Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

Sauronův deníček - 4. část

22. února 2014 v 14:20 | Sauron |  Kreativita
Den 451 031
Konečně nová podoba. Dalo mi to spoustu práce. Čokolády se už nenajím a vypadám strašlivě: každý se mě zděsí - i obraz v zrcadle. (já se pěkně vylekal) Dobrá zpráva je, že mě postupně přešla závislost na čokoládě. Špatná, že mám pořád v ruce křeč od blesku. Navíc mi otekl prst okolo prstenu, takže ho nemůžu sundat. Stejně nechci. Je můj. Můj jediný. Můj miláček…


Den 453 294
Je to jenom horší, potřebuju se vyblbnout. Navíc jsem nehodou spálil prostěradlo. Tahle ohnivá podoba… je ze mě spíše zlý duch, než Gorthaur. Co s tím mám dělat? Zuřím a mí skřetí útočí, na co mohou.

Den 453 412
Morie je zničená a v rukou skřetů. Pořád nemůžu sundat prsten a pořádně narovnat ruku. Elfové na mně něco chystají. Nelíbí se mi to. Potřebuju zvednout náladu - začal jsem dělat na vymalování.

Den 453 460
Vymalovávám 63. patro věže. Je to fuška ale stojí to za to. Do vstupní síně jsem si namaloval zuřivého růžového jednorožce. Pořád mě brzdí ta křeč a oteklý prst. Nyní dělám na krásném vyobrazení boje skřetů o poslední kousek koláče. Já jsem tak umělecká duše…

Den 453 500
Odpočívám. Z větší části je vymalováno, tak si leštím svůj prstýnek - na prstě. Nemůžu ho sundat. Hned je mi lépe, když se mohu porozhlédnout po své nové galerii, nyní nejen vyzdobené trofejemi, ale i mými uměními na zdech.
Klid ale nemám. Už jdou…

Den 453 503
Elfové klepou na bránu - katapulty. Začíná válka o Mordor. Já ale ještě nedomaloval!

Den 455 068
Vleklá válka mi fakt neumožňuje dokončit práci na malování. Za ty roky, co venku stále vrže ocel, jsem vymaloval jediné patro! Takhle to nejde, musím je odtud vyprovodit, osobně… musím se umýt, aby bylo vidět, jak jsem děsivý pod tím nánosem barev.

Den 455 070
Už zase vypadám děsivě. Jen škoda, že se to pod brněním schová. Nelíbí se mi bojovat s křečí v ruce, ale alespoň mám prsten. Jeho moc mi pomůže k vítězství!

Den 455 071
Tak ne…

Později: Ještě že se umím odhmotnit. Nejen, že mám v ruce křeč! Isildur mi ufikl dva prsty a tak mě připravil o prsten. Mého miláčka! Utekl jsem a schoval se v jádru Hory osudu. V té lávě se dobře odpočívá a navíc mě tu hledat nebudou.

Den 455 113
Ne, ne, ne, ne! Tak odchází moje velká galerie. Strhli mou věž a pevnost. Všechno to malování vyšlo vniveč. Chybí mi můj prsten, ale alespoň už nemám oteklý post… páč už ho nemám. Pořád to bolí.

Den 455 234
V Mordoru je konečně klid, jak tu nikdo není krom pár hlídek lidí… to počká. Musím najít svůj prsten! Jako nehmotný duch prohledávám širé kraje.

Den 564 923
Vzdávám to. Usadil jsem se ve zřícenině v Temném hvozdě. DolGuldur možná není nepohodlnější a vymalovávat tu by bylo mrhání mým talentem, ale mohu se tu v klidu vztekat. Můj prsten! Začínám se více věnovat pěstování skřetů.

Den 642 760
Na sever ode mne, v Osamělé hoře žije drak Šmak. Překrásný talent takhle obsadit horu. Já stále pěstuju svou zatrpklost, až z toho trpkne les. Teď už mu říkají Temný hvozd. Je na čase se vybít. Chytám armádu a jdu seřezat draka… toho zlata, na kterém sedí. Cha! Nikdo z něj nic mít nebude.

Den 741 000
Armáda vyráží a já se těším. Můj prsten je pryč! Mno snad to přežiju, až budu mít na každém prstě dvacet jiných.

Den 741 245
Tak to taky nevyšlo. Drak je mrtvý a z celé mé armády se vrátil jediný skřet s tím, že pro mě dokázal ukrást patku chleba. Udělal jsem pár děr do stěny, skřeta roztrhal… a ta patka chleba byla tak tvrdá, že se nedala jíst.
Vzteky opouštím DolGuldur. Poněkud neplánovaně, páč mě parta dědků v pyžamech různého odstínu bílé (od bílé přes šedou až po hnědou, asi dle toho, v čem se kdo vyválel) vyhání pryč. Nu co, tak jdu. Je na čase vrátit se domů.

Den 741 253
Že jsem kdy odešel… takový bordel! A nejhorší - když jsem odcházel, nechal jsem nezavíčkované barvy! Všechny totálně vyschly!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vénea Vénea | 23. února 2014 v 11:04 | Reagovat

Skvělý jako vždy. Ale myslíš že by se ti na jeden prst vešlo dvacet prstenů? A nevím to jistě ale myslím že s těma dědkama šla i moje babička Galadriel. A s barvičkama nezoufej třeba půjdou naředit!

2 Sauron Sauron | Web | 23. února 2014 v 17:38 | Reagovat

[1]:Mno, můžu si prsty nechat prodloužit. XD

3 Vénea Vénea | 24. února 2014 v 16:23 | Reagovat

[2]:Vejdou se ti pak do kapes? Jestli teda nějaké máš.

4 Šárka Šárka | Web | 24. února 2014 v 19:36 | Reagovat

Den 455 071
Tak ne…
:D :D

Aspon že všechno zlé (přijít o prsten) je k něčemu dobré (nemít otok)

Přeji pět hodně štěstí v dalších bojích a když jsi přišel o barvy, nechceš malovat třeba krví těch dědků v županech? nebo krví někoho úplně jinýho? :))

5 Vénea Vénea | 25. února 2014 v 15:06 | Reagovat

Tou krví je to dost morbidní, ale zase dost tématický. Ale bude chtít třeba červenou růži a ta krev po čase zaschne a zčerná. Ale co, tak bude malovat černě že?!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama