit dostat do zahrady a vyválet se ve špíně. (Mějte při ruce chloroform, pro všechny případy)

Pamatujte: Je všeobecně potvrzeno, že jednotliví vlastníci Aragorna vzácně vydrží dočíst si manuál dřív, než začnou vybalovat. Pokud jste vskutku ten případ, že se neobtěžujete dočíst tento dokument dřív, než horečně odtrhnete víko přepravky divoce hnáni estrogenem, hodně štěstí! Šance, že budete ještě někdy schopná umýt svého Aragorna než právě teď, je tenká jako vrbový proutek. Budete ho muset mít pokrytého potem a mastnotou. Ó ano, jeho svalnatá, širokoramenná konstrukce bude navždy udušená špínou a blátem, jeho štíhlé tělo lesknoucí se potem, jeho tmavé vlasy houpající se a padající mu do doutnajících šedých očí, jeho obrovský…

[Poznámka vydavatele:- V tomto bodu musela Theresa Green opustit psaní a dát si studenou sprchu a osvěžit se během na 10 mil.]


Doplňky
Váš Aragorn je vybavený různými užitečnými doplňky:
(a) Elfský plášť a brož
(b) Dýmka a tabák
(c) Kožené boty
(d) Královská koruna
(e) Luk a šípy
(f)Stříbrný přívěšek
(g) Meč s širokou čepelí

Váš Aragorn bude zvláště vázaný na body (f) a (g). Za žádných okolností byste mu je neměli brát. Měli byste mu dovolit nosit meč i mezi lidi. Pokud ho zastaví policie (která obdržela znepokojený telefonát o podezřelé postavě typu Rasputina potulující se ulicí), jednoduše vysvětlete úředníkům, že váš Aragorn je známý herec, který se snaží dostat do role.

Můžete si přát zlepšit pohyblivost svého Aragorna tím, že mu půjčíte koně. V současné době jsou k dostání tři vydání koně pro Aragorna - Hasufel, Roheryn a Brego. Nezáleží na tom, kterého mu koupíte, varujeme vás jen, že pokud bude váš Aragorn ležet napůl v bezvědomí na břehu řeky, typ Brego ho může zkoušet políbit.


Provozní postup
Můžete mít vlastní představu o službách, jež by váš Aragorn měl poskytovat a místo, v němž by se měly uskutečňovat, např. v ložnici, na kuchyňském stole, na podlaze v obýváku, u zdi do garáže a podobně. Ale může být i více úkolů, které váš Aragorn umí vykonat, aniž přidělal spoustu práce rozvodovým právníkům. Například…

Doktor:
Může to být překvapení pro mnoho vlastníků, že model s pozoruhodnou destruktivní kapacitou Aragorna je téměř tak dobrý ve vyspravování lidí stejně jako je dovede rozpárat od hlavy až k patě. Pokud mu zvládnete odtrhnout Andúril z jeho horké malé dlaně a dát mu do moci potřeby pro první pomoc, váš Aragorn umí dělat zázraky s těmito malými ošklivými zraněními Prstenových přízraků.

Organizátor dětských večírků:
Váš Aragorn je naprogramován pro vynikající péči o malé skupiny dětí. Svěřte mu své potomstvo a on pro ně bude organizovat všechny činnosti. Když získá poníka vezme je na dlouhou procházku krajinou a bude jim ukazovat veškerou flóru a faunu. Expedice zahrnuje prohlídku prostředí, kde se odehrávalo dobrodružství strýčka Bilba se zlobry. Váš Aragorn potom zazpívá staré dobré: "Uvaž žlutou stuhu kolem mallornu", "Starý Gil-galad měl měč, íá íá óu" a "Už jen 20 mil zbývá do Gondoru"

Pamatujte: Je malé nebezpečí, že váš Aragorn je odvede pryč a dovolí jim rvačky a pády během večírku stupňující se až do chvíle, kdy bude jedno z dětí lehce přizabité ránou v rameni, jež mu bude ukrádat nesmrtelnou duši a zanechá jeho tělo jen jako prázdnou slupku jako nástroj opravdu zlého Temného pána Mordoru. Ale co! Děti jsou každou chvíli odřené, nebo ne?

Stopař:
Pokud se stane, že se některý z vašich domácích mazlíčků nebo rodinných členů ztratí, budete moci aktivovat úchvatný pátrací a zachraňovací program vašeho Aragorna. Spouštěcí heslo pro tento pracovní postup je 'Pojďme honit nějaké skřety!' Potom postačí pohled na jediné ohnuté stéblo trávy a váš spolehlivý Hraničář je připraven na cestu.

Varování: Jakmile je jednou umožněn pátrací a záchranný postup, můžete zjistit, že je téměř nemožné ho deaktivovat. Váš Aragorn bude neoblomně utíkat krajinou, neúnavně prohlížet zemi a hledat odhozené sponky, sebemenší otisky apod.

Pamatujte: Pokud bude padat beznadějí pro vašeho ztraceného rodinného člena, můžete mu poslat model Eomer, aby ho zachytil a poskytnul mu rychlejší způsob transportu.


Údržba
Obtížnost dostat Aragorna pod sprchu už byla uvedena výše. Jeden expert se dokonce domnívá, že existuje jakýsi 'potulný' gen předávající se z generace na generaci mezi Númenorejci (Dr. Jasta Elf, Univerzita FanFikcí, 2002). Jedna z možností je nalákat Aragorna do vany použitím vybaleného Arwen modelu jako návnady v naději, že pozdější dovádění zapříčiní, že se nějaká ta špína odstraní (nebo aspoň přemístí). Pokud to nevyjde, budete muset použít chloroform zbylý z doby, kdy jste vybalili svého Aragorna

Kompatibilita s jinými modely
Tak zcestovalý model, jako Aragorn má vysokou kompatibilitu s mnoha dalšími modely.
Poznámka: Váš aragorn může být znám jiným modelům pod různými jmény, zde je seznam:


Model - Nazývá Aragorna jménem
Frodo - Aragorn
Smělmír - Chodec
Peregrin - Chodec
Samvěd - Pan chodec, Pán
Glorfindel - Dúnadán
Bilbo - Dúnadán
Gilraen - Estel
Eomér - Okřídlený
Vilík Potměchuť - Dlouhán
Boromir - můj bratr, můj kapitán, můj král (Jen když umírá, nebo je opilý)
Eldarion - táta, nebo ada
Arwen - slaďoušek, zajíček, velký kluk, atd.
Legolas - Aragorn, (ve SLASH módu) slaďoušek, zajíček, velký kluk, atd.Často kladené otázky
Dotaz: Jaký má Aragorn horoskop?
Odpověď: Váš Aragorn byl vybalen z modelu Gilraen 1. Května, což jako jeho znamení určuje ryby. Ryby jsou od přírody rozhodné, odvážné a věrné. Šťastné květiny - elanor a niphrendil, šťastné barvy - černá a stříbrná, šťastné číslo - 9.

D: Můj Aragorn nemá náhrdelník. Místo něj má čistě zelený kámen, usazený ve stříbrné broži, tvarované do tvaru orla s roztaženými křídly. Jaký to má důvod?
O: Brož je dar, který dostal od nevlastní matky, jako talisman naděje. Za jakýchkoliv okolností byste mu měli říct: "Ty brdo, to je ale křiklavý kousek."

D: Vlastním jednotky Aragorn a Mk2 Legolas. Můj Aragorn vypadá vyděšeně, protože elf kritizuje jeho nedochvilnost a říká mu že "vypadá strašně". Co mám dělat?
O: Utěšte Aragorna myšlenkou, že možná je nedochvilný špindíra, Ale alespoň má holku - Legolas má na zahřátí v noci leda tak Gilmiho.

D: Nedávno jsem kontroloval pedometr svého Aragorna a zjistil jsem, že za poslední rok ušel více než 27 tisíc mil! Většinu z toho pěšky. Může to vůbec být pravda?
O: Model Aragorn je proslulý svýma neobvykle dlouhými cestami. Konec konců, je to hraničář. Nicméně, 27 000 mil je trochu moc i pro Aragorna. Je možné, že vám byla dodána evropská verze Aragorna, v tom případě prochodil 27 000 kilometrů.

D: Mí sousedi vlastní jednotky Gimli a Legolas. Každé ráno elf a trpaslík při běhu míjí můj dům. Můj Aragorn je toužebně sledoval, takže jsem mu dovolil připojit se k nim při jejich tréninku. Nyní mi říká, že szformovali Atletický klub tří lovců a hlásí se do Londýnského maratónu. Neudělal jsem chybu?
O: Ne, je naprosto bezpečné nechat Aragorna běhat s Gimlim a Legolasem. Určitě budete žasnout nad tím, jak daleko se mohou dostat za pár dní. Nebuďte překvapení, když vám zavolají z Edimburgu a budou vsá žádat o zajištění jízdenky na vlak domů. A k Londýnskému maratónu - proč bránit Aragornovi v zapojení se? Může dokonce vyhrát cenu za nejlepší kostým.
Pamatujte: Možná byste měli varovat svého přítele, že je potenciálně nebezpečné pro Legolase běžet Londýnský maratón kvůli přítomnosti racků na řece Temži. (Možná dokáže doběhnout, pokud bude mít špunty v uších a pásku přes oči)

D: Slyšel jsem, že je možné použít Aragorna k rozmnožování. Je to pravda?
O: Ano, je to pravda. Vyžaduje to vložení výstupu vašeho Aragorna do vstupu jednotky Arwen. Technické detaily této procedury snadno naleznete na mnohých stránkách s Fan Fikcemi.
Pamatujte: Nenechte se zmást některými Fan fikčními tvůrci, kteří tvrdí, že je možné rozmnožovat s Aragornem jeho zapojením do Legolase. Spojení těchto dvou modelů může vyústit v mnohé výsledky, (zlámané nohy u postele, známé vzrušené výkřiky, atd.) ale dítě mezi nimi není.

Řešení problémů
Problém: Váš Aragorn se každý večer proplíží do hospody, kde sedí v rohu, schovaný v plášti a znervózňuje hosty.
Řešení: Váš Aragorn se vrátil do módu "Chodec". Pošlete do hospody své děti, aby si s ním promluvily. Téměř jistojistě je bude následovat domů, aby je chránil.

Problém: Váš Aragorn se netřpytí.
Řešení: Žádný strach, pořád je to zlato.

Problém: Váš Aragorn má stále telefonáty od modelu Glorfindel, který se ho ptá, kdy mu Arwen vrátí jeho koně.
Řešení: Pohřešovaný kůň je model Asfaloth. Jeho vlastnictví je zpochybněno od roku 1980, kdy na něm jezdil model Legolas. Později, v roce 2001, byl model Asfaloth ukraden modelem Arwen, která na něm bezohledně jela skrze křoviska a rozvodňující se řeky. Nejlepší taktikou pro vašeho Aragorna je neargumentovat. Konec konců, Glorfindel kdysi bojoval se samotným králem Angmaru, takže vymlátit duši z droboučkého krále Gondoru pro něj nebude ani výzva.

Problém: Váš Aragorn je rozrušený, protože ztratil svůj hezký přívěšek.
Řešení: Najděte nejbližšího Mk2 Legolase. Ten přívěšek najde a bude ho držet v bezpečí.

Problém: Váš Aragorn je pronásledován blonďatou ženou, kterou potkal v jezdeckém klubu. Říká mu, že si zranila ruku a že by se jí na to měl podívat.
Řešení: Půjčte si na víkend jednotku Faramir. To jí velmi rychle rozptýlí a určitě nechá vašeho Aragorna být.

Problém: Volba přátel vašeho Aragonra se vám příčí. Jeho nejlepší přítel, Halbarad, prská okolo asi třiceti chlapů, kteří stojí okolo něj, smějí se a pijí pivo z vaší lednice.
Řešení: Obviňte nejbližší jednotku Galdriel za to, že připomíná Aragornovi aby Halbarada a jeho chlapi zval. Utište se myšlenkou, že Chlapi severu sebou přitáhnou dvojbalení synů Elrondových, takže budete mít alespoň něco hezkého na pozorování.

Poznámka na konec a záruka
Váš Aragorn je v záruce do prvního Května roku 120 čtvrtého věku. (rok 1541 pro vlastníky žijící v kraji) Později se může stát jaksi znecitlivělým. Pokud vlastníte model Arwen, v tomto okamžiku odejde odpočívat do Lothlórienu. Jakékoliv jednotky Gimli a Legolas mezi sebou přestanou soupeřit a loď, kterou spolu stavěli posledních 120 let využijí k plavbě na Valinor.

Přesto nepropadejte zoufalství. Kontaktujte nejbližšího Dealera potomků Isildura a vyžádejte si nejnovější model Eldarion. Ten vám zajisté poskytne prvotřídní služby, očekávané od potomků Elendila.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Týna Týna | Web | 2. listopadu 2013 v 10:22 | Reagovat

To je drsnééé :O
Moc to nechápu, jakože fakt existuje? Nemáš fotku?

2 Morell Morell | Web | 2. listopadu 2013 v 12:06 | Reagovat

[1]: Jé... to je jen sranda.

3 aly aly | Web | 2. listopadu 2013 v 18:27 | Reagovat

Tak to je zabité :D Umírám smíchy :D

4 aly aly | Web | 2. listopadu 2013 v 18:28 | Reagovat

Uděláš i Legolase? :D

5 Morell Morell | Web | 2. listopadu 2013 v 20:27 | Reagovat

[4]: Legolas je zařazen ke zveřejnění přesně za 14 dní.

6 kaja-zlovestna kaja-zlovestna | E-mail | Web | 3. listopadu 2013 v 17:12 | Reagovat

Skvělý, já z toho nemůžu :D

máš moc hezký dessing, články i návštěvnost! Prostě vynikající blog :-)
Moc se mi tu líbí, určitě tu nejsem naposledy.

7 Morell Morell | 3. listopadu 2013 v 17:18 | Reagovat

[6]: Děkuji, to je velké ocenění.

8 kajahavlova kajahavlova | E-mail | Web | 3. listopadu 2013 v 20:10 | Reagovat

[7]: nemáš zač :-)
ps: promiň teď za jiné jméno jsem na druhém blogu :-D

9 Hoshi Hoshi | E-mail | Web | 3. listopadu 2013 v 20:40 | Reagovat

Úžasné, Morell :D  Opravdu se ti to velmi povedlo a takhle jsem se dlouho nepobavila :D

10 ♥Rawen♥ ♥Rawen♥ | 3. listopadu 2013 v 21:57 | Reagovat

[9]: nápodobně.

11 Šárka Šárka | Web | 8. listopadu 2013 v 18:29 | Reagovat

Ježiši to je naprosto dokonalé :D bavila jsem se od začátku do konce. Ale nejvíc mě stejně dostalo ono roztomilé Problém: "Váš Aragorn se netřpytí.
Řešení: Žádný strach, pořád je to zlato" ^^.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama