Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

Tisíc hvězd a my - 18. kapitola

25. dubna 2014 v 18:06 | Morell |  Tisíc hvězd a my
Sa'rael (minulost)
Cesta byla náročná a Sa'rael byl už už natěšený, že ji bude mít za sebou. Držel svého havrana na kursu, který chtěl a stočil ho na další oblet okolo lodi, kterou doprovázel a která nyní stála kvůli právě motoru… která musí počkat.
Vycenil pod helmou zuby a uhnul raketě Tauské stíhačky, která už ho půl minuty zasypávala laserovou palbou.

"Už mám po krk tohohle dne!" křikl do helmy, stočil loď o sto osmdesát a stíhačku sestřelil, než do ní stačil narazit.
"Ovládej se Sa'raeli." Řekl mu jeden z bojujících pilotů do vysílačky. Určitě ten, co měl Crismona a tak velel obraně. "Koukej zůstat naživu."
"Ano pane." Procedil Sa'rael mezi zuby, opatrně obletěl jednu z lodních zbraní a zavěsil se za další nepřátelskou stíhačku.
Ta se náhodou zavěsila za Crisnona, Sa'rael stiskl zuby ještě silněji. Chvíli nestřílel, nechtěl zasáhnout velitele své letky. V tomhle chaosu se střílelo velmi opatrně. Včas uhnul salvě jiné nepřátelské stíhačky, uhnul ji z cesty a vystřelil na tu, kterou pronásledoval. Dvě ze tří střel minuly, ale alespoň ji poškodil. Zavěsil se za ní a další střelou ji zničil.
Uslyšel zvuk a uhnul, než ho chytí další zásah. Naštěstí měl jen škrábanec na povrchu lodi. "To bylo těsný." Řekl tiše a znovu a znovu uhýbal lodi, která ho chtěla sestřelit. Šlápl na plyn a přiletěl těsně k velké lodi Tau, která je přepadla. Vyrovnal, než do ní vletěl, uhnul, zahnul za věží, ale Tau byl stále za ním. "Je dobrej." Zabručel iritovaně. "Potřebuju pomoc, oblet okolo lodi tau!" řekl po dalším obletu okolo věže.
Včas uhnul velkému torpédu, namířenému na loď tau a sám do ní párkrát vystřelil, aby Taua za sebou naštval. Neustále měnil směr a snažil se při tom prodloužit vzdálenost mezi jím a sebou, aby na něj mohl dosáhnout. Ne, nedovolil mu to. Sa'raelovi se povedlo prostřelit plátování trupu u děla velké lodi, viděl unikající vzduch. Obletěl ji. Cítil taua za sebou, zaměřoval ho, chtěl na něj poslat raketu. Vnímal to svými smysly více, než ze senzorů stíhačky, které byly stejně příliš rušené. Ve spirále zamířil více do prostoru, když si zase uvědomil Crismona. Dvě střely, dva zásahy a on měl po problému. "Díky, pane." Řekl Sa'rael s úlevou, zatímco se připojoval k dalšímu havranovi, který pronásledoval tři stíhačky Tau.
Velká loď tau náhle zmizela, při čemž zničila i jednoho havrana, kterého měla v cestě. Sa'rael si povzdechl. Pilotem byl Rehan, velmi veselý elf. Zmatení Tau ponecháni na milost elfů se něčeho takového nedočkali a byli rychle zničeni.
"Všechny stíhačky, jděte na přistání, bojová pohotovost ale trvá."
"Jistěže." Zabručel Sa'rael a čekal, až na něj přijde řada na přistání. Už se těšil, že se natáhne na postel, namaže si nohy, aby ho nebolely, a prospí dva týdny. Přeháněl, ale tak nějak se cítil.
Toužebně se podíval na přistávací plochu, když ucítil chvění. Koutkem oka spatřil pohyb a prudce otočil stíhačku. Na poslední chvíli uhnul z cesty Crismonovi.
"Co to do tebe vjelo?!" Ohradil se do vysílačky.
"Potřebuju pomoct, ten poslední zásah mi zlomil nohu, sám nepřistanu." Ozval se velitel a Sa'rael si povzdechl. Jen on byl letcem, který měl právě teď u sebe lano. "Máš kliku, že jsem uhnul, jinak bys tu lítal hodinu, než by ti sehnali lano." Řekl a zamířil za Crismonem, který už začínal dělat velké kruhy, protože nemohl zabrzdit. "Tohle zase bude makačka." Povzdechl si a připravil si harpunu.
Chtělo spolupráci obou stíhaček, aby okolo ní mohl Sa'rael udělat smyčku a loď zaháknout. Jakmile odpojila motory, mohl ji Sa'rael dovléct do hangáru. Oba přistáli bezpečně. Byla to rutina.
Konečně vystoupil ze stíhačky a rychle shlédl Crismona, kterého dotáhl. Pár odřenin od harpuny a jedna větší rána, která udeřila pilota. Elfové začali loď opravovat na místě. Nemohli si dovolit žádný promarněný čas.Sa'rael pokrčil rameny a šel si lehnout. Měl za sebou dvanáct hodin ve vesmíru prošpikovaných bitvama.
"Sa'rael!"
"Bohové," povzdechl si Sa'rael a otočil se. "Tady!" křikl na elfa, který ho hledal.
"Na můstek, chtějí s tebou mluvit."
Sa'rael zafňukal a zamířil na můstek. Tohle nemohlo dopadnout dobře.

Kapitán si Sa'raela prohlédl. Oba vypadali, že už toho mají dost. "Mno… našli jsme stopu létajícího světa v dosahu senzorů. Ale dle našich zdrojů to není žádný z těch, které o sobě mezi sebou vědí. Byli tu ale nedávno, asi čtyři měsíce zpátky."
"Pane?"
"Umíš létat s Crismonem, že?"
"S tím jsem se učil létat." Připustil Sa'rael.
"Máme jediný stíhač toho tipu, ale pilot není schopen letu. Jsi nejlepší. Vezmeš si ho a vydáš se po stopě. S trochou štěstí můžeš přivolat pomoc dříve, než se vrátí Tau.
Sa'rael si povzdechl. "Kdy mám vyrazit?"
"Máš dvě hodiny na odpočinek. Více ti věnovat nemohu. Pak už bude Crismon opravený a čas hraje proti nám. Strojovna mi nahlásila, že na opravu motorů potřebuje čtyři dny. Do té doby se určitě vrátí Tau."
"To je pravděpodobné." Připustil Sa'rael.
"Všechni informace budeš mít za dvě hodiny v pilotní kabině Crismonu. Teď běž a naber síly, kolik můžeš."
Sa'rael se uklonil a šel. "Ať mi tam dají taky něco k jídlu." Řekl, než můstek opustil.


Na Crsimona Sa'rael nebyl moc zvyklý a dvě hodiny spánku mu moc nepomohly. Přesto odstartoval a udělal si kolečko okolo lodi, aby se ujistil, že Crismona zvládne. Loď cítila, že nemá svého pilota, ale poslouchala poslušně. Sa'rael dělal, co mohl, aby jejím náladám rychle porozuměl. Musel. Crismon byla sice malá loď, ale již schopná nadsvětelné rychlosti.
"Stopování může začít." Řekl Sa'rael a vydal se směrem k místům, kde byla stopa, aby se po ní vydal…

"Tohle nezvládnu." Řekl Sa'Rael. Byl už tímhle stopováním vyčerpaný a hvězdná mapa mu už tančila před očima. Ztratil stopu a až teď se k ní vrátil. Svět udělal výraznou změnu kurzu a Sa'rael netušil, jestli bude poslední. Rozhodl se risknout své tajemství. Zastavil stroje, sepnul ruce v meditační pozici a zavřel oči. Nejdříve on a Crismon. Rudá stíhačka se klidně vznášela na místě uprostřed vesmíru. Byl to krutý vesmír, ale on musel. Začal své smysly rozšiřovat, jako už mnohokrát, snažil se natahovat na stranu, na kterou směřovala stopa. Brzy ji spíše sledoval, než aby byl v kontaktu se sebou samým. Jeho mysl pronikala kosmem. Stopa opět uhnula a on s ní. Brzy pocítil přítomnost světa, sílu motorů i všechen život na lodi a věděl přesně, kam letět.
Otevřel oči a byl opět sám sebou. Pousmál se a zadal souřadnice v uctivé vzdálenosti od světa. Pak už jen natočil loď a letěl…

Opět normální prostor. Sa'rael se pousmál. Měl je na dohled. Sundal si helmu a zapnul vysílačku. "Tady chránící Crismon hunter, volám létající svět, prosím odpovězte."
Brzy mohly vyrazit stíhačky, aby se po něm vrhly, ale nestalo se.
"Tady létající svět Valhea." Ozvala se elfka. "zapojte obrazové spojení."
"Jistě." Odpověděl Sa'rael a klikl na pár knoflíků. Před ním se zhmotnila holografická obrazovka a on spatřil elfku.
"Kdo jste a co tu děláte?"
"Patřím k hlídce konvoje, který se vrací ke světu Narion. Zaútočili na nás Tau, několikrát. Byl jsem poslán za vámi s prosbou o pomoc. Další útok už nevydržíme a informace, které jsme získali, budou ztraceny."
"Jaké informace?"
Sa'rael se zarazil, nejistý, jestli jim to může říct. Pak si povzdechl. "Fajn. Máme informace o zatím největší pozorované lodi tyranidů, velkém hnízdě. A také pár nákresů zbraní a technologií. Musíme je dodat na Narion."
Elfka se ohlédla, někdo na ní mluvil. Na chvíli nešel zvuk, zatímco elfka mluvila s kýmsi mimo záběr.
"V jakém stavu je vaše karavana?"
"Hlavní loď potřebuje ještě alespoň tři dny na opravu motorů, pokud půjdou opravy dobře a nebude čelit dalšímu útoku."
Elfka si opět s někým promluvila. "Pošlete nám souřadnice. Pošleme jim na podporu letku a bojovou loď, která je doprovodí sem. Můžete přistát."
Sa'rael shlédl stav paliva. "Raději bych se vrátil, ale obávám se, že zásoba paliva mi to neumožňuje, takže přistanu." Proč mi nedoplnili palivo, než jsem vyrazil na cestu?
"Počítač vás navede…"

Sa'rael se probudil a zjistil, že prospal 14 hodin. Musel si rozmasírovat nohy, kterými tak dlouho šlapal na pedály, než byl schopen zase chodit. Dal si rychle jídlo a šel zjistit aktuální stav. K jeho radosti loď, kterou svět poslal, přitáhla jejich loď zpět s pomocí tažného paprsku. Všichni teď budou odpočívat a on by měl taky. Po 14 hodinách spánku se mu ale spát moc nechtělo. Rozhodl se vrátit do místnosti, kterou měl zapůjčenou a meditovat. Alespoň dá pohov svým nohám. Šlapat na pedály ve stíhačce umí být na nohy velmi náročné.
Sešel po schodišti a pokračoval po cestě, když si uvědomil, koho vidí a zůstal stát. Proti němu šel Idainn a kdyby neměl to tetování ve tváři, přísahal by, že je to Elaron. Elf si jeho pohled samozřejmě uvědomil a také se zastavil a prohlédl si ho. Byl to Elaron. Sa'rael si byl jistý. Pousmál se na něj a začal plakat. Ani netušil jak. Udělal těch pár kroků k němu.
"Tolik jsi mi chyběl." Řekl a chtěl ho chytit za ruku.
Elaron rychle o krok ustoupil a dal mezi ně svou hůl. Pak se otočil a utekl.
"Nic si z toho nedělej."
Sa'rael se otočil na elfa, který ho sledoval. "Už je prostě takový. Proto mu říkají Netykavka. Nikoho na sebe nenechá šahat."
"Proč ne?"
Elf pokrčil rameny.
Sa'rael si povzdechl a šel meditovat…

Práce s warpem byla nebezpečná, Sa'rael byl proto velmi opatrný, když se přece jen rozhodl vytvářet orbu. Zhmotnil ji, nabil a pak už jen držel. Byla malá a on se o více nesnažil. Už se tím začínal nudit, když si uvědomil v místnosti přítomnost. Orbu v klidu rozložil a ohlédl se.
"Jsi tu dlouho?" Zeptal se.
Elaron sklonil hlavu na stranu. "Už deset minut." Řekl. "Vypadá to, že jsi nevyšel ze cviku a dost ses zlepšil."
"To sotva." Vydechl Sa'rael. "Neměl jsem na to tolik času, kolik jsem chtěl."
"Myslel jsem, že tě to nezajímá."
Sa'rael pokýval hlavou. "Už bych to bez hlubší magie nebyl já." Řekl. "Bez nahlížení bych tenhle svět možná vůbec nenašel."
Elaron k němu došel. Sa'rael pootočil křeslo, na kterém seděl, aby byli proti sobě. Chvíli jen oba mlčeli a vzájemně se prohlíželi. Elaron se jemně pousmál. "Máš zajímavé tetování."
"Děkuji." Sa'rael už se taky usmíval. "Chtěl jsem něco, abych na tebe nezapomněl, ale taky aby mi to připomínalo… pád a všechno."
"Tohle je to samý." Řekl Elaron a dotkl se své tváře, na které byly čáry zakončené slzami. "Slzy bohyně."
Sa'rael vstal a opatrně Elarona pohladil po vlasech. Elaron na oplátku zkoumal zvědavě kérku na jeho krku. Brzy už se dívali vzájemně do očí.
"Tolik jsem toužil, abych se tohohle dočkal." Řekl Elaron. "Stýskalo se mi." Špitl a natáhl se pro polibek.
Líbali se v objetí už alespoň deset minut, když se rozpípala vysílačka, která ležela na stole.
"Musím." Řekl Sa'rael a sevřel vysílačku. "Sa'rael." Řekl do ní.
"Opravy postupují, za tři hodiny máme odlet. Hlaste se tu hned, potřebujeme každou ruku s dokončením oprav."
"Hned jsem tam." Řekl a vypnul vysílačku. "To snad není pravda."
"Běž, potřebují tě."
Sa'rael mu dal ještě jednu pusu. "Vrátím se k tobě. Slibuji."
Elaron přikývl a Sa'rael šel za povinnostmi…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama