Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

Ztracenná tajemství - 18. kapitola

5. ledna 2015 v 11:17 | Morell |  Nekonečné legendy Středozemě

Byl to klidný večer. Legolas odpočíval na posteli a spokojeně převaloval černou deku, kterou měl Azariel tak rád. Náhle ho něco zezadu přitlačilo na deku. Legolas se usmál. "Azi…" špitl.
Legolas se nadzvedl, aby se překulil, když ucítil ocas, který mu pohladil břicho i přes jemnou košili. Měl to tak rád. Odrazil se více a už byl konečně na zádech a na Azim. Azariel ho odsunul a smál se. "Ty paličáku." Řekl pobaveně.
Odrápená ruka ho něžně pohladila po tváři. Legolasovi bylo jasné, na co má Azariel chuť. Jediný problém byl, že on na to opravdu teď chuť neměl. Dal mu ruku na rty, aby mu to naznačil.

"Ale neříkej, že nemáš chuť." Řekl Azariel sladce, "chceš mě."
"Nemám, nechci." Řekl Legolas mírně. "Víš, že jsem si před dvěma týdny zlomil nohu, nemám na to chuť, vynahradíme si to později."
Azariel se zatvářil kapku nespokojeně. "Tohle mi neupřeš, Legolasi. Slabiny zraněné nemáš, ani jsi neměl."
"Mluvím vážně." Legolas trochu přitvrdil. "Slez ze mě."
Azariel nad ním ale neslezl a když ho Legolas chtěl shodit, zatnul se drápy do matrace a Legolas s ním nemohl hnout, když se na něj přitiskl. Tehdy Legolas začal skutečně odporovat. Azariel byl mnohem silnější než on, ale když zabral, jeho drápy vyklouzly z madrace a Legolas ho ze sebe shodil. Nikdy snad neslezl z postele tak rychle. Noha ho ale stále trochu bolela a než odběhl z místnosti, ruka ho chytila, ucítil drápy v mase a byl přitištěný ke zdi.
"Azre!" vyjekl a snažil se odstrčit silnějšího elfa, který se na něj natlačil. "Odpal!"
"Ne." Řekl mírně Azariel a roztrhl jeho košili.
Legolas už začínal být zoufalý. Odsunul hlavu, která mu lízala krk, a sám se do jeho zakousl. Držel a snažil se osvobodit, ignorujíce drápy, které se mu zapíchly do břicha… Valar tohle bolelo. Vykvikl, když ho druhá ruka chytila za vlasy a i když nechtěl, povolil a snažil se zakousnout znovu. Ruka ale držela jeho vlasy a hlavu v záklonu. Jeho nehty udělaly pár škrábanců, když mu jazyk zase začal oblizovat krk. Ne, že by se mu to jindy nelíbilo, ale teď ho to akorát štvalo. Chytil Azariela za vlasy a taky ho zatahal.
Azariel jeho vlasy pustil a jeho tvář se jemně přeformovala, takže měl pár rysů nějakého netvora. Ignoroval, že ho Legolas tahá za vlasy a zakousl se mu do masa mezi krk a rameno zuby ostrými jako nože.
Legolasovy ruce obě povolily a on vykřikl bolestí a šokem a znovu, když pod zuřivým kousnutím křupla jeho klíční kost. Azariel ho kousl ještě dvakrát na stejné místo a hodil ho na zem.
Legolas se na zemi chytil za pokousané místo a cítil pod prsty teplou krev, která mu tekla z rány. Slyšel sršení, jak mu z plíce pronikal ranou vzduch a chvěl se strachem. Byl vyděšený k smrti, jak nad ním stál Azariel s tváří od krve…

* * *

Legolas hladil svého syna, který se na něj usmíval. Konečně domluvil a nyní mlčel.
"Co pak? Došel až… do konce?"
"Uvědomil si, co právě udělal, probral se z toho vzteku. Rána byla otrávená, ale on mě nemínil ztratit. Ošetřil mě a staral se o mě, dokud jsem se nezotavil. Snad nikdy se mi nepřestal omlouvat."
"Tak takhle jsi přišel k té jizvě…" špitl Kael. Znal Legolasovy jizvy a tohle byla nejhorší z nich, ale jediná, o které mu Legolas nikdy nevyprávěl. "To nemohlo být bez následků."
"Nebylo…" špitl Legolas. "Když jsem se probral z bezvědomí, bál jsem se ho. To brzy přešlo, protože se o mě poctivě staral, ale nikdy jsem na ten večer nezapomněl. Bál jsem se, že umřu, že mě zakousne. Uzdravil jsem se, ale… skoncoval jsem s ním, i když mi pak chyběl, nešlo jít zpátky, už jsem nechtěl zpátky."
"Chyběl? Chybí ti i teď?"
"Málokdy si na to vzpomenu tak, abych si vzpomněl, jak to bylo hezký." Legolas se usmál v jedné ze svých sladkých vzpomínek.
Kael se přistihl, že žárlí. Zahnal ten pocit. Legolas byl s ním, protože chtěl, znovu si to připomněl. Nemohl ho vlastnit. "Lassi? Proč chráníš Azariela před tím, co ti udělal?"
"Protože je to přítel."
"Chápu, že tě miloval, ale co na něm vůbec lákalo tebe?"
Legolas se usmál. "To elf málokdy opravdu dokáže zjistit, co v něm vyvolává lásku k druhým…"

Jestli zima byla velký překvapení pro Thranduila, nebyla málem nic proti tomu, co vyzvěděl od Kael'thase. Nevěřícně nad tím přemítal a stepoval knihovnou sem a tam. Tak ho našel Garilien ale tentokrát mu k zastavení královy chůze nabídnutí vína nestačilo. Pak se najednou zastavil sám od sebe. Pár vteřin stál a pak odešel. Garilien se zamračil a rozhodl se, že tohle mu neunikne a zjistí, o co jde. Za čenichání ho ostatně král platí, byť jeho špehování je králi k užitku jen málokdy. Garilien drží pusu a co vyzví, málokdy vyjeví více než tomu, o kom to zjistil.
Pro teď se ale vydal za Glorfindelem. Elf z Gondolinu se nyní zdržoval ve hvozdě, protože příliš neschvaloval množství krvavých elfů v Imladris. Thranduil mu zamítl ucházení se o lesní stráž, protože měl nadpočet. Glorfindel přestal škemrat ve chvíli, kdy mu Thranduil pohrozil, že ho nechá místo stávajícího strážného dávat pozor na Saurona, což znamenalo ho přenášet, nehledě na výpomoc v koupelně a jinde. Od té chvíle Glorfindel nežádal.
Garilien se zastavil u dveří a poslouchal. Když se ozývalo jen škrábání brka, zaklepal a vešel. Glrofindel ho pozdravil a vrátil se k práci. Občas musel pracovat se starými texty, protože je přečetl jako málokdo jiný, takže často byl v Thranduilově knihovně s úkoly které mu zadával Elrond.
"Je pravda, že tu byl sám Manwe?" Zeptal se Glorfindel. "Já myslel, že je to jen jeden z jeho ptáků, opravdu to byl on?"
"Podle krále se sem pořád vrací, protože Azariel je zjevně jeho bratr Melkor."
"Elrondovi zvedne mandle až zjistí, že se tu otevřeně vyslovuje jméno nepřítele Ardy."
"Morgoth nepřítel byl, Melkor Azariel jím není."
"To… asi bude pravda, Azariel je hodný tvor."
"Mimochodem, od včerejška jsem tu neviděl Lindira, nevíš kde je?"
"Šel s Illidanem honit zbytek démonů, jestli vůbec na nějaký narazí. Valar, v životě bych neřekl, že Lindir má za sebou výcvik lovce démonů, něco takového jen přežít znamená být z fakt tvrdýho těsta, natož to celé zvládnout."
"To jsem slyšel, ale nikdo mi neřekl, co to obnáší."
"Lovec démonů musí být schopen uběhnout vzdálenost od Ashenvale do Tanaris, což je asi tak od Carn-Doomu, přes Kraj, Rohanskou bránu, Minas Tirith a oběhnout Mordor a z východní strany pak doběhnout k Mordorskému moři. Musí mít sílu, aby překonal i silné démony, inteligenci, aby si dokázal poradit s každým démoním jedem, rozeznal druhy démonů, jejich taktiku a zvládl jejich magii, sílů vůle, aby dokázal démona ovládnout… a v neposlední řadě obrovskou výdrž vůči zraněním, lovci démonů jsou snad pořád nějak zranění."
"Aha…" Garilien přikývl, tohle fakt chtělo patřit k nejlepším z nejlepších. "Proč jsem vlastně přišel…" zamyslel se. "Á, nemohl bys mi pomoct s osvěžením si černé řeči?"
"Cože?"
"Sauron pořád něco brumlá a já vypadl ze cviku."
"Ty si myslíš, že ovládám černou řeč?"
"Fine, upřímně, který elf ji nezná?"
Glorfindel se rozesmál. "Pravda, všichni se jí učí z nudy, ale vedle vznešených řečí je mezi elfy nerozšířenější… Zajímalo by mně, jestli ji zná i král Thranduil."
"O tom nepochybuj." Odpověděl stejně vesele Garilien…

Thranduil si ještě stále brumlal a zpracovával, co se dozvěděl, když přišel někdo ze strážných. "Azariel." Více nebylo potřeba slyšet. Thranduil šel ke dveřím a cestou se stavil v kovárně, kde byly kusy starého nábytku. Sebral nohu ze stolu a vybaven tuhle zbraní šel Azarielovi vstříc. Já ti dám pokousat mý dítě…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 5. ledna 2015 v 16:18 | Reagovat

Valar jsou pěkně divocí v posteli. :)

2 Morell Morell | Web | 5. ledna 2015 v 17:02 | Reagovat

[1]: Melkor byl, když nevěděl, kdy má zařadit zpátečku a vůbec se neovládal...

3 ArwenVečernice ArwenVečernice | Web | 6. ledna 2015 v 0:16 | Reagovat

[2]: Mi povídej...
Je mi ale líto Saurona. Přijít zase takto o tělo, i když ne úplně, při záchraně dítěte. A stejně s ním nakonec není zacházeno úplně nejlíp. Kdybych já přišla o nohy to bych se asi radši zabila, než tak žít.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama