Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

Wow vystřihovánky - jak na to

27. prosince 2013 v 5:00 | Morell |  Vystřihovánky
Tohle bude trošku paskvil, má to své limity, ale funguje to... Takže nějakou dobu mě to stálo hledání (a zbytečné instalování a mazání programů), ale našla jsem poměrně krátkou cestu k vystřihovánkám z WoW. Z Warcraftu cestu mám též, ale ještě na tom dělám, nejsem spokojená, o tom poreferuju, až to bude mít hodnotu i pro ty, kdo nevládnou 3D grafikou.
Pozor: tohle je návod a můj dárek pro fanoušky wowka, kteří chtějí mít něco unikátního doma, rozhodně ne pro komerční účely, což je bez svloení Blizzardu protizákonné.


Takže, pokud je nemáme, opatříme si tyto programy:
WoW model wiever (max. verzi 0.7.0.1 r487, novější už nepodporují, co potřebujeme, což je škoda)
pepacura designer (kdo je vášnivý vystřihovánkář a hledá modely na netu, ocení i pepakura wiever, creator neotevře zabezpečené soubory)
PDF creator

Více toho opravdu neptořebujete. Jestli tento WOW wiever dokáže zobrazovat i modely z dalších expanzí nevím, na ty MPQ archívy z cataclysmy a mistů fakt dělat msíto na HDD nebudu, ale ze základu, BC a WOTLK není problém.

Začněme.

Ve WoW wieveru si najděte model, který se vám líbí. Tenhle program je jedním z nejlepších co jsem zatím měla v rukou. Pusťte si animace a najděte si, v jaké pozici chcete budoucí papírový model, je možné takto vytáhnout i postavy dle avatara ze hry, když si postavu oblečete a vybavíte, čím chcete.
Zapauzovaná animace zajistí, že model stojí nehybně. (víme všichni, že?) No a klineme na soubor - v exportu odškrtneme initial pose only (pokud zůstane zapnutý - uloží se základní póza, která je obvykle nevzhledná, ne to, co jste si našli) a exportujete 3DS. Obyčejně se vyexportuje s jednou texturou a běžně zbytečnou. Textury vyexportujte taky, ve formátu PNG.
Poznámka: pozorně si prohlídněte model a vypněte "participles" a vypněte zobrazení všeho, co je navíc - různé záře nebo části modelu, které nechcete.

Jakmile máme model i textury, mžůeme se přesunout do pepakury. To je velmi elegantní a naprosto unikátní generátor vystřihovánek. V něm si otevřete váš 3DS model, upravíte souřadnice, program nabízí také zrcadlové otočení.
Pak na model naházíme textury, kam patří (někdy potřeba trochu hledat), v případě potřeby udělat "flip faces", rozložit, porovnat dílky, aby to bylo možné slepit a bylo to přehledné.
Pepakura na free módu (bez zakoupené licence) neumožňuje ukládání, ale umožňuje tisk.

Pár rad k pepakuře - hlídejte si "flaps"/plochy pro slepení, když někde přebivá, nevadí to tolik, jako když chybí. Dobře si rozmyslete měřítko modelu. Malé modely jsou obtížnější kvůli malým dílkům, velké vám sežerou tuny papíru, obzvláště pokud jsou extra velké. Pepakura vám kldině umožní udělat si dvoumetrový model, ale potom si připravte skutečně horu papíru a dobře vymyslete podpěrný systém pro model, jinak se zhroutí pod vlastní váhou.


Než se pustíte do exportu z pepakury, ujistěte se, že se žádné dílky nepřekrývají a že máte všechny které ptořebujete. Co nechcete tisknout, umístěte mimo bílou plochu papíru.
Jakmile jste s modelem spokojení, tiskem ho pošlete PDF creatoru a pak už můžeme tisknout (nebo popřípadě rovnou do tiskárny) a pak už je na čase shánět nůžky a lepidlo. Radím ale nejdříve export do pdf, protože pak je možné trochu zesvětlit - tiskárna obvykle model trochu ztmaví. Přesné hodnoty ale po ruce nemám.
Tady už jen doplním, že se mi osvědčil Herkules, který model trochu zpevní. Opravdu je potřeba uvážit zpevnění větších modelů, jinak se deformují a je pak na to smutný pohled, když už jste do toho dali tolik práce.

No, to je asi všechno, co lze říct. Hodně štěstí s lepení a ať vás provází Síla.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Týna Týna | Web | 27. prosince 2013 v 13:03 | Reagovat

Vypadá to fakt nádherně, ale já bych to asi nedala :)

2 Morell Morell | Web | 27. prosince 2013 v 14:09 | Reagovat

Třeba ano, kdybys začla od něčeho jednodužšího... nikdy nevíš.

3 Šárka Šárka | Web | 29. prosince 2013 v 11:58 | Reagovat

Na to se dá říct jen wow! V životě bych nevěřila, a to i v dnešní době, že nějaký takový program existuje...Tedy že ho má někdo jiný než vydavatele "ábíčka" Tví draci vypadají krásně!

4 Ereandil Aleanath Ereandil Aleanath | Web | 5. ledna 2014 v 8:38 | Reagovat

Jo. Na to se dá říct jen WoW! Asi bych buď podpálila počítač nebo vystříhané kousky...:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama