Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

Proč ženy nechtějí děti?

6. února 2016 v 21:33 | Morell |  Přirozeno a nadpřirozeno
Přestože se věnuji jiným věcem, rozhodla jsem se zastavit a popřemýšlet si o tom. Víte, věřím v reinkarnaci a pevně ji započítávám, protože i když si minulé životy nepamatujeme vědomě, na některé věci reagujeme podvědomě jak v rozsahu jednoho života, tak vícera životů. Fóbie mohou být v některých případech dědictvím minulých životů. Pak to ale dává smysl: Podívejte se, jak vypadá muslimská země, jak se tam lidi chovají a máte představu, jak se chovali lidi ve Středověké Evropě. V obou případech je žena hodnotná, nejcennější majetek muslima, pro křesťana taky bylo nutností mýt manželství a prokazovat, jak si ženy váží. V obou případech ale také žena měla jednu stálou úlohu - rodit a vychovávat děti a z toho se nemohla vyvléct. No, a pokud nechtěla, tak ji ten její mohl znásilňovat, jak chtěl. Nic s tím nešlo dělat, to bylo také místo ženy.

Tak. A teď si vemte, že se taková žena, která byla znásilňovaná a pak vychovávala děti, objeví v dnešní společnosti a že se domnívám, že jich tu bude dost. (ne všechny, rozhodně) Nese si v sobě podvědomou nechuť k sexu a k výchově dětí, která vede k tomu, že se jaksi nenuceně snaží realizovat jinde - kariéra a jiné cesty a ani o dětech vlastně moc nepřemýšlí, protože jak začne, její mysl ji od toho odtáhne, protože její duch si pamatuje, jaké to bylo utrpení.
Víme, že tak se mají ženy i u muslimů. (upřímně musím přiznat, že ne všechny, některým to vyhovuje, některé mají velmi mírné muže, alespoň k nim) ale nepochybuji, že mnohé si stres a utrpení spojené s dětmi a sexem prožívají. Maminy, které mají více dětí a zvládají to, jsou všude, ale jiné, které by nechtěly, nemají na vybranou. Žádný div, že je tam velká plodnost, když žena nemůže říct, že nechce! Jak by to tam mohlo vymírat, když nemůže říct ne? Když jakmile vyjde na ulici sama, někdo ji znásilní?
Dovedu si představit, že v Evropě středověku to bylo obdobně a mnoho z nás si toto dědictví nese v sobě a nyní, když se uvolnil režim, tyto ženy poprvé mohou žít život svobodněji. Mohou si oddechnout, ale na děti nemají ani pomyšlení, jejich srdce okamžitě řekne "od toho dál, to bolelo." Proto nelze porodnost podporovat tím, že se zlepší podmínky rodinám. Problém společnosti, (jeden z nich) je o dost hlouběji v naší psychice, je to dědictví toho, že byly děti ženám vnucované, nebylo volby. Teď, když volba, je, tak samozřejmě mnohé ženy vyberou tu druhou volbu - děti ne.
Ačkoliv musím přiznat, že život na vysoké úrovni také není moc dětitvorný, už ve Starém Římě byl problém s nízkou plodností Římanek a zákony nebo úpravy daní také nepomáhaly. Bylo to způsobené podobným dědictvím, jaké zde předkládám já, nebo něčím jiným? Nevím.
Dalším zajímavým problémem je hrdost ženy, která je také dost slabá. Také máme historické dědictví, z doby vzniku řádu Františkánů. (alespoň myslím) Tehdy muži mohli do těchto žebravých řádů, vzdali se svého bohatství ve službě Bohu. Navíc rozvoj postupně likvidoval dámská řemesla a předával je mužům. Ženám zbývalo stále méně užitku pro společnost. Také se inspirovaly a chtěly se něčeho vzdát. A to, čeho se mohly vzdát, bylo ženství. A to si přály nejen panny, ale i matky dětí, které začaly vstupovat do neoficiálních "semi-jeptiščích" spolků a některé to doháněly hodně daleko, mučily se hladem… ano, podle mě jde o jeden z možných původů mentální anorexie, kdy se přestávaly líbit mužům (už tehdy) a raději se snažily takto své ženství odložit i s krásou.
Tyto ženy se rozhodně necítily být hrdé na to, že jsou ženy. Aby taky jo v silně mužské společnosti. Mezi muslimy to asi tak silně vidět nebude, ale tuším, že ženy, co litují toho, že se narodily, jako ženy tam jistě jsou. Ale ony jsou i dnes v naší vlastní společnosti a jak vidí v zrcadle, že jsou ženy, tak se samy sobě oškliví, vidí se tlusté a nepřirozené, odporné a spravují to hubnutím, což moc nepomáhá. Dědictví minulých životů kdy byla vznešenost ženy pošlapána.

Zkrátka, lidi, stojíme proti výzvě a muslimové nám s řešením fakt nemohou pomoci. Buď nás vrátí ve vývoji zpátky do Středověku, nebo my je přesuneme do našeho moderního vymírání, neboť na to mají zaseto taky. Evropané se tomuto problému musí postavit sami, sami musíme čelit své minulosti a vyřešit ji. Karma je jen jedna část toho, co máme z minulých životů. Návyky, fóbie, zájmy, talenty, a další věci si také neseme stále sebou.
To, že ženy nechtějí děti nespraví to, že se sem přizvou muži, kteří je znásilní. V tom opravdu není řešení. Řešením je problém řešit, ne odložit. Nebudu zde nic navrhovat, stejně by to málokoho zajímalo.

Plamenem ohně k síle srdce.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Medy Medy | Web | 6. února 2016 v 21:51 | Reagovat

Moc krásně napsáno, jistě to bude i sebeprojekce nebo potřeba se s tímto nějak vyrovnat. Mám zkušenost, žena s dětmi nepočítá a pak do ní vstoupí nová duše a žena po dítěti zatouží. No a ženě, která dnes dokáže donosit, porodit a vychovat nového člověka, velmi stoupne sebevědomí. A fobie z mateřství? Ty plynou z depresívní zkušenosti, jakých může být více. Smrt v ohni, v uzavřeném prostoru, pádem z výšky. Jo, holky to mají těžký.

2 dadainka dadainka | Web | 7. února 2016 v 4:26 | Reagovat

Správně napsáno.

3 Lukáš Přibyl Lukáš Přibyl | Web | 9. února 2016 v 18:27 | Reagovat

[1]: na straně druhé, ženy/dívky mají spoustu jiných výhod (jestliže o sebe rozumně pečují) - vím o tom své z praxe života

mimochodem strach z muslimů již brzy nebude "na pořadu dne", protože již několikátý týden se díky mé zásluze svět pomalu ale jistě ubírá ke svému zániku (na straně druhé alespoň to bude rychlejší než v rukách "islámistů")

4 Morell Morell | Web | 9. února 2016 v 22:32 | Reagovat

[3]: S ženami máš pravdu, umí mít své výhody.

No jo, vidím v kartách, že jsi aktivní. Přišel čas, kdy všichni mocní vykládají své karty na stůl, na oči všem. Zvláštní čas.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama