Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

Tak trochu o Thorovi 2

9. února 2014 v 21:41 | Morell |  z fyzického světa
Tak jsem si shlédla/neshlédla Thor 2 a víte co? Svěřím se vám s tím. Obyvkle filmům nedělám zlou reklamu, ale dnes chci být upřímná, takže jdeme si o něm promluvit.


Nelíbil se mi. To už víte, ale upřímně, to nešlo seldovat. Po dvaceti minutách jsem od toho odešla. Proč? Je to o devíti světech a přiznejme si, Země mezi ně nemůže patřit! Vypadá jako totální ousider - žádná mahie, záhady působí takřka nudně. To záhadné skladiště je o ničem v porovnání s duhovým světem Asgard. samo o sobě to zajíímavé je, ale když vedle toho postavíte tohle? A vrchol všeho? A co lidé? Na Asgardu svobodní, čestní mohou dělat co chtějí: Na zemi? Nuda, blázinec, povinnosti a nic okolo. Děj na Asgardu: boje, vznešenost a hrdinství: děj na zemi: chytý profesor je za šílence a exhibicionista.

Víte, chápu špatný film, ale shrňme to: Bez země by se tenhle film v pohodě obešel. Velde asghardu je to skládka. Urážka lidí i naší planety. Asghard je plný záhad a magie. Země? Jen pár záhad ve skladišti plným squaterů, které jsou nic vzhledem k jiným světům.
Když porovnám záběry na Zemi a Asgardu, je to jako když dohromady sešijete černobílý a barevný film, které nemají mnoho společného.
Zlé elfy nechám být, marvel pořebuje záporáky a ani elfové nejsou dokonalí, ač to nepřiznávají rádi, pokud o něčem takovém vůbec mluví. (všichni máme nějaké vady)

Tak a tímto jsem se vyřádila. Mno, ale je jedna veselá správa, která mne přiměla to neodsuzovat. Vzhled lodí lefů a krása Asghardu, ty mne ohromily, ale tohle je něco legračního: Víte, v Shanghai asi v kině pracuje někdo, koho Marvel moc nezajímá, protože se v kině nehodou oběvil fanouškovský gay(!) plakát místo originálu. Ale uznejte, enbylo by zajímavé to vidět u nás?


Nejhezčí nehoda, co jsem za poslední dobu viděla. Doufám, že ten člověk to nepocítil na platu, protože pak by mi ho bylo líto.

Jinak o téhle nehodě si více můžete přečíst ZDE, a tenhle fan plakát od čínského tvůrce si můžete obstarat pro sebe ZDE. (lepší verzi jsem nesehnala, což mne lehce převapuje)

Plamenem ohně k síle srdce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ChristinaD ChristinaD | 9. února 2014 v 21:58 | Reagovat

Tak ten plakát je síla. Jakej debil...? :D To je fuk. Každopádně... Když čtu, co ti na filmu vadilo, tak by se ti asi ani jednička moc nezamlouvala. :D mě se příběh docela líbil, ale každému se holt líbí jiné věci. :) Já mám výhodu v tom, že mám širokou škálu toho, co jsem schopna shlédnout, takže má člověk velkou šanci, že se mi strefí do merku, když mě chce nějakým filmem potěšit... :)

2 Morell Morell | Web | 10. února 2014 v 7:25 | Reagovat

[1]: Tak já mám tu škálu širokou taky, jen tohle do ní nedokázalo zapadnout. Nezapadnout do ní není tak lehké, jak se může z popisu zdát.

3 Šárka Šárka | Web | 11. února 2014 v 0:16 | Reagovat

Takže myslíš, že dívat se na dvojku ani nemá cenu? Aspoň ten plakát stojí za to :D

4 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 11. února 2014 v 19:44 | Reagovat

[3]: Viděl jsem to a nezdálo se mi to tak špatné. Co ale uznávám je, že superhrdinské filmy upadají do stereotypní linearity a Thor: Temný svět není vlastně skoro v ničem originální.

5 Alice Alice | 22. listopadu 2014 v 23:59 | Reagovat

Tak,v prvé řadě musím prohlásit ,že s tímto článkem hluboce,hluboce nesouhlasím.O Devíti světech je film z toho důvodu ,že  i samotný komix Thor je inspirován tak zvanou Severskou germánskou kosmologií (mytologií) která jest souhrnem pověstí o bozích(ásech-kteří žijí zrovinka na Azgardu),elfech,vánech ,obrech,atd.(http://cs.wikipedia.org/wiki/Seversk%C3%A1_kosmologie).Země(Midgard) je do filmu nastražena z toho proto ,že jest středovím spojem bájného stromu Yggrasil(to je jakýsi systém roztřídění devíti světů ,planet http://cs.wikipedia.org/wiki/Yggdrasil).proto je Midgard tedy tak průměrnou planetou.Není to nějaké znemožnění naší planeta a lidstva samotného. Midgard je světem lidí a tak to tak i vypadá. Azgard je světem Bohů a hrdinných válečníků,proto ty vznosné stavby a paláce ze zlata.A bez Země by se film neobešel právě z toho  důvodu ,že režii se asi zalíbil profil chytré,atraktivní astrofyzičky Jane v páru s bohem a chrabrím válečníkem Thorem z Azgardu .Mimocodem Marvelu se onen lechtiví plakát hodil takřka do krámu.Byl použit jako propagační plakát v Japonsku a vydělali na něm několik milionů dolarů ;).

6 Morell Morell | Web | 23. listopadu 2014 v 9:17 | Reagovat

[5]:Ty se v marvelu nějak vyznáš... nechceš dohodit mýho bráchu? Byl by nadšený z takový holky. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama