Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

Slzy pro tisíc hvězd - 17

9. července 2016 v 13:17 | Morell |  Tisíc hvězd a my
Elaron raději zavřel oči. Raktou měl hlavu po stranách oholenou a tetovanou tribal stylem. Zbylé vlasy měl snad v deseti culících a měl v nich sílu jako jejich táta, takže je měl až k zadku. Byl hrozivý.
Právě protože tak na to nemusel myslet, byl Elaron rád, že mohl svou myslí létat po lesích a hledat. A pátral vytrvale a pečlivě. Jak se jeho mysl toulala po lesích, uklidnil se. Přeletěli nad pláněmi, pak nad vesnicí a pak nad skálami.
"Vidím je, míří ke klášteru."
"Zvládnou to?"
"Okolo nich je prázdno, útočí se na klášter."
Raktou se pousmál. "Hlavně že jsou v pořádku."

Elaron se jemně kousl do jazyka. "Musíme se vrátit k městu, ostatní nás potřebují mnohem víc. V klášteře je s elfy něco silného, ti to ustojí."
"Takže to zvládl." Raktou se zasmál. "Výborně, dodržel slovo."
"Nějak toho dost víš."
"Nechme vyprávění na chvíli, kdy bude po bitvě, brácho. To jsi až tak mladý?"
"Jsem."
"Promiň, vezmu to na vědomí… ale jindy… průšvih."
Tyranidi byli ve městě a nad městem byla jejich loď.
"Rozprchnou se."
"Jestli ano, povraždí je."
Jejich malá stíhačka už se dostávala Nad město. Raktou spustil autopilota a oba vyskočili a už byli na budově a vrhali se do boje. Dost rozumně se Elaron staršího bratra držel, zatímco se snažili najít a shluknout skupinky elfů k sobě. Oba ale věděli, že ve výsledku proteče bolestně moc krve a čím více elfů umře, tím více bude tyranidů.
"Sem žádná další evakuace nepřijde." Řekl Raktou. "Vezmeme ty, co se probili k transportní lodi a musíme zmizet."
"Nemůžeme tu ostatní nechat…"
"Buď těch pár, nebo nikdo, Elarone! Tohle je válka." Ukázal na oblohu, kde se prohánělo mnoho lodí tyranidů. "Čas vypršel."
Elarona musel Raktou chytit za rukáv a odvléct k lodi, ke které se probila ještě jedna skupina. Riskli přistání ještě pro jednu velkou, ale pak už museli ostatní nechat tyranidům.
Když Elaron vešel na palubu a nikdo se už o něj nezajímal, dostal se do stínu beden ve skladu, tam se a schoulil a zůstal tam tiše sedět, před očima hrůzy, kterým přihlížel…


Dardanal položil Irdanelu do trávy. Už tam skoro byli, ale on byl unavený a už si opravdu potřeboval odpočinout, obzvlášť na ruce.
"Elfové opouštějí planetu." Řekla Irdanela.
Přikývl. "Je to prohraný boj. Musíme do kláštera a lodí pryč s ostatními, pokud to nestihneme, nezbyde, než se ukrýt a doufat… na planetě patřící tyranidům." Povzdechl si. "Nikdo nebyl varován. Tohle bude krutá porážka. Jak vůbec mohli tak dobře zablokovat naše vnímání? To není náhoda."
"Buď dokázali rozvinout schopnosti, aby to dokázali, sehnali někoho, kdo to dokáže někde v kosmu… nebo elfy někdo zradil."
Dardanal se zarazil. "To poslední se mi nelíbí… ale je to nejpravděpodobnější."
Irdanela přikývla. "Přesně…" Prohmatala si nohu. "Myslím, že se dokážu postavit. S podporou tam dokulhám, tady se mi nechce odpočívat, tohle místo…"
"Dobře."
Vstala a Dardanal ji podpíral. Na pokousanou nohu téměř nemohla stoupnout, ale nedala se odradit. Šli dál. Brzy už slyšeli zvuky bitvy.
"To je děs." Řekl Dardanal nespokojeně. "Jsou pod tvrdým útokem."
"Ale drží se."
"Zatím ale… temní? Co tu dělají?"
"Loví tyranidy." Řekla Irdanela. "Doufám, že v tom nemají prsty."
"Ne, to by nepomáhali našim bránit chrám. Jdeme, než si to rozmyslí, znám tu tajný vchod…"


Východ z tajné chodby v klášteře musel Dardanal vyčistit, než se dostali přes sutiny. Irdanela se pak proplazila, což nebylo tak snadné s pokousanou nohou. Pak vylezli do centrálního chrámu, kam se stáhlo několik zraněných elfů. Irdanela přikývla, že s nimi zůstane a Dardanal vyšel ven. Sotva vyšel, uslyšel zvuk střely, na kterou zvyklý nebyl a před něj dopadl tyranid s dlouhou energetickou střelou v hlavě. Ta po krátké chvíli zmizela. Dardanal nepoznal, co to je, ale tím se nyní nezabýval. Raději rozsekl dva další, co si ho našli. Dovnitř se zatím neodvážili, svaté místo mělo svou vlastní moc.
Zasvištěla další podivná střela a Dardanal zvedl hlavu. To co viděl, tomu nemohl uvěřit. Bojovník, který je vysílal, je střílel z luku, takže to musely být energetické šípy. Dnes už málokdo používá takovou zbraň vyjma rekreace. Tenhle konkrétní bojovník je ale používal a to skutečně se smrtonosnou přesností. A Dardanal ho poznal, už ho mnohokrát viděl na záznamech. O to více ho ohromily tři krvavé pruhy na jeho rameni, určitě livrej temných elfů.
Neměl ale čas se tím zabývat, elfové postupně ustupovali tlaku tyranidů. Někdo přišel a vzal ho hned za rukáv, tak ho následoval zpět dovnitř a musel pak krýt elfy přesouvající se ze srdce chrámu k lodi. Odcházeli. A bylo to moc dobře. Dardanal bránil svou pozici u lodě a okolo něj vznešení i temní elfové a všem to bylo jedno. Nakonec byli jedné rasy. Kdo ví, jaké důvody měli temní elfové tentokrát. Však se to brzy ukáže. Jakmile někdo zavelel, bránící elfové se stáhli do lodě a ta odstartovala.
Dardanal si oddechl a bylo mu vysloveně jedno, že je na lodi temných elfů a že vidí na stěnách trofeje z lovů, včetně nějakého nešťastného elfa. Došel k prvnímu oknu, které našel a v mysli se loučil se světem, který mu byl poslední léta domovem. Nebyl první, který takto opouštěl. V tu chvíli si pomyslel, že elfové nakonec nebudou mít žádný domov, kde by mohli spočinout. Jen Slaneeshe. Hned tu myšlenku zavrhl. Tak to neskočí. Nesmí. Povzdechl si a pozoroval, jak se objevují hvězdy, zatímco jeho i ostatní evakuační lodě opouštějí atmosféru a vstupují do kosmu okolo planety, kde se bojovalo. Temní elfové tu měli malou flotilu, která pomáhala jejich vlastním krýt prchající lodě. V čele proti obrovskému hnízdu-lodi tyranidů byla obrněná bitevní loď temných elfů, ale nejsilnější byla loď, která byla blíže a Dradanal hned zpozorněl. Blížilo k ní několik evakuačních lodí, jeho ne a tak si ji mohl prohlédnout blíže. Nebyl expertem přes lodě Eldarů, rozhodně ne na ty, které byly starší, a tahle byla, ale její zbraně byly velmi efektivní. Kde už ji ale jenom viděl? A pak ho to trklo.
"Ainhair." Řekl tiše, tak se loď jmenovala. "To přece není možné…"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ksss Ksss | 9. července 2016 v 18:28 | Reagovat

A co Thranduil a Tirie?

2 Vith Vith | 9. července 2016 v 19:04 | Reagovat

Teda tohle už je na utrhnutí hlavy. a mne by zajimalo co je se spicimi a Melkorem. uaaaaaa

3 Martina Hrabovská Martina Hrabovská | 9. července 2016 v 19:05 | Reagovat

Prastará loď a smrtonosný lukostřelec? Hm, hm, hm. Že by Ardariani nakonec nebyli tak načisto odepsaní, jak se zdálo?

4 Martina Hrabovská Martina Hrabovská | 9. července 2016 v 19:07 | Reagovat

[2]: Mám silné podezření, že vysvětlení se skrývá na lodi jménem Ainhair... ,)

5 Vith Vith | 9. července 2016 v 21:27 | Reagovat

[4]:proč mi kurnik smrtonosnej lukostřelec evokuje Legolase??

6 Martina Hrabovská Martina Hrabovská | 9. července 2016 v 22:18 | Reagovat

[5]: Vítej v klubu :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama