Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

Manuál - Thranduil

29. listopadu 2013 v 5:00 | Morell

Průvodce vlastníka a manuál pro údržbu
Model: Thranduil

Gratulujeme!

Nyní jste hrdým majitelem Thranduila! Prosím postupujte dle instrukcí v tomto manuálu, abyste mohli využít krále Temného hvozdu v jeho plném potenciálu.Instalace
Jakmile obdržíte vašeho Thranduila, zaklepejte na bednu. Neměla by se ozvat žádná odpověď, protože k Thranduilovi byla přibalená značná zásoba vína, ze které by měl většinu zkonzumovat cestou. Nicméně pokud se ozve salva sindarských kleteb, vypučte si chloroform od nějakého majitele Aragorna a použijte ho na vaši rozzuřenou jednotku.

Váš Thranduil by měl dorazit plně vybaven a spuštěn. Ujistěte se, že máte model, který jste si objednali.

(a) MkI (Tolkien copyright) kanonická specifikace
(b) MkII (Veřejný majetek) fanonická specifikace


Technické specifikace
Jméno: Thranduil
Typ: Elf (muž, sindarský extrakt)
Výrobce: Královské podniky Zeleného hvozdu Inc.
Datum výroby: První věk
Výška: 191 cm
Váha: zanedbatelná
Délka zbraně: (data nepřístupná)
Vlasy: Blonďaté


Vybavení
Váš Thranduil je vybaven mnoha užitečnými doplňky:
(a) Jarní královská koruna
(b) Letní královská koruna
(c) Podzimní královská koruna
(d) Zimní královská koruna
(e) Meč
(f) Luk
(g) Toulec a šípy
(h) Číše na víno s ornamenty a drahokamy
(i) Malá truhla trpasličích pokladů
(j) Lahvička vonné vody s vůní květin
Jednotka Thranuil bude nejvíce vázán na předmět (h), který by mu nikdy neměl být odebírán násilím.


Provozní postup
Váš Thranduil je uživatelsky přívětivý, hlasově ovladatelný v sindarském, Quenyském a českém jazyce.
Prosím, pamatujte si, že Thranduil má vedle šplhání po stromech spoustu užitečných funkcí:

Barman:
Jako elf z temného hvozdu, Thranduil je velmi zkušený v míchání zajímavých a opravdu opojných nápojů. Požádejte ho, aby předvedl svůj talent na vaší další pařbě.
Varování: Během této aktivity dohlédněte na to, aby se váš Thranduil nepřipojil k pití svých drinků.

Charitativní činnost:
Elfové jsou dobrý lid. Thranduil si nemůže pomoct aby nenabídl pomoc těm, kteří ji potřebují a následkem toho je hodnotným pomocníkem každé charitativní činnosti, včetně obětí žhářství. Zadáním rozkazu "charita začíná doma" může být váš Thranduil zaměstnán v mnohých úkolech, které do vaší domácí pokladny přinesou více peněz.
Pamatujte: Tohle nezahrnuje model Mk II Thranduila, který je chamtivý, sebestředný megalomaniak, který nikdy nepomůže nikomu, ať je to trpaslík, hobit, či elf.

Likvidace škůdců:
Temnohvozdští elfové jsou pozoruhodně schopní ve vyčištění domova od nechtěného hmyzu a jiných otravných plazivých stvoření a váš Thranduil není žádnou výjimkou. Pokud mouchy, cvrčci, nebo hůře, pavouci, vám zamořují domov, prostě tam pošlete svého Thranduila a ten se postará o všechny škůdce do posledního.

Obrana domu:
Váš Thranduil je excelentní ve vyhánění agentů nevyřčeného zla. Už nikdy nebudete muset řešit výběrčí poplatků, exekutory nebo tchýně.


Čištění
Jako většina elfů, by měl Thranduil být rezistentní k většině špíny. Nicméně je doporučeno ho umývat alespoň dvakrát týdně, s ohledem na to, jakou práci po něm vyžadujete. Teplá sprcha, s levandulovým šampónem a sprchovým gelem bude dostačující. Pečlivě vydrhněte celou jednotku, aby byl čistý každý pór. Proceduru opakujte, pokud chcete a nakonec ho osušte ručníkem.

Thranduilovy vlasy vyžadují speciální péči. Dvakrát denně je pročešte a učešte je do toho unikátního královského stylu temného hvozdu. Vydatně postříkejte s (j).


Bezpečnost
Prosím, dávejte si pozor na nebezpečí vzniklá přivedením vašeho Thranduila do širého světa:
Je známo, že pytláci rádi loví elfy, zvláště y s vysokým sociálním postavením.
Dobře smýšlející agenti v poli (SRDM, v sešitě 1228142), mající sebou zipem zavírané pytle a pouta, by se mohli pokusit získat vašeho Thranduila, aby ho mohli studovat a/nebo si ho odvezli na experimenty. Brokovnice a verbální varování by měli tyhle stvůry odehnat.
Samozřejmě, nadšeně vřískající fanynky nebo jejich matky by se mohly pokusit vás od vašeho Thranduila oddělit. Abyste tomu předešli, držte si Thranduila na vodítku a mějte po ruce pepřový sprej.


Nabíjení
Energetické zásoby vašeho Thranduila se po čase vyčerpají. Abyste tomu zabránili, dodržujte tyto procedury:

Jídlo:
Tato jednotka nevyžaduje tolik jídla jako jiné modely, například Hobiti, ale bude prospívat z pravidelného přísunu Lembasu.

Pití:
Pro správnou funkčnost potřebuje Thranduil jen čistou vodu, aby zůstal hydratovaný. Nicméně tento model vyžaduje pravidelnou intoxikaci a bude často přestávat fungovat, aby dostal svou dávku vína.

Spánek:
Thranduil potřebuje jen málo spánku, běžně upadá do stavu podobného transu. Cítí se lépe, když těmto stavům může podléhat na větvi stromu.


Kompatibilita
V závislosti na koupeném modelu, váš Thranduil bude na různé jednotky reagovat dvěma různými způsoby.
(Jednotka - Mk1 - Mk2)
Trpaslíci - nepřátelský - násilný
Legolas - miluje - nezájem
Celeborn - přátelský - nepřátelský
Galadriel - přátelský - nepřátelský
Elrond - přátelský - nepřátelský
Aragorn - odměřený - nepřátelský
Bilbo - shovívavý - odměřený
Gandalf - odměřený - nepřátelský
Radagast - vítající - odměřený
Glum - znechucený - nepřátelský


Nastavení
Mk1 Thranduil přichází se třemi módy chování:
Královský přístup: V tomto módu bude váš Thranduil asertivní, tvrdohlavý a nějak hádavý
Rodinný instinkt: V tomto módu, Thranduil jedná otcovsky s mladšími elfy, stracenými zvířátky a malými tvory (kromě trpaslíků), a spustí vůči vám program "milující soused".
Nadšené dítě: Tento mód udělá vašeho Thranduila mazaného, drzého, legraci milujícího a nadšeného z radovánek.

Mk 2 Thranduil má pouze jediné nastavení:
Tyran: Je ejdno, se tkerým modelem přijde do styku, i kdyby to byla Galadriel, nebo dokonce Legolas, váš Thranduil bude prchlivý a těkavý až k záchvatům vzteku.


Často kladené dotazy:
Dotaz: Můj Thranduil chce každý večer jít ven na zahradu s pár lahvemi vína, zapálit oheň a zpívat pijácké písně pod světlem hvězd. Už to otravuje sousedy, zvláště ty, co vlastní trpaslíky. Co můžu dělat?
Odpověď: Toto je zakořeněná přirozenost pro Thranduila, která se nedá odstranit. Ke zmírnění, můžete se pokusit jeho oslavy redukovat na tři týdně, slíbením velkého hodokvasu v divočině. Je doporučeno, abyste tomuto slibu pak i dostáli.

D: Když mě navštíví přítel, bere sebou jednotku Radagast. On a můj Thranduil se dostávají do nějakého druhu uličnictví; posledně jsem musel platit 500 liber, když mu uletěli holubi. Jak mohu takovýmto problémům předejít?
O: Thranduil a Radagast jsou neobvyklý pár, ale těžko se od sebe oddělují. Navrhněte svému příteli setkání mimo domov, nebo alternativně své jednotky něčím odreagujte. (šperky Thranduilovi, holuby Radagastovi)

D: Můj Thranduil chodí ztrápeně okolo domu, vypadá bez života a v depresi. Co je s ním a jak ho rozveselit?
O: Váš Thranduil postrádá svou rodinu - jeho žena i syn ho opustili, abyste to vyvážili, budete potřebovat:
Postel
Pírko
Čokoládovou omáčku
Hedvábná pouta
Pásku přes oči
Pokud se na to necítíte, prolistujte katalog a najděte vhodný model Prostitutka, ale pamatujte na mnohá varování týkající se těchto jednotek.

D: Můj Thranduil býval milý, přívětivý a naslouchající, ale nedávno se z něj stal deviant. Co se stalo?
O: Nastavení vaší jednotky Mk1 se změnilo z rodinného instinktu nebo nadšeného dítěte na královský přístup, nebo vám někdo vaší jednotku Mk1 vzal a nechal vám svojí jednotku Mk2. Půjčte si nejbližší jednotku Aragorn a/nebo set stopovacích hraničářů aby ho vystopovali, vezměte svou brokovnici a pepřák a "jděte lovit skřety"

D: Můj Thranduil se zavřel zpět do bedny! Vytrvalé prosby vedly jen k tomu, že se z ní ozývá smích a chřestění peněz. Jak ho dostanu ven?
O: Slibte mu více pokladů a mnoho dalšího.

D: Můj Thranduil si začal balit věci a trvá na tom, že se musíme přesunout více na sever. Co to do něj vjelo?
O: Poptejte se sousedů a zjistěte, jestli si někdo nedávno nepořídil model Nazghůl. Pokud ano Byl ve vašem Thranduilovi spuštěn program "Útěk z Amon lancu" a jen máločím to můžete zastavit. Zkuste ho přimět ke kompromisu a vybudujte pro vašeho Thranduila doupě vespod na zahradě.

Řešení problémů
Problém: Váš Thranduil obíhá dům v záchvatu hyperaktivity.
Řešení: Kafe a všechny ostatní produkty obsahující kofein udržujte mimo dosah všech vašich elfích jednotek.

Problém: Váš Thranduil se čas od času proplíží do domu Galadriel.
Řešení: Byl vám omylem dodán model Celeborn. Pokud vám tento model nevyhovuje, vraťte vašeho Celeborna svému prodejci a vyžádejte si model Thranduil a slevový kupón na model Legolas.

Problém: Váš Thranduil je násilnický a pomstychtivý, a často vám vyhrožuje mlácením pokud neuděláte přesně to, co říká.
Řešení: Pokud jste si koupili model Mk2, pak jde o jeho normální chování a výměna enní z tohoto důvodu možná. Pokud sjte si obědnali model MK1, a máte paragon, můžete si vyžádat výměnu za požadovaný model.

Problém: Váš Thranduil čas od času přijde k tmavému stromu a začne tiše mudrovat o Elrondovi a/nebo Galadriel.
Řešení: Připomeňte mu, že on se rozhodl chránit větší království, než oni, bez podpory nějakých prstenů a je tedy mnohem lepší, než oni.

Problém: Váš Thranduil sesbíral armádu elfů a pochodoval na blízkou pevnost trpaslíků.
Řešení: Program "Bitva pěti armád" byl aktivován. K jeho ukončení navštivte majitele trpaslíků a požádejte ho, jestli by jeho trpaslíci nemohli věnovat nějaké své poklady Thranduilovi.

Problém: Vašemu Thranduilovi došlo víno a on zamyšleně obhlíží vaši spižírnu.
Řešení: Urychleně objednejte další víno.

Problém: Váš Thranduil obchází okolo vašeho domu s velmi samolibým výrazem a s úšklebky.
Řešení: Okamžitě prohledejte všechny temné místnosti a sklepení a všechny uvězněné trpaslíky vraťte jejich právoplatným majitelům.


Poznámka na konec a záruka
A adekvátní péčí vám bude váš Thranduil sloužit po mnoho let. K podpoření tohoto prohlášení každá jednotka je dodávána s rozšířenou zárukou 6,342,000 měsíců. Na požádání pošleme informace se všemi detaily požadavků a podmínek plnění.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ave Ave | Web | 29. listopadu 2013 v 22:20 | Reagovat

wat. wat. wat. wat. wat. wat. wat. wat. wat. wat. wat. wat. wat. wat. wat. wat. wat. wat. wat. wat. wat. wat. wat. wat. wat. wat. wat. wat. wat. wat. wat. wat. wat. wat. wat. wat. wat. wat. wat.
nemůžu se přestat smát. XDd

2 Šárka Šárka | Web | 29. listopadu 2013 v 23:13 | Reagovat

Oproti jiným jednotkám není Thranduil tak dobrý. To je možná dáno předčasným vpuštěním na trh. Myslím, že teprve za dva tři roky by se plně projevily jeho schopnosti a vlohy. Ale stejně. Slint slint!

3 Morell Morell | Web | 30. listopadu 2013 v 11:29 | Reagovat

[1]:Mě netřeba informovat o blokacích komentářů, já je vidím a schválím je, ok?

Jinak děkují vám oběma, ale já tyhle návody opravdu pouze překládám.

4 Melkora Melkora | Web | 19. března 2016 v 0:04 | Reagovat

Děkuji za spoustu užitečných informací. Rozhodně je využiji ve své fanfikci.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama