Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

Sněz co sis nadrobil - 6

7. března 2015 v 12:55 | Morell |  Kreativita
Sauron přecházel po trůní místnosti a vrhal zlé pohledy na draka. Uslyšel mávání blanitých křídel a s očekáváním ve tváři se podíval na tyč u stropu, na kterou přistálo malé hejno netopýrů. Pak okamžitě ztichli. Neměli nic k hlášení.

Zlostně zavrčel, dost nahlas. "To nikdo není schopný ten prohnilý pytel červů vystopovat?!" Vyjekl, ale pak se zase uklidnil. Vztek mu nepomůže uprchlého Valu najít. Průvan přivál vůni krve, běžný jev v Thangorodrim, ale Sauronovi vnuknul nápad. Padl na všechny čtyři a v podobě černého vlka se vydal k cele, kde svého Nejcennějšího vězně držel. Cestou minul skřeta, který nezodpovědně zavřel celu. Visel ve vzduchu zavěšený na řetězu s hákem a jeho tělo, z větší části vyhnilé stále ještě bylo v jednom kuse a smrdělo, jak se jen na řádnou mrtvolu sluší.
Přišel k cele a začenichal. Stopa už byla měsíce stará, ale přesto se po ní vydal. Jen málokde ji našel, ale přesto ji nacházel, na místech méně používaných, ve stínech a úkrytech podél cest tunely Thangorodrim. A pak se dostával bokem a stopa byla trochu jasnější, byť velmi stará. A nakonec už ji nerušilo téměř nic. Sauron se soustředil plně na sledování stopy do chvíle, kdy vyšel ven z podzemí a spatřil širý svět. Vyskočil na kámen a rozhlédl se. Tady už stopu sledovat nemohl, bylo už pozdě. Mohl ho mít, kdyby ho tohle napadlo hned, ale on pospíchal a posílal místo toho netopýry a ptáky, kteří mu sloužili. Vlků si moc vážil.
Znovu nabral svou pravou podobu a shlédl kraj, který viděl. Sever, byl až za pohořím severně od Thangorodrim. Zhluboka se nadechl a pak z plna hrdla vykřičel svou zuřivost horám okolo něj…

Když Sauron zjistil, že Melkor nešel na jih ale na sever, poslal tam špehy, ale tušil, že nic nenajdou. Seděl na trůně zahloubaný do svých temných myšlenek. Potřeboval zjistit, kde Melkor je a s kým je v kontaktu. Protože jestli se o jeho malém převratu dozví Valar, bude jeho snaha udržet Thangorodrim navenek tichou zbytečná… I když… Sauron se pousmál nad svým nápadem. Pro teď ale stejně potřeboval zjistit, kde Melkor je. S poťouchlým výrazem vešel do komnat, které byly kdysi Melkorovy, nyní byly plně jeho. Tady měl ukrytý ukradený palantýr, kterým špehoval elfy. Přešel do rohu, kde byla truhla. Sundal z ní lebku, kterou tu měl vystavenou a truhlu otevřel. Vyndal z ní váček a zase ji zavřel a lebku vrátil na místo. Na to si Sauron potrpěl, pořádek a řád, rysy, které mu vštípil Alue a které mu nikdy nepřestaly dobře sloužit.
S váčkem se vrátil k palantýru. Pak ho otevřel a vyndal cop z černých vlasů, který Melkorovi uřízl. Držel ho v ruce a hleděl na něj, aby se napojil na Melkorovu bytost. Brzy začal cítit přítomnost a dal ruku na palantýr. Jak jeho vůle následovala energetické spojení, viděl v Palantýru kraje, kterými jeho mysl putovala, přes dělící moře a pak i přes Valinor. Jeho obavy se tak potvrdily. Melkor byl s Valar a rozhodně nevypadal, že by měl nepřízeň. Sauron pustil Palantýr.
"Takže jsi přece jen šel plazit se Manwemu u nohou." Sauron se zamračil. Znamenalo to, že musí počítat s možností útoku zpoza moře. Melkor by je mohl přesvědčit, aby mu pomohli ho svrhnout. Pak by mohl znovu získat Thangorodrim. "Dobře, ale brzy ti zavřu pusu." Sauron se rozesmál. Přešel do jiné místnosti a zapálil několik svící. Zde bylo místo, kde rád přemýšlel. Usadil se a sevřel vlasy v ruce, Znovu se nechal přivést spojením k Melkorovi…

Byla příjemná noc, ale pro jednou byl Melkor uvnitř. Začal se mu párat rukáv a on se rozhodl si to sám spravit, takže seděl na posteli s jehlou v ruce a ničím okolo sebe se nezabýval.
"Co to tu máme?" Melkor se polekal. U postele stál Sauron a usmíval se. "A já tě hledal v Gondolinu."
"Saurone? Co tu chceš?"
"Ale…" Sauron sklonil hlavu na stranu a zatvářil se přátelsky. "Copak nemohu přijít na návštěvu?" S tím přišel blíž. "Ty víš moc dobře, co chci."
"Odejdi." Řekl Melkor
"Špatná odpověď." Sauron vyskočil na postel a chytil Melkora pod krkem ve velmi rychlém pohybu.
Melkor se okamžitě bránil a snažil se ho setřást. "Pusť mě!" křikl.
"Ale, bojujeme?" Sauron se rozesmál. "Ještě ses nepoučil?" Zlostně jeho prosty slezly z krku a doslova mu prošly hrudí a stiskly, Melkor začal kašlat krev a neměl dost vzduchu. Sauron pak ruku přesunul na jeho srdce.
Melkor měl v mysli i ve tváři obrovský strach. Nikdy by to neudělal, nikdy by na to ani nepomyslel, oba je to překvapilo. "Pomoc!" Vyjekl.
Když to slovo vykřikl podruhé, Sauron mu na hruď zatlačil, pořádně. "Ty si vážně myslíš, že ti někdo pomůže?" Sauron se rozesmál.
Bojoval s ním, ale jeho ruce neměly téměř žádnou sílu. Náhle mezi nimi rozzářila hvězda a Sauron vykřikl, protože její světlo ho zraňovalo, jako nikdy. Ocitl se v bílých plamenech a zmizel.
Tlak na Melkorově hrudi okamžitě povolil, ale i když mohl dýchat, nemohl vlastní tělo udýchat, točila se mu hlava a kašlal krev.
"Už je pryč." Řekl jemný hlas.
Melkorovi to chvíli trvalo, než se přiměl otevřít oči a pohlednout na Vardu, která seděla na posteli vedle něj a prohlížela si ho se starostí ve tváři. Královna Valar mu pomohla do sedu.
Položila mu ruku na hruď, protože nepřestával kašlat krvavou pěnu. "Máš protrženou plíci." Řekla se starostí ve tváři. Ruku mu na hrudi nechala a věnovala se tomu, aby pomohla zraněnému tělu se zahojit rychleji.
Melkorovi stále připadala krásná a musel se na ní usmát. Její dotek byl příjemný. "Proč jsi mě… před ním chránila?"
"Volal jsi o pomoc," řekla, jako by to bylo samozřejmé a pro ni asi opravdu bylo. "Slyšela bych tě, i kdybys byl mnohem dál, než v mém domě."
Pak ruku stáhla. "Brzy se to zlepší."
Melkor sice nemohl dýchat o nic lépe, ale už tolik nekašlal. Plíce se mu musela stáhnout…

Sauron se otřásl v základech, ale postupně se uklidňoval. Potkat Vardu v jejím hněvu byla strašlivá zkušenost. Uhasil oheň, který obaloval jeho tělo a v tom si uvědomil něco hrozného. Cop, který měl v dlani, se už stačil proměnit v popel. Rozezleně odhodil zbytek popela a s nadávkami místnost opustil. Takže Valar Melkora i chrání… Sauron začal střádat plány…


Přestože se Manwe rozhodl Melkorovu přítomnost ve svém domě tutlat, tušil, že to vyjde najevo, dříve, či později. Když se sešli všichni Valar v soudném kruhu, Tulkas vstal a než začali rokovat, řekl docela nahlas:
"Omlouvám se, že takhle utínám naši debatu ještě před tím, než mohla vůbec začít, ale co chci vědět, je důležité: Valinorem se nesou řeči o tom, že tu někde žije Melkor." Vešel do středu kruhu. "Rád bych měl jasno."
Tulkas se zrovna díval na Náma, který se v ten okamžik historicky poprvé zatvářil provinile. Tulkase to překvapilo tolik, že se rozhlédl po ostatních Valar. Yavana sklonila hlavu, ale Alue, Manwe, Orome a i Varda se také tvářili jaksi zatížení svědomím. Ostatní, stejně jako on netušili, která bije.
Náhle vstal Námo. "Pravda nesmí opustit tuto místnost." Řekl chladně.
Tulkas jen nevěřícně zamrkal.
"Kdyby se to rozneslo příliš, mezi elfy propukne panika." Řekl Manwe.
"Jak dlouho už tu je?" Zeptal se Irmo.
"Vzpomínáte na tu škodnou na severu?" Odpověděl v otázku Orome. "To byl on. Tehdy přišel do Valinoru."
Než se stačila spustit bouřlivá debata, Vstal i Manwe. "Ticho! Není vhodná doba na to, abychom se hádali nad Melkorem, máme důležitější věci na práci. Dokud sám neurčím, nechci slyšet žádné řeči na tohle téma. Jediné, co povím je, že Sauron vládne jeho mocí a zneužívá jeho jméno, aby rozséval strach po Středozemi. Jsme tu, abychom zvážili, jak budeme postupovat, protože se zdá, že máme ještě horšího nepřítele, než předtím."
Tulkas se na něj podíval překvapeně, ale konečně se usadil.
"Melkor nám poskytl plány Thangorodrim, ale sám řekl, že na aktuálnost spoléhat nemůžeme. Pokud dokážeme pevnost oblehnout, může nám pomoci dostat se dovnitř."
"Chceš ho vzít na tohle tažení a doufat, že si ho nikdo nevšimne?" Zeptal se Tulkas s úsměvem.
"Ty sis ho dlouho nevšímal." Řekl mu Orome. "A při tom jsi rozhodně přicházel do jeho blízkosti."
Tulkas se na něj otočil. "Jeho štěstí."
"Musíme ho sebou vzít." Řekl Orome. "Nikdo neprohlédne iluzemi Saurona, jako on."
Tulkas přikývl, ale po Oromem vrhl zlostný pohled…

* * *

Manwe, když vyprávěl o Vardině rychlém jednání, objal ji a dal jí pusu na tvář. Nyní se ale zachmuřil. "Věděli jsme, že budeme brzy muset vyrazit do boje, protože Sauron nabíral na síle. A zatímco Beleriand pustl pod dokonale promýšlenými tahy Saurona, k Valinoru připlula loď Earendila Mořeplavce."
Pak se odmlčel.
Frodo byl ale zvědavý, neskutečně zvědavý na to, jak příběh pokračuje. Vypadalo to ale, že Manwe jen odpočívá. Vala se na něj podíval a snad mu i četl v myšlenkách. Ne, Vala naslouchal někomu z Maiar, kteří nebyli přítomní. Jejich schopnost dorozumět se spolu pomocí myšlenek zjevně nebyla nijak omezená vzdáleností…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ArwenVečernice ArwenVečernice | Web | 7. března 2015 v 16:51 | Reagovat

Musím říct, že toto je vskutku impozantní, i když jsem se chvíli ztrácela v tom, co mu Sauron vlastně trhá. :D
Piš honem dál!!!

2 Morell Morell | Web | 7. března 2015 v 21:44 | Reagovat

[1]: A jo, je to tam napsaný trochu zmateně.

3 Aredhel Aredhel | Web | 8. března 2015 v 14:20 | Reagovat

"Tulkas se zrovna díval na Náma, který se v ten okamžik historicky poprvé zatvářil provinile." :-D :-D Tahle věta mi zlepšila odpoledne! Musím přiznat, že tahle povídka mě opravdu hodně baví a zajímá, Manwë a Melkor mají zajímavý vztah...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama