Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

Sněz co sis nadrobil - 9

11. března 2015 v 16:15 | Morell |  Kreativita
Drak u hlavní brány skutečně byl a trpělivě čekal, než přijde jeho chvíle. Byl snad ještě větší, než ten černý venku. Jakmile zavětřil Eonweho krev, zvedl se a začal se rozhlížet, kde má další potravu.

Když neviděl to, co mu tady tak vonělo, zakousl skřeta, spolkl ho a zase se položil.
Melkor opatrně k němu šel zezadu. Drak smrděl hůř, než kupa zasmrádlých ponožek a Melkor, přestože byl Vala, měl co dělat, aby ho to neporazilo. Všiml si, nebo se mu to tak alespoň zdálo, že drak je poměrně mladý, neměl na svou velikost až tak silné šupiny, musel vyrůst rychle. Sauron zjevně své plány uspíšil, když zjistil, kde on je.
Musel se pochválit za to, že to přežil až k zadní noze, aby mohl rozjet jejich plán. Bodl meč do chodidla nohy.
Drak sebou trhl a přehoupl se tak, že bylo štěstí, že Melkora nerozmázl po podlaze. Vala ale zůstal pod drakem uvězněný a jeho meč zůstal v jeho noze, kterou teď drak třepal. Tak si nevšiml Eonweho, který sebral nějakému skřetovi luk a šípy a poslal drakovi dva šípy rovnou do očí tak rychle po sobě, že drak nestačil reagovat. Vychrlil jeho směrem oheň, ale Eonweho za sloupem nezasáhl.
Přestože byl drak slepý, slyšel velmi dobře. Tak si konečně uvědomil zalehnutého Melkora, kterého měl pod ocasem. Zvedl se na nohy kromě té, ve které měl meč a chtěl Melkora upéct zaživa. Zaslechl běh a než se otočil, Eonwe mu vyskočil na křídlo a udělal mu do blány díru. Pak mu vyběhl na hřbet a chytil se dlouhého trnu, protože sebou drak začal klátit. Stoupl na nohu s mečem a zapíchl si ho tak do nohy ještě hlouběji. Melkor už konečně doběhl ke stěně a sebral meč od ruky, jejíhož majitele nebylo nikde vidět. Cinkl mečem o zeď, aby draka odlákal od Eonweho na hřbetě a rozběhl se k němu též.
Drak, když stoupl na nohu s "trnem", nadskočil a spadl na bok. Eonweho praštilo křídlo a spadl. Kdyby se nepřevalil, drak by ho na svoje hřbetní trny nabodl. Jenže drak vstal zrovna tak rychle jako Eonwe a Melkor k jeho hlavě tak doběhnout nestihl. Zaběhl pod něj a řízl ho z vnitřní strany do přední nohy. Drak pod sebe okamžitě vychrlil oheň, ale tím slonil hlavu nízko a Eonwe toho využil a prořízl mu krk. Drak znovu vyskočil, stříkala mu z krku krev. Eonwe rychle ustoupil ke zdi, ale drak brzy padl na zem.
"Melkore!" Zavolal Eonwe do místnosti.
"Tady! Pomůžeš mi?"
Eonwe oběhl dračí hlavu a zjistil, že Melkor leží napůl zavalený pod krkem. Povzdechl si. Nemohl krk nadzvednout, tak do něj sekal mečem a postupně odsekával maso nad Melkorem, který měl nyní róby zalité černou krví. Eonwe to po chvíli vzdal a vzal si od Melkora skřetí šavli, se kterou se mu na tomhle pracovalo lépe. Když už konečně Melkora vysvobodil, byli pořádně zkrvavení oba.
Melkor mu poděkoval a šel vylovit svůj meč z dračí nohy, kam zajel už takřka celý, díky síle dračího došlapu. Jakmile ho vylovil, vrátil se k Eonwemu, který se díval do dračího oka.
"Nekoukej mu do oka moc hluboko, ztratíš se." Řekl Melkor varovně. "Musíme pryč."
"Ne, musíme pro ostatní. Nezabil je."
"Ale…" Eonweho pohled nepřipouštěl žádnou jinou možnost. "Zatraceně… Dobře, jdi pro ně, pak otevři bránu a pošli mi pomoc, jestli ho najdu, nedokážu ho zdržovat moc dlouho…"

* * *

Manwe si povzdechl. "Eonwe udělal, co musel a jakmile otevřel bránu a zničil ovládání, takže se nedala zavřít, chtěl poslat osvobozené maiar na pomoc Melkorovi. Ti ale uletěli a on musel pěšky. Navíc před branou se objevila další nečekaná věc. Sauron totiž planinu před branou podkopal a zbylou slupku povrchu zpevnil, aby snesla tlak armády… než ji odbouchne. Došlo tak k výbuchu a propadu a před branou byla náhle propast a dole mnoho dalších skřetů, další pevnosti a vztyčená kopí čekající na ty, kteří na ně spadnou."
Náhle utichl. Eonweho Frodo dosud neviděl, ale podle popisu ho hned poznal. Maia se uklonil na pozdrav.
"Odpusťte, že vyrušuji," řekl mírně.
"Pařba v hlavním městě." Skočil mu do řeči Manwe.
"Já to zařídím." Řekl Námo a vstal.
Jakmile zmizel Námo i s Eonwem, Frodo se otočil ke Gandalfovi. "Pařba?"
"Noldor." Řekl Manwe na vysvětlenou. "Mají své oslavy v jiný čas, než jiní elfové a rádi se vyřádí, je to vzpomínka na rod Feanora."
"Ale… ti všichni vymřeli, ne?"
"Jen když počítáš mužskou linii rodu." Odpověděl Manwe. "Několik dcer synů Feanora přežilo a vrátily se do Valinoru." Mávl nad tím rukou. Pak se zarazil. "Kde jsem skončil?" Po pár vteřinách si to vybavil. "Eonwe… trvalo mu dlouho, než našel Melkora, který stále ne a ne dohonit mnohem rychlejšího a mocnějšího Saurona. Jenže Sauron byl geniální. Šílený, ale geniální…"

* * *

Sauron vrhal ošklivé obličeje na Melkora, který se na něj mračil. Byli v nevelké podzemní místnosti, jakých tu byly tucty. V téhle byla hladká podlaha s kruhy a symboly a s kruhem, na který byl Melkor sám jednou připoután. Tam je dohnal Eonwe.
Sauron se rozesmál. "Výborně! Hodně jsi mi ulehčil, Eonwe."
Maia přešel trochu blíže a snažil se Sauronovi odříznout cestu druhým východem. Sauron ještě ustoupil, stále s mečem a tyčí. Melkor se také opatrně blížil, ale tušil, že ho společně porazí jen s velkým štěstím.
Sauron stále ustupoval ke stěně s pevným soustředěním na situaci. A pak se usmál a natáhl ruku k Eonwemu. Maia se nestihl bránit a odletěl na zad, přímo do toho kovového kruhu uprostřed místnosti. Železa na kruhu se zavřela okolo jeho rukou a on v něm zůstal viset. Křičel a snažil se uvolnit, ale moc toho železa překonávala jeho mysl. Byl bezmocný.
Melkorovi trvalo pár vteřin, než se vzpamatoval. Znovu se otočil na Saurona, který se na něj usmíval.
"Nestýská se ti po domově?" Zeptal se mírně.
Místo odpovědi na něj Melkor zaútočil. Sauron mu uhýbal a jen některé útoky blokoval černou tyčí, která měla hlavici se žlutým kamenem, dost podivnou a odpornou. Melkor pro něj nebyl protivníkem a přesto Sauron ani neutekl, ani ho nezlikvidoval, jen trpělivě blokoval jeho snahu.
Proč to dělal? Melkor si náhle uvědomil, že Eonweho už neslyší. Otočil se na něj, maia byl v bezvědomí, nebo to tak alespoň vypadalo. Co bylo ještě více zvláštní bylo, že, alespoň se to tak Melkorovi zdálo, kruh nějak Manweho roztrhal. Nezabil ho, ale tvrdě narušil jeho energii. Jeho moc byla k němu připoutaná už jen tenoučkými nitkami, a kdo by chtěl, tak si ji může vzít jako nic.
"Cos mu to udělal…"
Sauron od něj ustoupil. "To ne já, ale tenhle můj nástroj." Řekl Sauron hrdě. "Přidej se ke mně a já ti dám, co vidíš. Dám ti jeho moc a sílu. Stačí si je vzít."
Melkor zaváhal.
"Moc převzatá od něj bude pro tebe mnohem více, než to choré něco, co jsem si od tebe vzal já. Tohle kuře ti může vrátit schopnost proměny. Pomysli, co zvládneš s jeho mocí, když ji ovládneš chaosem a tmou."
"Chceš, abych ti sloužil? Já, který nesloužím nikdy nikomu?"
"Co ti nabízím já, ti oni nabídnout nemohou." Sauron udělal dva kroky k němu, čímž se dostal jen asi metr a půl od něj. "Nezůstane jen u toho kuřete, můžeš nabrat sílu dalších, můžeme dostat i Manweho, nakonec je pohltíme všechny a už nezbude nikdo, kdo by se nám mohl postavit."
Melkor nasucho polkl. Sauron hrábl na citlivou strunu. Jeho nabídka byla velmi lákavá. Věděl, že by mu to vrátilo i zdraví těla, protože Eonweho moc i energie byly čisté a požehnané. Váhal.
Sauron schoval meč do pochvy. "Nechvátej, v klidu to celé zvaž. Máme pár hodin, než se dostanou dovnitř. Pak vyrazíme proti nim."
Právě tehdy napadla Melkora ta myšlenka, že on má být součástí poslední linie obrany Thangorodrim. Poslední karta ve hře, která by mohla přinést Sauronovi vítězství. Vítězství nad Valar, skutečné vítězství. Melkor pomalu šel ke kruhu a prohlížel si Eonweho, který v něm visel. Sauron ho následoval mlčky.
Eonwe byl stále vzhůru, nebyl v bezvědomí, spíše byl naprosto vyčerpaný z energie, protože byla z něj téměř vytrhnutá. Byla stále jeho, ale jeho vlastní duch z ní nemohl použít nic.
Melkor k němu natáhl ruku a ucítil tu spoustu energie. Byla neskutečně snadno k mání. "Když si vezmu jeho energii, zabiju ho?" Řekl opatrně.
"Když budeš hladový, tak ano." Řekl Sauron. "Nezbylo by z něj nic než nějaký základ jeho duše, holé nic. Můžeš ho samozřejmě ušetřit a nechat mu jen tolik aby přežil. Může s ním pak být spousta legrace. Maia určitě vydrží více, než elf."
Dal mu ruku na srdce. Eonwe zakňučel bolestí. Melkor zavřel oči. Valar, tuhle bolest znal. Snad nic nebylo strašnější, než když ho Sauron takhle trhal na kusy, když si bral, co chtěl. Jak často se mu to vracelo ve zlých snech… a Eonwe byl přítel. Melkor by přísahal, že chtěl, tak strašně chtěl obrat toho bezmocného maiu a nasytit se jeho mocí. Ale rozhodl se jinak.
Stáhl ruku a podíval se na Saurona. "Nikdo mě nebude nutit přemýšlet." Řekl. "a už vůbec od nikoho nebudu brát rozkazy!" Namířil na něj meč.
"Škoda." Sauron se zatvářil zklamaně a pohlédl na Eonweho. Musel se ho dotknout. Melkor to pochopil rychle a dělal, co mohl, aby mu stál v cestě. "Chceš se k němu přidat?" Rozesmál se a přitlačil Melkora tvrdě na Eonweho. "Vezmu si sílu vás obou. Jakkoliv málo máš, nezůstane ti nic."
Melkor se snažil bránit, protože i když nebyl připoutaný, měl nyní srdce ve středu kruhu a tak jeho moc působila i na něj a trhala ho. Jeho energie se pro něj stávala pomalu nedostupnou. Vykřikl a snažil se osvobodit. Rukama to nešlo, zvedl nohu a Saurona odkopl. Neměl až takovou sílu, ale stačila, aby ho Sauron pustil.
Temný maia se chytil za břicho. Kopanec nebyl příjemný. Pevnost se otřásla a na ně spadlo několik drobných kamínků. Sauron zhlédl s obavou v očích. Pak vyrazil k Eonwemu. Melkor švihl mečem a sekl ho do břicha. Sauron ustoupil a odběhl pryč. Melkor se odplazil od kruhu a chvíli odpočíval, než se srovnal. Naštěstí nebyl v kruhu moc dlouho. Pak vstal a vrátil se. S okovy ale nic nesvedl.
Povzdechl si. "Vrátím se." Řekl a běžel za Sauronem…

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ArwenVečernice ArwenVečernice | Web | 11. března 2015 v 19:57 | Reagovat

Měl si tu energii vzít, vycucat ji se Sauronem ze všech Maiar a pak nastoupit proti Valar, aby byla bžunda...
Ale já ti věřím, že vytáhneš nějaké eso z rukávu a nastrčíš ty dva v celé síle k sobě. :-)

2 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | Web | 11. března 2015 v 20:11 | Reagovat

uh, zajímavé! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama