Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

Sněz co sis nadrobil - 1

27. února 2015 v 20:27 | Morell |  Kreativita
Valinor je úžasné místo. Dlouhá práce a vůbec samotná přítomnost Valar udělala z tohoto kontinentu blažené místo. Vše bylo v harmonii a to i přestože i zde existovala dravá zvířata. Život zde prosperoval a Frodo nepřestával vycházet z úžasu. Gandalf, který se vrátil do Valinoru s ním zde velmi rychle nabral zpět svou božskou podobu, ale Froda nepřestával sledovat a i když věřil, že zvyky a způsoby Valinoru zná dobře, zaráželo ho chování samotných Valar.

Když Dovedl Froda do Lórienu, Irmova panství, pán snů se hned Frodovi věnoval. Ať už byla úmluva Valar jakákoliv, Gandalf na to nemohl přijít, ale že tu dohoda byla, vytušil rychle. Protože Irmovi důvěřoval, byl totiž jeho služebníkem, dovolil si svého pána vyručit, jakmile byl o samotě.
Vala se na něj otočil, sotva se k němu přiblížil a usmál se. "Málokdy za mnou přicházíš soukromně, příteli. Co trápí tvou mysl dnes?" Zeptal se, jako to dělával vždy.
Gandalf se v jeho přítomnosti uvolnil. Důvěra mezi nimi byla nezměrná. "Nepřináleží mi mluvit do věcí Valar, ale…"
"Frodo." Odtušil Irmo. "Ano," přikývl, "Když budeš mít trpělivost, brzy nadejde čas, kdy bude vše odhaleno a myslím tím, že to bude opravdu brzy, protože Frodo má právo to slyšet též a jeho čas je již krátký." Irmo se zahleděl do lesa, kde se Frodo procházel. Pulčík už nechával svá nejlepší léta za sebou. Zde ve Valinoru, jako by čas neměl význam, ale to ho nezastavilo. "Myslím, že čeká na vhodný čas, nejspíš na plný rozkvět jara." Dodal Irmo, a jemným pokývnutím hlavy mírně naznačil, že téma je uzavřené. Gandalf ale neměl žádné jiné téma k hovoru, tak se jen uklonil a odešel.

Opravdu nepřešel měsíc a z Manweho obydlí se rozletěli orli na všechny strany, svolávaje Valar a Froda s Gandalfem, aby se sešli. Frodo s Gandalfem se v daný den dostavili na louku, kde kdysi rostly dva stromy světa, které dávaly celému světu světlo. Mrtvé stromy už byly dávno pryč a země už ani tvarem nenaznačovala dávnou přítomnost dvou velikánů. Zato tu na dece seděl Manwe s Vardou a u nich velký bílý vlk, což bylo pro Manweho velmi neobvyklé a tuhle poznámku Frodovi Gandalf nejistě potvrdil.
Orome s Aluem přinášeli hromadu dřeva a pak rozdělali oheň v již připraveném ohništi. Mawe se usadil na dece a bílý vlk se uložil u něj a chtěl hladit. Manwe na něm tedy nechal ruku a jeho prsty projížděly srstí. K ohni se brzy sešli i sotatní Valar, včetně Ulma, který, i když byl živlu vody, nyní vypadal dosti elfsky a dokonce si vyhříval ruce. Přicházel večer a kromě Valar, Froda a Gandalfa se sešlo i několik Maiar a dvě děti elfů. Ty brzy zase odešly, ale přišlo několik černovlasých elfů, kteří byli pozváni. Přišlo také několik elfů bez pozvání, ale nikdo je nezaháněl. Jeden z elfů roztáhl ranec a odhalil klobásy. Manwe zatlačil psa k zemi, aby se na maso nevrhnul. Druhý elf začal nabízet klacky na opékání.
"Kdo všechno si dá? Máme dost pro všechny…"

Slunce zalezlo za obzor a mnozí si oblizovali masné prsty. Frodo se cítil lépe, když viděl, že většina přítomných si, stejně jako on, pochutnala na večeři. Manwe nyní zbytky krmil ono velké zvíře a nechal ho, aby mu oblízalo ruce. Vypadalo to spíše, jako obyčejná přátelská sešlost, než shromáždění, kde se měl vyprávět velký příběh. Manwe ale, jakmile si otřel ruce, si sjednal ticho.
"Jak víte, svolal jsem vás sem v tomhle uskupení, abych vám tu prozradil pár věcí. Někteří z vás jsou v této věci zasvěcení a ostatních se alespoň týká."
Frodo se rozhlédl. Proč i on?
Manwe se krátce odmlčel, protože vážil svá slova. "Dlouho jsem přemýšlel o tomhle dni a o slibu, který jsem dal. Čas ale vypršel a dnes už musím slib naplnit a vynést na světlo, co bylo až do teď drženo pečlivě v tajemství." Zhluboka se nadechl. "Příběh, který vám nyní povím, začíná v Angbandu, železném vězení a v době, kdy to jméno nebylo jen legendou minulosti. Jen krátce řeknu, že z Valinoru ukradl tři klenoty, Silmarily, v nichž je dodnes uchováno světlo stromů světla a bude tam vždy. Mé vyprávění začnu ve chvíli, kdy mu byl jeden z nich ukraden a Melkor tak byl velmi ponížen…"

* * *

"Saurone!" Křik temného pána Ardy nabíral na intenzitě.
Maia konečně přišel. "Můj pane?" Zeptal se nejistě.
"Tohle všechno je tvoje vina! Můj pobočník a nedokáže zastavit ubohého vyhladovělého smrtelníka a elfku oblečenou ve vyvrhnutém upírovi?!" Melkor skutečně zuřil. "Ty nepoužitelný červe!"
"Okamžitě se za nimi pustím, můj pane." Řekl Sauron rozhodně. "Mě neutečou."
Melkor se zamračil snad ještě více. "Co tu ještě děláš? Za nimi!"
Sauron odešel klidným krokem, což Melkora jen ještě více štvalo. Chvíli chodil neklidně po místnosti, pak se usadil na trůn a začal spřádat plány. Když se v jeho zorném poli objevil balrog, jen se zamračil, co mu může chtít. Pak švihl bič a obtočil se mu okolo ruky, následovaný druhým z druhé strany. Melkor náhle čelil pětici Blarogů a ještě několu, kdo stál ve stínu a už ho stačil obestřít kouzlem. Melkor jim byl vydán. Ve svém rozhořčení nevnímal, že padl pod kletbu a brzy byl přitlačen k zemi pod nohama dvou ohnivých démonů.
Neviděl toho, kdo mu šlápl nohou na hlavu. Do čela se mu zapíchl pohrabáč a strhl mu korunu. Melkor se snažil uvolnit, ale nemohl., Slyšel, jak se kovová koruna kutálí místností a kdesi se zastavila.
"Ztratil jsi svou korunu," řekl chladný a klidný hlas, který okamžitě poznal. "Už nejsi pánem Thangorodrim."
"Zrádče." Sykl Melkor.
"Jakže jste mi to říkal, můj pane?" pokračoval hlas posměšně. "Jen ten nejmocnější může vládnout?" Další smích. "Odveďte ho." Přikázal Balrogům. "Mám pro tebe pár překvapení…"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aredhel Aredhel | Web | 28. února 2015 v 16:55 | Reagovat

Vyvrhnutý upír!!! :-D
Začíná to rozhodně zajímavě. Převrat v Angbandu... to zní taky zajímavě- a trochu znepokojivě.... ;-)

2 Morell Morell | Web | 28. února 2015 v 21:53 | Reagovat

[1]:Jsem ráda, že se ti to líbí. Mohla jsem se rozepsat více, je to takový hned vysypaný...
Ano, převrat v Angbandu je skutečně věc znepokojivá. Ale upřímně, ve vší té temnotě, kterou Melkor způsobil to není až tak velké překvapení.

3 ArwenVečernice ArwenVečernice | Web | 6. března 2015 v 18:36 | Reagovat

Cože? Saur se na Mela opovážil vztáhnout ruku, nebo spíš, nohu?! Adadaeeee.... Grrr!

4 Morell Morell | Web | 6. března 2015 v 20:53 | Reagovat

[3]: Jo, odvážil. Trochu odvážný AU. :-D A to jsme teprve začaly.

5 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | Web | 7. března 2015 v 9:53 | Reagovat

Uhh, to vypadá zajímavě, hned se pustím do dalších dílů! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama