Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

Slzy pro tisíc hvězd - 19

10. července 2016 v 14:31 | Morell |  Tisíc hvězd a my
Dardanala máloco mohlo ohromit v tuhle chvíli víc. Lodě vystoupily z warpu a začaly nalétávat k sobě. Dvacet šest lodí se postupně spojovalo, až vytvořily cosi jako město v kosmu. V téhle mlhovině, která zjevně byla jejich domovem, mohly být takto pospojované bez nebezpečí, že by je někdo napadl. Lodě byly mezi sebou průchozí a to i co se týče cirkulace vzduchu. Město z lodí. Dardanal fascinovaně přešel přes několik lodí a snadno se dostal k té hlavní, bojové lodi temných elfů, nyní poněkud zranitelnější. Jak předpokládal, i tohle improvizované město mělo ve svém srdci centrální systém, který byl nyní jednotný pro všechny lodě. U něj temní elfové dělali seznamy přeživších. Dardanal došel k volnému terminálu a pozdravil počítač. Ten mu hned odpověděl a zobrazil mu brzy již nerostoucí seznam elfů. Temní elfové od terminálu odešli. Dardanal se za nimi ohlédl a pak si vyžádal přeživší ashbely, tedy svou rodinu. Hned první naskočili Elaron a Thranduil, po nich Tiria a Irdanela. Laiga, další z jeho synů, na seznamu nebyl.

Napadlo ho, jestli náhodou neudělali chybu, tak vyzvídal Ashbely ve městě a k seznamu přibyl Raktou.
"Raktou žije?" To ohromilo i Dardanala. Raktou prostě jednoho dne zmizel a více o něm rodina nevěděla.
Dardanal se za ním hned vydal.

K výslechu Tyranida došel pozdě. Tvor už byl mrtvý a Raktou sledoval, jak ho unáší vesmír. Valar odešli a Raktou zůstal sám, aby čelil Dardanalovi. A i když z toho nebyl nadšený, nic na sobě nedal znát.
"Raktou."
"Tati."
Dardanal došel až k němu. Poznával ho. "Myslel jsem, že jsi mrtvý."
"Ne. Utekl jsem."
"Cože? Proč?"
"Protože… jsem se nechtěl přetvařovat. Rozhodl jsem se, že budu tím, kým jsem a nebudu si lhát. Odešel jsem k temným elfům a po čase jsem si získal svou skupinu. Tyhle lodě jsou moje. Tohle město je moje." Přiklonil se jakoby ve výhružce. "Jenom moje a kvůli tobě se ho vzdávat nebudu."
"To ani nechci. Nepromluvíme si v soukromí?"
Raktou přikývl a vedl ho do jiné lodi. Když přecházeli mezi nimi průhledným tunelem, Dardanal si město prohlížel. "Geniální nápad."
"Co? Tohle město? Ano, nemělo cenu mít flotilu lodí a pořád přelétávat v raketoplánech. Tak jsme vytvořili spojnice. Město se dokáže rozebrat asi za půl minuty zpět v lodě. Je to levnější, ušetříme spoustu paliva a spousta elfů to velmi uvítala. Já taky. Můžeme se přesouvat mezi loděmi bez plýtvání zdroji a snáze se tak i rozdělují, když je stačí přenášet. Tudy." Zabočili.
"A co Valar? Jak jsi je přiměl, aby se připojili k flotile?"
Raktou se zasmál a pustil Dardanala do dveří, které pak za sebou zavřel a zapečetil, takže žádný zvuk nevyšel ven. Zde měli výhled na část flotily. "Ainhair," Raktou ukázal na loď, která byla ve flotile jediná svého druhu. "Loď Valar. Vlastně, naslouchal jsem srdci a neudělal jsem zle. Abych řekl pravdu. Vyslali nouzový signál, my ho zachytili a letěli se podívat, o co jde." Poněkud zmírnil hlas, "zastesklo se mi po domově a nějak… jsem se rozhodl, že jim nebudu ubližovat. Tak jsem jim nabídl, že se mohou stát součástí klanu. Přijali. S jejich pomocí jsem pak svůj klan posílil a ustálil. Jsem pánem svého lidu a je tu dobře mně i jim. A co ty? Pořád mi vyrábíš sourozence?"
"Jak jinak." Dardanal pokrčil rameny. "Můj dům bez dětí by nebyl můj dům."
"Viděl jsem Elarona, je nejmladší?"
"Ne, nejmladší je teď Tyria." Dardanal si povzdechl. "Byli dvojčata a teď už je jen ona."
"To je mi líto." Připustil Raktou. "A co Gora, Tramil a…"
"Z těch co žijí, jsi nejstarší." Řekl Dardanal. "Máš děti?"
"Ne, zatím ne." Raktou se pousmál.
"A víc mi neřekneš?"
"Raději ne."
"Jak si přeješ. Já jsem vůbec rád, že jsem tě tu našel." Dardanal udělal krok a Raktoua objal, i když objímat temného elfa není vždy to nejrozumnější.
Raktou se na to zatvářil všelijak, ale pak se uklidnil. Ostatně tohle je jeho táta a on na to nezapomněl. Brzy už ho objímal taky…


Melkor si povzdechl, ale už to nevydržel. "kde jsou ostatní Valar?"
"Já nevím." Řekl Námo.
"Co se stalo? Myslím poté, co mě Manwe vynesl z Thangorodrim."
"Stalo se, co se stát muselo." Řekl Námo. Orome a Vána už s nimi nebyli, měli svou práci. Námo pokračoval. "Bariéra začala slábnout. Manwe mluvil znovu o tom, že ti daruje kus mozku, když jsme tě přivezli z Thangorodrim zpět do Valinoru. Este totiž po vyšetření řekla, že umíráš. Nechtěl tě nechat umřít. Nakonec jsme ho umluvili a dali jsme tě do kristáze." Námo si povzdechl. "Ale pak se bariéra začala rychle rozpadat, určitě na ni démoni tlačili. Došlo nám, že bez tebe bariéru nemáme sílu opravit a uzavřít. Věděli jsme, že jakmile padne bariéra, Arda bude vyhlazena. Tak jsme postavili další kristázové kabiny a zmrazili, kolik elfů šlo. Manwe si ale vzal do hlavy, že tě musíme operovat. Nemluvil o tom, ale bylo vidět, že mu na tom hodně záleží. Když bariéra padla a chaos začal likvidovat Středozem, to už nevydržel a začal hodně tlačit, aby se to udělalo. Este nakonec povolila a s Irmem to provedli a pak tě vrátili do stáze, nebyl čas na následné dodělávání.
Manwe se po operaci probudil a vypadal normálně. Velel obraně Valinoru a vypadal v pořádku. Po dvou dnech, když byla obrana ztracená, přišlo něco temného a všechny přeživší zachvátil strach. Valar se rozprchli a otevřeli portály, zmizeli z Ardy a… nevím, kam. Zřejmě každý jinam. Já a Vaire jsme zůstali poslední. Orome uvízl pod trámem, tak jsme ho uvolnili. A Manwe byl zmatený. Během téhle poslední bitvy ztrácel zrak i orientaci. Málem jim zůstal na pospas. Ale naštěstí jsme ho našli a vzali sebou na Ainhair." Námo se zastavil přede dveřmi. "To už vypadal zle a já se bál, že umře."
"Umřel?" Zeptal se Melkor vyděšeně.
Námo pokýval hlavou "Ne. Vaire ho měla v náručí, když ztratil vědomí a… upadl do kómatu. Je vevnitř. Žije ale možná už je to jen otázka času. Před týdnem se mu na chvíli zastavilo srdce a… je strašně slabý Melkore už by bez pomoci ani nedýchal. I léčitelé temných elfů si myslí, že už se nikdy neprobudí."
Melkor stiskl čudlík a vešel na ošetřovnu. Raději bez komentáře. Uvnitř spatřil několik postelí a v rohu opravdu ležel na posteli Manwe, s infúzí v ruce a s trubičkou zavedenou do krku, ale ne přes pusu, rovnou skrze krk. Došel k němu a bylo zázrak, že nespadnul. Tak se raději chytil lehátka.
"Manwe?" Oslovil ho a samozřejmě žádnou reakci nedostal. Přešel na bok postele a vzal bratra za ruku. Na Ainhairu se o něj starali dobře. I když tu byl už tak dlouho a jeho svaly značně ztenkly, pořád vypadal relativně zdravě.
Pro Melkora ale bylo těžké vidět, že ani nereaguje na to, že ho drží za ruku, kterou s takovým citem hladil. A Námo měl pravdu, Melkor v něm vnímal velmi málo energie. Bylo opravdu s podivem, že ještě žije. Ale Manwe byl bojovník a ač to ví málokdo, je zrovna tak tvrdohlavý, jako Melkor a někdy i víc.
"Leží tady celou dobu?"
"Ano." Řekl Námo, který klidným krokem došel k Melkorovi. "Děláme, co můžeme. Pořád žije, i po celé té době. Dokud žije, tak je naděje."
"Povzbuzovali jste ho energií?"
"Mnohokrát, nemůžeme ale riskovat, že by jeho tělo obsadil démon chaosu. Nevíme, jak na tom jeho fea je. Nehodlám se ale vzdát, doufám, že ty taky ne."
Melkor opatrně položil ruku a natáhl se k Manweho hlavě. Jeho prsty zajely do vlasů a brzy nahmataly jizvu po operaci, která mu samotnému zachránila život a vrátila nakonec i zdravý rozum. Teď věděl s jistotou, že tomu tak opravdu bylo. Manwe se pro něj obětoval.
"Chci s ním být chvíli sám, prosím."
"Jistě…"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Anna Anna | 12. července 2016 v 18:19 | Reagovat

Došla inspirace?

2 Vith Vith | 12. července 2016 v 19:59 | Reagovat

Tak to by mne zajímalo co Mel provede. ta žadost tím vysloveně smrdí.

[1]: neřekla bych. spíše nemá čas, taky přeci jen musí pracovat

3 Martina Hrabovská Martina Hrabovská | 13. července 2016 v 19:23 | Reagovat

[1]: Tohle mám ráda... Až každý, kdo sem vleze, zaplatí stanovenou částku, bude Morell moct jen psát. Teď holt musí hlavně dělat, co ji živí. Došlá inspirace vypadá jinak, na netu - jen v Deviantartu - jsou toho mraky a je to lecdy strašná škoda..

4 Martina Hrabovská Martina Hrabovská | 13. července 2016 v 19:32 | Reagovat

[2]: No, ten štěp mozku už mu zpátky vrátí těžko, ale vůbec mě nepřekvapí, jestli bude za chvíli lítat po kolonii jak vítr v bedně a hledat Thranduila ,)

5 Vith Vith | 22. července 2016 v 23:38 | Reagovat

[4]: To vypadá že Morell má dovču :)

6 Martina Hrabovská Martina Hrabovská | 23. července 2016 v 11:01 | Reagovat

[5]: Tož ať si ju užije :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama