Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

K lásce cestou svobody, funkčnosti a harmonie

16. června 2016 v 20:54 | Medy | http://www.medy.eu |  Duchovno a magie
Svět se zklidnil po výměně spirituality a dál se mění. Vyšší moc zasáhla a zabránila totálnímu zničení světa v nekonečných válkách. Nová cesta ve prospěch planety, přírody i člověka bude vyhovovat všem, také těm, kteří se snažili udržet starý pořádek.
Nový svět je postaven na těchto čtyřech hlavních zásadách:
1. svět spravuje Universum: nikdo nebude usilovat o ovládnutí celého světa.
2. každý na svém a za své: každá skupina (národ) má své území které spravuje.
3. existenční alternativa: každý si může vytvořit ve svém soukromí své království.
4. respektování soukromí: soukromí je oblast zájmu bez vnějších vztahů.


Multikulturální svět není řešen tak, že by se promíchaly národy a kulty, ale tak, že každá skupina, národ, si bude samostatně hospodařit na svém území, cizí jedinci a skupiny zde mohou být v omezeném počtu jen jako hosté.

Ruší se pyramidální mocenské uspořádání správy společnosti a nahrazuje se čtyřčlennou společností (prostí, inteligence, výrobci a správci). Nejde o rovnostářské uspořádání.
Ruší se systém tvůrce-správce-ničitel. Tvůrce je sám sobě i ničitelem a správcem jsou všichni uživatelé výsledku jeho práce.

Každý subjekt má vlastní spiritualitu a potřebuje pro svoji existenci určitý druh energie.
Za nejsilnější energie se považuje vzrušení ze soutěže a boje a prožívání sexuální extáze. To je spojeno se životním stylem v soukromí subjektu.

Pravidla nepokradeš a nezabiješ platí pro všechny bez výjimky.

Bohové se z hlediska lidského dělí na podporující a likvidující. Také zde se projevuje duchovní dělení na tvůrce, správce a ničitele. Tvůrci si přejí, aby člověk vyspěl jako osobnost a tvůrčí bohy a entity doplnil. Ničitelé využívají deprivanty a devianty, aby lidskou společnost narušovali a likvidovali. Jde o tezi, kterou můžeme přijmout tak, že každá duchovní cesta vede člověka jinou cestou, jiným životním stylem a jiným prožíváním.

--------------------

Víte, docela často narážím na skupiny doufající v ovládnutí světa a co pak chtějí s tíms větem dělat? To už vědí jen někteří z nich, samozřejmě má být dobře po jejich způsobu, což nemůže vyhovovat zbytku světa. Proto taky nemůže žádná ze skupin vyhrát.
Když nad tím tak přemýšlím, musím přiznat, že také mám své názory, takže taky trochu spadám do skupiny těchhle hlasatelů nového světa, ale dostat svět pod svou kontrolu plně netoužím. To by bylo otravné. Nicméně ty 4 pravidla mi přijdou moc dobrá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama