Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

Slzy pro tisíc hvězd - 38

13. srpna 2016 v 5:00 | Morell |  Tisíc hvězd a my
Přístup povolen…
Lodní deníky, loď: Ainhair (externí záznamník v Maháxanaru), majitel: Thranduil…
Záznam 1. Rok 7. Věku, 2. Květen…
Přehrávám…

Ahoj, Elarone. Chybíš mi a po uvážení a pár radách jsem se rozhodl občas udělat záznam, nechat ti vzkaz, abych alespoň měl pocit, že s tebou mám kontakt. Možná ti je jednou pošlu, nebi ti je alespoň přehraju.

Valar se rozhodli, že budou tenhle věk počítat jako sedmý a začali počítat hezky od nuly, protože jejich návrat a opětovné sjednocení je velkým důvodem. Varda je mrtvá, ale ani to, že nemá tělo, ji zjevně neomezuje. Občas ji cítím okolo Manweho, zůstává u něj jako strážce a málokdy ho opouští. A Manwe, tomu neuvěříš! Probudil se! Málem se při tom udusil, protože přístroj, který mu pomáhal dýchat, se zasekl kvůli výpadku energie. Melkor byl u něj a hadice přeřízl nožem. Bohužel říznutí do hlavy na něm zanechalo stopy. Má problémy… a Melkor zjistil, že přece jen něco unese, je schopný ho přenášet, myslím, že má ruce v pořádku, i když má kapku deformované kosti.
Manwe má alespoň mysl v pořádku, Irmo ani Este nakonec nezjistili v jeho mysli žádné poškození, ale má problémy s tělem. Nemůže chodit, na ruce je téměř chromý a občas se do něj dá nehezká třesavka… a chtě nechtě, pořád působí tak vznešeně… Možná, protože se nevzdává. Stále se snaží trénovat, znovu se naučit své tělo ovládat. Má zvláštní mysl… no jo, starám se o něj, když nepracuji na zahradách. Je toho hodně, co je ještě třeba udělat. Všichni máme hodně práce. Může někomu přijít obyčejná, a hodně se opakuje, občas mi to až leze krkem. Ale vím, že je to potřeba. Obnovit přírodu, to je nyní nejdůležitější, vrátit na Ardu zvířata a ta musejí mít, co jíst…
Myslím, že už je to všechno. Musím se vrátit k Manwemu. Irmo mě učí mluvit s ním telepaticky, nejsem na to zvyklý, ale oba mají trpělivost skal… Manwe není schopen vládnout Valar, ne teď, je zesláblý… Vládne Melkor… Víš, jsem doma… ale zároveň… Už musím…

Konec záznamu.


Lodní deníky, loď: Ainhair (externí záznamník v Maháxanaru), majitel: Thranduil…
Záznam 1. Rok 7. Věku, 2. Květen… Druhý záznam…
Přehrávám…

Konečně večer, tohle byl dlouhý den. Na něco jsem zapomněl. Sauron. Chtěl bych ti o něm říct. Sauron je znám mému lidu, jako zlý, ale stejně jako s Melkorem, je všechno jinak. Sauron, tehdy Mairon přišel na Ainhair jako maia a nadšenec do starého kovářství. Byl to skvělý mág. Celé to vlastně trochu spustil Manwe, který ho povzbuzoval, aby se Melkorovi vyjádřil. On měl Vardu, ale Melkor neměl nikoho jiného, jen svého. Mairon měl úspěch a Melkora prý úplně očaroval. Zatímco Valar čerpali síly na vytvoření bariéry, láska mezi nimi rostla a také vzájemné spojení. Měli se brát poté, co bude bariéra hotová, jejich vztah se rozjížděl slušně. Ale ta nehoda to utnula a Sauron… prostě mu tak budu říkat… skrze spojení utrpěl stejnou poruchu jako Melkor. Ti dva ale byli jeden druhému velmi blízcí a tak i v temnotě zůstali spolu, temní přátelé a milenci.
Teď všechno vidím jinak… a s nimi dokážu jedině soucítit. Dardanal měl pravdu, nemůžu zpátky, svět se změnil, příliš… kéž by… co se dá dělat? Co bych si mohl přát? Žiju díky tobě, Elarone… jen nevím, co bude se spícími. Co mají Valar v plánu s nimi? A mají něco v plánu? Nevím…

Konec záznamu.


Deníky létosvětu Saim-hann, Cesta: Idainn (záznamy studentů magie) majitel: Elaron…
Záznam 5.Meldar, Galaktický standardní rok 2870… převádím… 3. Rok 7. Věku, 29. Květen…
Přehrávám…

Ahoj Thranduile. Napadlo mě, že začnu dělat záznamy. Proč jsem tak čekal? Nevím, ale určitě to jednou zjistím. Víš, trénovat je těžší, když tu nejsi, něco mi bolestně chybí, ale jde to. Pěkně pomalu a trpělivě, jak mi tu pořád říkají. Věřím, že jsme propojení a tak jsme vlastně pořád spolu. Vše je propojené. Jinak všechno se dává do pořádku, relativně. Sirma a Raktou mají syna… jo, Raktou s pomocí táty a pár dalších si uchoval život v těle, než ho dali dohromady, tak to přežil. Naštěstí, byl to na těsno. Je se Sirmou a už mluví o dalším dítěti… ale to nebude hned. Zajímalo by mně, jestli se Raktou dokáže dostat do stejného rytmu jako táta, ale pochybuji. Ostatně rodiče teď mají vlastní záležitosti. Tiria má nového brášku, je mu teprve šest měsíců. Je to snad poprvé, kdy mají rodiče děti tak brzo po sobě. Někdy mi přijde, že s plynoucím časem ti dva jen sílí.
A já… já studuju a jsem z toho občas… chybí mi planeta, kde jsme byli předtím, Létosvět je… příliš jiný. Těším se za tebou, i když to bude znamenat opustit mnoho technologií. Trochu jsem si nastudoval Valary, Táta mi ukázal materiály, co o nich sesbíral a musím uznat, že je těžké tomu odolat. Co Manwe přednášel elfům, ten elf na něco kápl, na něco mimořádného. Cítím to z jeho slov. Co to je, že se s tím stáhl od ostatních? Snad si to jednou řekneme… změnil jsi mi svět, když jsi do mě tehdy vrazil. S tebou… se změnilo více, než bych čekal. Něco se ve mně mění. Mám sny… jiné, než kdy dříve, plné přírody a šepotu… magie, kterou ani nestuduji. Rodiče už si toho všimli. Říkají, že je pomalu opouštím, že nacházím, co jsem doopravdy…
Vlastně je musím obdivovat, jakou musejí mít sílu, že každé ze svých dětí dokáží nechat jít, znovu a znovu… dokážou, co nikdo jiný.


Konec záznamu.


Lodní deníky, loď: Ainhair (externí záznamník v Maháxanaru), majitel: Thranduil…
Záznam 3. Rok 7. Věku, 22. Červenec…
Přehrávám…

Elarone… Škoda, že mi přijde, že ti ani nemůžu vysvětlit všechno, co mi vysvětluje Manwe, o sobě a o Valar. Už jsem se naučil mu rozumět, už chápu ty obrazy i emoce, vnímám i slova a rozumím, mnohem dokonaleji, než kdybychom mluvili nahlas. Ale i nahlas už zvládá Manwe některá snazší slova. Dostane se z toho.
Myslím, že bude všechno nakonec dobré… i když bude všechno úplně jinak… Manwe mě volá…

Konec záznamu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Martina Hrabovská Martina Hrabovská | 13. srpna 2016 v 11:07 | Reagovat

Uuups, to vypadá, že až se Elaron s Thranduilem konečně setká, tak z něj bude vykulený jak kulička (v pozitivním slova smyslu). Že by se nám rýsovalo rozšíření Ardského panteonu? (Mimochodem mě napadá, jak jsi v kapitole 13 psala, že Dardanal musel na schůzi, na které se řešil stálý pokles elfské populace, tak se tam klidně mohl postavit a říct něco ve smyslu :"No, na mě, nekoukejte, já dělám co můžu!" :D )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama