Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

Sauronův deníček - 3. část

13. února 2014 v 14:43 | Sauron |  Kreativita
Den 420 943
Hmmm, Ve Středozemi je krapet nuda, ale ta nová lidská ostrovní země, to je něco. Númenorská kuchyně bude určitě vyhlášená… i když elfové jsou taky fajn v kuchyni. A velmi je těžší za to dostávat drahokamy. Možná bych mohl vymyslet něco zlého… mocné prsteny. Ne, co já se budu namáhat? Začnu učit elfy. Odkud ale berou tu úžasnou čokoládu?


Den 421 214
Nádhera, ti elfové se učí tak rychle… Všechny je převezu a ovládnu a potřebuju k tomu jen jeden prsten! Já jsem génius… a asi začínám být závislý na čokoládě.

Den 431 216.
Spletl jsem se.

Den 431 218.
Týdny podlézání a učení nazmar. Elfové mi neslouží a prsteny mi nedají… a co je nejhorší, už mi neuvaří ani čaj… Ale lidi jsou blbci, i ti númenorští a jejich kuchyně… zkusím to hned, jak jejich armáda zaútočí. Mohl bych se vyhnout boji a ještě z toho vytěžím. Mají na Númenoru čokoládu?

Den 431 221
Král lidí mne zajal, ani ho nenapadlo, že jsem to po něm chtěl. Převáží mne na ostrov, vypadá to, že jsem se ale přepočítal. Všechno, co jsem zatím jedl… nic moc.

Den 431 240.
Tak vězňové jedí zbytky? Vida, ještě jsem se přiučil. Ale mně! Mně krmit zbytky? To tady někoho vyjde draho.

Den 431 439.
Podlézám, komu se dá a trochu to tady reformuju… Chybí mi čokoláda.

Den 431 500
Tak ze spálení svatého stromu taky čokoláda nevzniká.

Den 440 001
Povedlo se mi přimět lidi k obchodování s elfy. Brzo budu mít čokoládu.

Den 440 105
Prý, že vězňům se čokoláda dávat nebude, leda zbytky a ani ty nezbyly. Tak tohle už někoho vážně přijde draho.

Den 440 108
Ukázal jsem jim svou sílu, když jsem přežil nezraněn zásah blesku… akorát navenek, mám dost nepěknou křeč v ruce. Dotěrná bouřka. A ta námaha vyšla stejně vniveč, páč už jim čokoláda došla. Musím počkat na další lodě ze Středozemě. CO já neudělám pro čokoládu…

Den 440 109
Začínám podlézat králi. Znova mě tihle lidé o čokoládu nepřipraví. Poctivě mu kazím mysl a budím v něm touhu válčit s Valar. Blázen.

Den 441 236
Teda, bylo náročné lidi přesvědčit, ale teď tu už mám i svůj chrám, a zatímco sedím na svém božském stolci chráněný tlustými zdmi, směju se v extázi. Lidé odpluli na západ a mě je jasné že to nepřežijí. Směje se jim ještě mnohem snáze s velkou mísou čokolády v klíně. Blaho mezi blahy.

Den 441 237
Druhý den v extázi, směju se a z dálky cítím, jak se vzdouvá hněv bohů na lidi, nepochybně už umírají. Směju se ještě více, s novou mísou čokolády…

-------------------------------------------

Protože jsem měl deníček sebou, tak jsem to všechno musel přepsat. Ještě, že si věci tak dobře pamatuju

Den 441 237 (pokračování)
Smál jsem se s čokoládou v klíně, když jsem si uvědomil, že slunce zašlo za mraky a dělá se rychle tma. Přestal jsem se smát, protože jsem uviděl ty masy vody tyčící se stovky metrů vysoko. Moje myšlení totálně vypadlo a jen jsem v šoku hleděl na tu vodu… a tak mě to taky smetlo.

Později: tělo v háji, kupa čokolády v háji, nálada v háji a já v temném větru utekl do Mordoru. Sedím s prstenem na ruce a jsem naštvaný na nejvyšší míru. Je to ztráta části mé moci, přijít o tělo. Ale ze všeho nejhorší: už nikdy nebudu moct jíst čokoládu.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hoshi Hoshi | E-mail | Web | 13. února 2014 v 16:17 | Reagovat

Přijít o čokoládu, jak jsi jen mohl? Takové škody a ani se nerozdělí. No, ale v jednom máš pravdu, někteří lidé jsou blbci .. Byli, jsou a mám takový pocit, že i budou ... :/

2 Šárka Šárka | Web | 13. února 2014 v 22:49 | Reagovat

Modlila jsem, se, ať deníček skončí včas, ale bylo pozdě. Chtěla jsem tě ještě varovat. Škoda, už nikdy nebudeš takovej fešák cos býval. Měl bys to svoje tělo trochu šetřit! A šetřit vychytrlalými nápady, jinak skončíš dost blbě (říkal mi to Eönwë.)
Ale musím tě co nejdřív namalovat jak děláš bordel na Númenoru, mám jednu takovou vizi ohledně uctívání temnoty...hihihi :o)
No ale všechno zlé je k něčemu dobré. Nemůžeš čokoládu, tak aspoň nepřibereš. Kdyby ses býval stravoval Númenorskou kuchyní, možná bys na tom byl líp-ústřice, chobotnice, vnitřky ježovek, fermentované ryby....no není to samá pochoutka?

3 Sauron Sauron | Web | 14. února 2014 v 10:08 | Reagovat

[2]: Ëonwe toho ví nějak moc, musím mu zavřít pusu, než začně prozrazovat, co tu všechno ještě bude.
Na númenoru je skvělá kuchyně, ale kdyyž zi chybí čokoláda, tak na to moc nemyslíš... Ale dobrý to bylo.

4 Šárka Šárka | Web | 14. února 2014 v 11:56 | Reagovat

[3]:: Však má taky orlí zrak, ale řeknu mu, ať drží pec a nespoileruje.
Ale s tou Númenorskou kuchyní ti nějak nevěřím-tak častá lodní doprava, aby vozili dobroty (natož) čokoládu ze středozemě tam zas není a stačí jedna. dvě špatné zimy, úroda sejde, ovce pohynou a zase zbydou jen všudypřítomné mořské plody.

5 Vénea Vénea | 14. února 2014 v 15:06 | Reagovat

Tak čokoláda jo? To já na ni moc nejsem, ale co! Každý má jiný chutě. Ale chudáčku nejdřív vši a psí život a teď jsi přišel o čokoládu. Je mi tě líto

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama