Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

Slzy pro tisíc hvězd - 28

3. srpna 2016 v 5:00 | Morell |  Tisíc hvězd a my
Raktou zneklidnil. Šeptání o tom, že Valar opouštějí flotilu, nemohl brát na lehkou váhu. Věděl, že to okamžitě vyvolá hýbání do teď klidných vod a to vyústí co nevidět ve vzpouru a převrat. Jestli nezíská rychle kontrolu nad situací, nějaký elf bude mít jeho hlavu. Věděl to. Byť pak budou nostalgicky vzpomínat na to, jak to bylo příjemné, když jim vládl elf s výchovou čestné rodiny vznešených elfů, na kterého se opravdu mohli spolehnout, nikdo v jeho šlépějích nepůjde. Ne. Jestli si Valar nepojistí, bude muset znovu všem dokazovat sovu sílu. To zvládne, když nebude na výběr. Toho se nebál, ale ani on nebyl nezranitelný, aby se nemusel bát nějakého podrazu, dýky do zad, nebo náhlému "zkratu" přechodových dveří, které ho jakože náhodou vyhodí do vesmíru.
Ne. Musí situaci hned dostat pod kontrolu. S posměchem prohlásil, že i kdyby Valar chtěli, odejít se neodváží…


Melkor se ten večer ve své kajutě, dlouho nepoužívané, ale nyní opět jeho, věnoval meditaci, když mu zapípal stůl s integrovaným připojením k počítači. Přešel k němu a viděl blikající příchozí zprávu.
Spustil ji a nestačil se divit. Na obrazovce se objevil Raktou.
"Ahoj. Tušil jsem, že se angažuješ, Námo není tak dominantní vůdce, jako ty, že? Něco ti prozradím. Mí lidé dopují Manweho drogou. Je závislý. Když opustíte flotilu, už nebude dostávat dávky a přirozeně zemře. A ani se nepokoušejte zjistit, co to za drogu je, jinak ho nechám předávkovat. Valar mi slíbili věrnost a věrnost opravdu očekávám. A žádné podrazy, Melkore. Vím vše."
Melkor se rozechvěl a praštil do stolu v záchvatu zlosti i strachu. A pak mu to v hlavě sesedlo dohromady. Kdo může vytahovat informace o Valar před Raktouem? Zamířil hned za Námem…

"Sirma…" Námo se zamračil. "Ne, že bych byl nadšený, ale ani mě to nepřekvapuje. Vím, že její srdce to k temným elfům táhne, vyrůstala tu. To, že jim dává přednost, znamená jediné. Musíme ji tu nechat. Jen tak bude šťastná."
"Mimo jiné." Řekl Melkor. "Ale jakmile přestane nosit informace, i její pozice se může zhoršit. Musíme jednat rychle."
"Hodně rychle." Řekl Námo. "Musíme zjistit, co za drogu používají na Manweho a nebo, jestli neblafuje. I to Raktou dobře ovládá."
"Souhlasím." S tím vytáhl z rukávu vzorek krve. "Odnes to na Saim-hann a předej to Elaronovi, aby nechal udělat testy a vysvětli mu, že nesmí být znát, čí krev to je."
"Jak jsi to udělal?"
"Jsem zloděj z povolání." Usmál se Melkor.
"Pravda, zapomněl jsem, že jsi… to nic."
"Najdi Elarona. Je zamilovaný do našeho Thranduila, tak snad bude mít důvod mlčet. Je to Ashbel."
"To je i Raktou." Řekl Námo. "To se nám to pořádně míchá dohromady."
"A nespěchej." Dodal Melkor. "Já jdu prudit elfy. Musím zjistit, kdo nás takhle zradil."
"Jen nebuď příliš drzý."
"Jestli se mi dostane pod ruku Raktou, servu z něj kůži." Řekl Melkor a odešel z Námovy kajuty.
Námo si vzorek schoval. "Sirmo…" povzdechl si…


Thranduil se vracel na Ainhair a nebyl o nic blíže k rozhodnutí, jakou si zvolí další cestu… vlastně by byl, kdyby se k němu též nedoneslo, že Valar chtějí flotilu opustit pro návrat k životu, jaký vedli před tím. Středozem nebo Elaron, velmi těžká volba. Thranduil mířil zpět, když spatřil Sirmu a zvědavost nad ním vyhrála. Sledoval ji. Tak zjistil, že donáší temným elfům informace o Valar, ale zatím netušil, komu. A protože viděl jen ji, netušil, čí ruce ji pak objaly a s kým se líbala. Thranduil se včas skryl, takže ji nezahlédli. Pak je spatřil oba a pochopil, že Valar jsou v nebezpečné situaci. Okamžitě se vydal na Ainhair, ale jinou cestou…
Tak našel Elarona a zjistil, že tam míří též. "Počkej!"
Elf se na Thranduila otočil. "Co je?"
"Kam jdeš?"
"Za Melkorem, na Ainhair."
"Musíš něco vědět…"


Melkor na sobě nedal nic znát, když přišel Elaron. Elf se tvářil stejně klidně.
"Přišel jsem, protože uvažuji o tom, že bych se připojil k posádce Ainhairu." Řekl Elaron s jistým nadšením.
"K posádce?" Melkora to překvapilo. "Ale… no dobře, probereme to."
Vešli do kanceláře kapitána, kde stále úřadoval Námo, ale nyní tu nebyl. Elaron okamžitě zamkl dveře a z kapsy vytáhl malý předmět. Něco zmáčkl a z předmětu vyskočilo skládací rameno a na něm červené světýlko.
"Na co rušička?"
"Sirma napíchla bezpečností systémy Ainhairu. Podává o vás informace přímo Raktouovi." Řekl Elaron. "A vzhledem k tomu, jak Námo chtěl, aby tohle bylo utajené…"
Melkor nasucho polkl… Takže Raktou věděl… a věděl hodně. "Takže?"
Elaron pokýval hlavou. "Bude chvíli trvat, než táta pochopí, že to nebyl vzorek ze mě. Vyšel pozitivní na Ramitol."
"To ne…" Zanaříkal Melkor. "Takže opravdu je závislý."
"Mrzí mě to." Řekl Elaron. "A ještě tohle… ale to nevím, co je a proč mi to říkali…"
Ukázal Melkorovi kousek papíru a Melkor si přečetl název. "To jsem kdysi bral, tlumí to třesavku… to zní logicky… Děkuji, musím zařídit pár věcí, ale…" Vzal Elaronovi poctivě vyplněnou žádost a škrtl ji. "Tvé zařazení do posádky dnes neprošlo. Zkus to zítra, jestli máš zájem a… mezi námi, raději i s Thradnuilem, pokud to půjde."
"Vy ho tu chcete?"
"Patří k nám. My ho nezavrhli."
Elaron pokýval hlavou a krátce se zamyslel. "Mohl… bych jet s vámi? Myslím to vážně. Chtěl bych, nenávidím tuhle vleklou válku o přežití. Táta mi říkal, že tohle… ničení kolonií je čím dál častější."
"Nepřijímáme do posádky jen tak někoho, důležitý je společný zájem nás všech." Řekl Melkor při pohledu na žádost. "Jinak bych tě uvítal… je tu… snad důvod, proč by to nešlo?"
"Jsem ve výcviku. Neměli by doma radost, kdybych…"
"Jak jsi daleko?"
"Mám v následujících letech skončit."
Melkor se pousmál. "A co takhle dohoda? Zkus přesvědčit Thranduila, ať letí s námi, ty doděláš výcvik a pak pro tebe někoho pošleme. Tentokrát Ainhair zůstane k dispozici. Nebude to problém."
Elaron se usmál. "Dobře, díky. Hned jdu za ním…"
"Ale ne nadšeně, do lodi ses nedostal." Připomněl mu Melkor. "A než odletíme, ještě se stav, musíme se domluvit."
"Jistě." Elaron složil rušičku a schoval ji do kapsy.
"Neuvěřitelné…" konstatoval Melkor a šel si to vyřídit s bezpečnostním systémem…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nikki Allen Nikki Allen | Web | 3. srpna 2016 v 20:30 | Reagovat

krásně píšeš! :O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama