Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

Slzy pro tisíc hvězd - 23

29. července 2016 v 5:00 | Morell |  Tisíc hvězd a my
Thranduil znal cestu jen zběžně, ale vzhledem k tomu, že se plížili lesy, tak byl ve svém živlu. Díky tomu byl v klidu. Setkali se s několika špehy tyranidů, ale jinak to byla snadná cesta až ke svatyni a klášteru. Tam jich bylo dost a elfové se dostali do nebezpečné bitvy jen s minimem krytí. Thranduil alespoň měl příležitost ukázat, že není střelec k ničemu. Několik elfů pozvedlo obočí, když si všimli, jak přenou má mušku… hned jak si odvykl svým návykům při střílení z luku. A byl stejně přesný i při sestřelování těch letících. Když se zbavili útoku, prohlásil, že s laserovou puškou musí umět střílet každý, že je to umění pro děti.

Těmhle elfům velela elfka s vyholeným čelem až na temeno a to, co měla oholené, měla potetované. Thranduil z ní cítil něco zvláštního i přestože šlo o temnou elfku. Své dojmy ale odsunul stranou. Bylo potřeba se soustředit. Došli do kláštera, těla tu nebyla žádná, jen někdy někde stopy krve. Sešli do podzemí chrámu, kde bylo mimo jiné tajné ovládání energetické sítě. Několik elfů se na něm hned dalo do práce, zatímco ostatní hlídali nad nimi v budově. Mezi těmi byl i Thranduil. Když si elfové začali šeptat, tak si troufl.
"Kdo je ta elfka ve velení?" Zeptal se opatrně.
"To je Sirma," řekl jeden z elfů, taktéž tiše. "Je dcerou Valar, Náma a Vaire. Je nebezpečná a chytrá."
"Jak je stará?" Zeptal se Thranduil.
"To je těžký, každá elfská skupina si počítá čas podle jiné planety a Valar též. Podle nich to nevím, narodila se asi rok poté, co se připojili k naší flotile."
Thranduil přikývl, ale nespouštěl oči z prázdné místnosti a z oken. Kdyby tu nebyli tyranidi, bylo by to svým způsobem stále nádherné místo… ale jemu chyběla loď Valar, jestli se někde nyní cítil doma, tak to bylo na palubě Ainhairu. Dcera Náma, Thranduilovi tomu nějak nešlo uvěřit. Odmítal si tohle všechno připustit. Valar a elfové? Těžko. Jen shoda jmen, nic víc.
Zezdola vyšel elf. "Hlídejte dobře a buďte tiše, Musíme tu zůstat. Sirma se snaží zprovoznit siť, tyranidi napáchali hodně škod. Oba zdroje energie jsou sice v chodu, elfové z druhé skupiny též hlásí, že už tam jsou, ale dokud je Dardanal nezačne využívat, musíme tu být.
Thranduil měl nepříjemný pocit, že než tohle skončí, budou čelit masivnímu útoku…


Dardanal byl nespokojený, nejen protože přišel o dva elfy. Dostali se do základny a jeho kódy… ty ani nepotřeboval, tyranidi všechny dveře otevřeli a tak už zůstaly, často daleko od svých rámů. Dardanal vzal do ruky baterku, ve druhé meč a šel s elfy hlouběji do komplexu. Rozhodl se, že rozsvěcovat nebudou a tak šli potmě. Nechtěl riskovat, že o sobě dají vědět. Už scházeli do čtverého podzemního patra. Dardanal věděl, že se dostávají, kam potřebují. Do srdce tajné základy, o které nevědělo moc elfů a která měla bránit i proti tyranidům. Dardanal téměř viníkům přál, aby byli mrtví. Dostali se k hlavnímu počítači a řízení planetární obrany. Konečně.
Elfové se rozestoupili, aby místnost mohli dobře chránit. Tyranidi mohli vědět, že tu jsou, nebo brzy budou. Dardanal a dva další museli nejdříve rychle zprovoznit počítače a až pak se mohli připojit do sítě.
"Skoro jako by chtěli, abychom se sem dostali." Řekl elf a Dardanal měl puzení dát mu za pravdu. Šlo to podezřele hladce…
Zapojili počítače a Dardanal se snadno dostal do sítě a konečně, hodně pozdě, zprovoznil systémy automatické obrany a rychle označil loď Ainhair jako spojence. A pak se pustil do další práce.
"Automatická obrana funguje." Řekl Dardanal spokojeně, "je tu ale ještě jedna složka obrany. Pokusím se ji zprovoznit."
Všichni slyšeli, jak děla nad nimi spustila a začala pálit na hnízdo… A věděli, že toho si Tyranidi rozhodně všimnou…


Plamenomety rozpálily vazivo a mnohé chapadla, nebo co to bylo, spojená slizem, začala praskat. Tehdy elf, který byl jimi chycený, otevřel oči a vykřikl, hlubokým, broučím hlasem tyranidů. Hned se k němu přidali i ostatní a rozkřičeli se. Než se elfové nadáli, ti čtyři své vězení sami roztrhali, nebo je pustilo. Seskočili a zaútočili na elfy, stejně jako tyranidi, co přibíhali chodbou. Elaron, i když nebyl kdovíjak zkušený, něco z výcviku už stačil pochytit, hlavně protože ho rodiče trénovali. Chytil elfa, zatáhal za ruku, až ho obletěl a vrazil hlavou do zdi. Tak ho omráčil.
"Elfy nezabíjet, omračte je!" přikázal ostatním.
Tři byli brzy na zemi, ale ten čtvrtý, elf s největší mocí z nich, se tak snadno nenechal. Tyranidi elfa navíc bránili. Naštěstí ale neutíkal. Bojovalo se ale strašně. Elaron musel krýt sebe i elfy po svých obou stranách. A chtě nechtě, měl talent a začínal v tom být dobrý. Hnízdem se začalo roznášet další kvílení, už o nich určitě vědí všichni. A pak se hnízdo otřáslo. Útok Tyranidů na ně tehdy polevil a elfům se podařilo je přemoci, a výstřelem se zvláštním nastavením omráčili i posledního elfa a rychle je všechny svázali. Rozdělili si je jako náklad, pořád jich bylo osm, a vydali se rychle zpět k lodím. Ostatní je kryli. Elaron nesl elfku a uvědomil si, že je dost vyhublá. Asi je už věznili dlouho.
Přestože k tomu Elaron neměl důvod, srdce mu sevřelo velmi zlé tušení. Něco se probouzelo a on se s tím rozhodně nechtěl potkat.

Mezi Tyranidy je jeden strašnější a nebezpečnější, než ostatní, dobyvatel světů, pán hnízda. V každém hnízdě je jeden a ten zdejší si prohlížel, napojený na centrální mozek, jak si elfové počínají. Jeho prastará mysl zvažovala všechny možné scénáře. Navíc ta podpora zdola… museli na něco přijít. A možná nejsou jediní, kdo vědí o tom, co tady provádějí. Jeho oči se přivřely, jak se za nimi vyvíjel plán. Tyranidi našli obě lodě elfů a zničili je. Vycenil zuby v uspokojení. Tohle bude krásný lov. Elfí maso mu voní lahodně, ale rozhodl se pro jiný plán. Takovou houževnatost nesmí zahodit. Měl plán a už rozdával rozkazy…
Jakmile měl vše připravené, odpojil se od počítače a uvolnil se ze svého místa, jakési kapsy naplněné tekutinou, dýchal díky hadici, ale teď by čas být skutečně naživu a ne jen součást mysli hnízda. Prohlédl si svůj ocas, 4 ruce s meči a pak se rozhlédl po chodbě. V tomhle odpočinkovém místě bylo mnoho bojovníků, ale ti se nebudili, Nepřátel bylo málo a bylo by plýtváním probouzet tolik tyranidů. Tihle elfové nebyli k jídlu.
Na svých kopytech tak zamířil k nim. Jak se hnízdem proháněl vzduch, už i cítil jejich vůně. Ano, byli mezi nimi silní elfové, kteří pomohou jejich tažení. Rozběhl se…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Martina Hrabovská Martina Hrabovská | 29. července 2016 v 12:37 | Reagovat

Tak teď jen doufejme, že Námo počítal i s tímhle. Ten Raktouův (fuj, krupica, hůř skloňovatelné jméno si už Dardanal vymyslet nemohl?!) plán moc geniálně nezněl...

2 Morell Morell | Web | 29. července 2016 v 18:37 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama