Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

Slzy pro tisíc hvězd - 21

27. července 2016 v 20:42 | Morell |  Tisíc hvězd a my
"Začněme pádem Ardy." Řekla Vaire. "Chaos přišel a my vyslali volání o pomoc. Ale když nepřišlo nic včas, Valar se rozprchli."
Námo přikývl. "Když jsme pak opravili Ainhaira a vrátili jsme se, byli pryč spící elfové, ale také disky v počítačích, neměli jsme tak žádnou informaci o tom, kde jsou. Hrozná situace. Byl jsi na Ardě, že?" Otočil se na Dardanala.
"Je to pravda." Přikývl Dardanal. "Vzali jsme elfy a taky disky, chtěli jsme zjistit vše o tom, co se stalo. Bohužel, schránky jsme nemohli otevřít bez rizika pro elfy a z disků jsem nedostal skoro nic. Nevěděli jsme, co se stalo, ani že byli další přeživší."

"No každopádně jsi nám pěkně zatopil." Řekl Námo. "Elfové pryč a žádná indicie, kde je hledat. Vrátili jsme se k flotile a s prázdnou. Nemuseli vůbec umřít."
"I mě je těch mrtvých moc líto. Omlouvám se, ale… snad chápete."
"Teď už ano." Řekl Námo. "A snad ti to můžeme i odpustit, i když se obávám, že mrtvé už zpátky nedostaneme. Má moc nesahá všude. Budou muset zůstat na té planetě do já-nevím-kdy."
"Je mi to líto." Řekl Dardanal upřímně.
"Zapomeňme na to." Řekla Vaire. "Ainhair má dostatek záloh. Alespoň pro základ." Pak mávla rukou. "Kde teda spící elfové jsou? Kam si je vzal?"
"Vzal jsem je k nám na svět Poliugo. Tam jsme na ně dohlíželi a snažili jsme se o to, aby se ti, co se probudili, měli dobře. Jen je škoda, že se nám to nedařilo."
"Neměli jste potřebné znalosti ani naladění." Řekl Námo. "Jen se zeptej Thranduila, jak se cítí tady na palubě. Zařídili jsme si tu harmonizující prostředí."
"A kde jsou ti elfové teď, když planeta patří tyranidům?" Zeptala se Vaire.
"Ehm…"
"V bezpečí." Řekl Námo.
"Je to tak," usmál se Melkor, "s Námem jsme se vloupali do centrály přesunů a použili jsme warp teleportér, jsou v bezpečí v Mandosu."
"V Mandosu?" Podivil se Thranduil.
"Ten Chaos nikdy nedobyl." Řekl Námo. "Tedy přesněji chaos vůbec a elfové jen patro s elfy, které nebylo zapečetěné. Ale pod tím je ještě mnoho prostor, město, které nám sloužilo jako první obydlí na Ardě, než se dalo žít na povrchu."
"To je teda něco." Vydechl Thranduil.
"Děláme, co je třeba." Řekl Námo. "Někdy je dobře porušit i zákon. Ale jen s opravdu dobrými důvody a úmysly. Museli jsme je zachránit. Tyranidi přicházeli."
"Vy jste o tom věděli?" Zeptal se Dardanal.
"Já jsem to vycítila." Řekla Vaire. "Ale jen protože neměli zájem na tom ublížit naší flotile."
Námo přikývl. "To hnízdo mi dělá starosti, nebýt napadení kolonie, šel bych s nimi do otevřenějšího boje. Něco získali, nebo… někoho…" Více ale z něj nevyčetli, jeho myšlenky zůstaly skryté. "Takže už v tom začínám mít jasno, co všechno se sehrálo."
"Já bych v tom raději tak jasno neměl." Řekl Thranduil. "Vytrhli jste mně ze života i vlastně ze smrti po boku mých věrných, proč?"
"Není ti snad dost, že si Valar váží tvého života zrovna tak jako svého?" Zeptal se Melkor. "Co by mnozí dali za to, aby přežili pád svého světa tak, jak se to stalo tobě."
"Nech ho, Melkore." Řekl Námo mírně.
"Neměli jste na to právo." Stál si na svém Thranduil.
"Až se vypláčeš nad rozlitým mlékem, Thranduile," řekla Vaire mírně, "tak začni uvažovat o tom, co budeš dělat teď."
Thranduil si složil ruce na prsou. Teď a tady se cítil znechucený a zrazený. Vybuchl by vzteky, nebýt toho pole, co i jeho stále uklidňovalo. Povzdechl si a zase se uvolnil. "Mohli jste alespoň místo mě zachránit Legolase."
"V čem by to bylo jiné?" Zeptal se Melkor. "Nejspíš by i on měl stejnou písničku: mohli jste zachránit tři tečky. Přežil jsi a jsi tu se svými bohy, kteří se ještě stále dávají dohromady z toho, že přišli o všechno. Smiř se s tím, ty jeden nevděčný…"
"Mírni se, Melkore." Řekl Námo a Melkor přikývl. "Dobře, Thranduile, když si to tak přeješ, můžeme udělat dohodu. Až bude možnost, opět tě zmrazíme a vymažeme ti paměť. Pak už si kromě svého jména nevybavíš vůbec nic. Ber nebo nech bejt, nic blíže tomu co chceš ti Valar nabídnout nemohu. Ale do té doby o tom budeš přemýšlet a dobře si rozmyslíš, co opravdu chceš, ano?"
Thranduil mlčel. Zatvářil se ublíženě, (a taky se tak cítil) ale přikývl.
Námo a Vaire si vyměnili myšlenku i pohled.
Než se nadáli, Thranduil vstal a odešel. Dardanal chtěl jít za ním, ale Námo ho zadržel. "Nech ho být. Musí si to srovnat sám." Jakmile se Dardanal usadil, Námo pokračoval. "Musí si sám urovnat, kdo je teď a co bude od života chtít a čeho je pro to ochoten."
Dardanal přikývl. "Dobře. Takže už si rozumíme. Co se teď stane? Myslím s elfy z kolonie?"
"Flotila je neuživí a ani nechce." Řekl Námo.
"Takže je někde vyložíme?"
"Na Saim-hannu." Řekl Námo. "Raktou s nimi má dobré vztahy. Zvláštní ale pravda."
"Saim-hann," Melkor se usmál. "Na ten se podívám rád… to abych se začal chystat."
"Na to není čas." Řekl Námo. "Potřebuju vás, tebe i tebe." Myslel Melkora a Dardanala. "Tyranidi dokáži zatajit svůj přílet, což znamená jedině, že mají někoho, kdo to umí. Chci napadnout a zničit to hnízdo nad vaší bývalou kolonií, Ainhair jim poškodil motory, měli by tam ještě pár dní trčet. A toho využijeme a tuhle výhodu jim utneme. Musíme, jinak elfové utrpí další velké ztráty."
"Počkej, ty myslíš…" ozval se Melkor, "že mají Irma?"
"Prokoukl jsi mě." Řekl Námo. "Jen on má takovou sílu a talent k plošnému ovlivnění smyslů a možná mají s ním i další. Myslím, že je na palubě toho hnízda."
"Proklatě." Vydechl Dardanal.
"Valar se rozprchli, Dardanale, a skončili v mnoha částech galaxie poté, co nerozvážně prchali tunely warpu. Proto jsme doposud žádného nenašli… možná jsme právě objevili prvního."
Orome stále jen mlčel a sledoval debatu. To byl jeho nejběžnější způsob účasti.
"Takže nemáš ani ponětí, kde jsou."
"O důvod víc, proč získat zpátky Irma." Řekl Námo tvrdě. Pak ale zmírnil. "Pomůžeš nám, nebo ne? Musíme si připravit plán a vyrazit co nejdřív."
Dardanal se pousmál. "Vyhnali mě z domova. Mám s nimi nevyřízené účty…"
"Jdu probrat Nathrezima, budeme ho potřebovat." Řekl Orome…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama