Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

Pohoda a nepohoda - 7

14. listopadu 2016 v 7:56 | Morell |  Nekonečné legendy Středozemě
Illidan, i když našlapoval lehce, byl nespokojený, protože jeho chůze byla dost hlučná v kamenných chodbách pevnosti. A Legolas mu to potvrdil.
"Dupeš jako kůň."
Lovec démonů v odpověď zavrčel. "Nic lepšího mi říct nedokážeš? Třeba co můžeme čekat?"
"Já tu nikdy nebyl." Namítl Legolas.

"Manwe říkal, že zde leží zkoušky, které vytvořili on a jeho… parta? Kolik jich vůbec je?"
"Melkor se nepočítá, toho chtěli testovat, takže čtrnáct."
Chodba zatočila a vedla je dolů po schodech. Na stěnách hořely louče.
"Je to trochu jako na světě Legie," podotkl Legolas. "Cítím tu jejich energii."
"Já též, ale mohou to být jenom glaivy, v těch je té energie skutečně mnoho."
"Jako v tobě." Legolas se zahleděl na stěny. "Může energie glaivů tohle místo zkazit?"
"Do jisté míry ano, ale soustřeď se. Myslím, že nás čeká první problém k vyřešení."
A opravdu vyšli z chodby do místnosti a za nimi spadla mříž. Místnost byla velká a kamenná, nyní sotva trochu osvětlená. Pak vzplanulo velké ohniště a oni spatřili v jeho světle další cestu, kde mříž nebyla, ale…
"Prý nepotřebujeme zbraně." Procedil Illidan ironicky při pohledu na jeskynního obra, který už na ně naštvaně řval za to, že ho vzbudili…

Azariel si obnovil svou podobu, i když Saurona tím vždy trochu zklamal. "Chtělo by to brambůrky."
"Prosím, mistře, chci vidět a slyšet všechno." napomenul ho Sauron opatrně.
Kael neřekl nic, ale cítil, že se k nim na pozorování někdo připojil a další přicházeli…

Obr doběhl k ohništi a Illidan se uhnul, než ho rozmázl. Legolas musel hned taky odskočit a snažil se dostat za něj. Obr se rozhlédl a vrhl se po Illidanovi, kterého spatřil prvního. Illidan se rozběhl, obr za ním a Legolas též. Chtěl na obra vyšplhat, aby ho zmátl. Vyskočil, chytil se bederní roušky… a spadli na zem on i rouška. Obrovi se hadr zamotal do nohou a on skončil na zemi.
"To jsem vidět nemusel," zhodnotil Legolas velký zadek a rychle vyskočil na nohy.
Illidan to hned otočil a obrovi vrazil pěst do zubů, než stačil vstát. Vyletěly dva zuby a lovec přeskočil ruku, která ho chtěla odhodit. Obr vstal a uvolnil se z roušky.
"Fuj." Zhodnotil Illidan to, co rouška už nezakrývala, a zaťal pěsti.
Obr se napřáhl a udeřil pěstí. Tak se střetly pěsti obra a Illidana, přímo a tvrdě. Obr zakňučel, ustoupil a třepal bolavou rukou. Illidan též třepal levou rukou, tohle byla tak tvrdá rána, že mu z ní snad pokřupaly kosti v zápěstí. Legolas uvažoval, vyšplhat na obra nemohl. Obr byl trochu obalený slizem a potřeboval by alespoň půl druhé tuny toaleťáku. Legolas se rozhlédl, nebyly tu žádné terasy, nástroje, nic. Jen kamení u stěny na druhé straně místnosti. Rychle tam odběhl a do každé ruky vzal kámen. Nebyl hobit, neuměl je dobře házet, takže se rozběhl ke stěně, u které obr třepal bolavou rukou. Vůbec si elfa nevšiml, když vyskočil. Legolas se odrazil od stěny a tvrdě ho praštil do hlavy.
Illidan se zazubil a natáhl k Legolasovi zdravou ruku. Elf mu hodil kámen. Illidan pak padl na kolena a jeho tetování se rozzářilo. Vyrostl a celý zčernal, jak byl z okovů uvolněn démon uvnitř něj. Nenávistně se podíval na obra, který na něj zařval.
Rozběhli se proti sobě, Illidan vyskočil a praštil obra do hlavy s takovou silou, že ustoupil nazad. Druhou ranou ho dorazil. Obr spadl na zem v bezvědomí.
Když jeskynní obr dopadl na zem, Illidan se otočil na Legolase, který znejistěl. Lovec se na něj mohl klidně vrhnout a roztrhat ho. Ale nestalo se. Proměnil se zpět v Illidana, který najednou vypadal docela mírumilovně a neškodně.
"Kudy dál?" Zeptal se lovec.
"Asi jediná cesta je ta, kterou přišel tenhle obr." Ukázal Legolas.
Illidan přikývl a vyrazili. Znovu zatřepal rukou. "Ten netvor měl pořádnou výdrž, na to, že v sobě neměl žádnou magii. A byl pěkně tvrdý."
"Morgoth vyrobil tyhle obry z kamene." poznamenal Legolas
"Tos mi nemohl říct před tím, než jsem s ním začal boxovat?" zlobil se Illidan a dál zkoumal svou ruku. "Tohle bude chtít léčivou magii. Kael ze mě bude mít srandu."
"Měli bychom se soustředit. Sotva jsme začali."
Illidan si povzdechl. "Asi se ptám pozdě, ale co jsou vlastně Valar zač?"
"Bytosti, co stvořily tenhle svět, bohové. Proč?"
Kdyby měl oči, tak by je Illidan vyvalil. "No nazdar…"

Melkor zmizel a než uběhla minuta, byl zpátky s velkou mísou pečeného masa. Sauron se usmál.
"O nic jste nepřišel." ujistil ho Sauron.
"To doufám." Melkor se usadil, položil mísu a šáhl po kuřecím stehnu. Soustředěně ale hleděl na děj uvnitř pevnosti, do které z tohohle místa díky magii viděli.
Za nimi už seděl Tulkas a i on ujídal z mísy masa.
Manwe obrátil oči v sloup… ale nabízené jídlo neodmítl.

"Tohle vypadá jako červí tunel." uvažoval Legolas.
"Pro lásku Elune, jen ne gigantické červy!" zanaříkal Illidan.
Cesta, kterou sem vešli, se zavřela kamennou stěnou, která dopadla perfektně na místo. A pak se pod nimi otřásla podlaha a slyšeli zvuky valícího se kamení.
Oba se podívali směrem, kde tunel stoupal. Oba vyvalili oči, otevřeli pusy, otočili se a už utíkali, protože se za nimi valila obří koule, která by je rozmázla jako nic. Běželi rychle a koule byla hned za nimi. Tunel mířil stále níž, koule zrychlovala. Legolas měl co dělat, aby stačil Illidanovi a aby ho nedohnala koule. Tunel najednou zatočil a oni běželi po spirále dolů a pak zase rovně, zase otočka a … Legolas vyvalil oči, ale nebylo zbytí.
Oba vyběhli z tunelu na cestu. Jenže kus jí chyběl. Legolas o sobě pochyboval, ale odrazil se a skočil nastejno s Illidanem. Ani jeden z nich nedoskočil na cestu. Oba dosáhli rukou ke skále, kde cesta končila. Byla tam připravená držadla z lan. Oba se bezpečně zachytili a patřičně sebou praštili o skálu.
Legolas pohlédl pod sebe do chaosu a pak na kouli, která zůstala zachycená o výstupek, k tomu určený. Valar neplýtvají. Obrátil svou pozornost zpět k sobě a pokusil se dosáhnout na lano nad sebou. Nakonec se musel chytit Illidanovy nohy, aby se dostal výše, kde bylo lan více. Oba vyšplhali nahoru do bezpečí bez dalšího problému.
Lovec démonů syčel a vrčel, očividně ho ruka bolela více, než by chtěl. Illidan si zkoumal svou ruku a Legolas si musel sednout a pořádně ten běh rozdýchat. Pak si všiml, že Illidan začal zápasit s páskou, co měl přes oči.
"Co je?"
"Musím si tu ruku stáhnout." brblal Illidan a jednoruč se snažil rozvázat uzel, což mu vůbec nešlo.
Legolas vstal. "Pomůžu ti."
Illidan přikývl a zůstal stát, zatímco se Legolas pokoušel o totéž, chvíli neúspěšně, ale pak uzel povolil a černá látka se uvolnila. Legolas se podivil, jak dlouhá ve skutečnosti je. Illidan ji měl přeloženou na půl, takže měl přes oči dvě vrstvy, ne jednu. Díky tomu měl dostatek bandáže na svou ruku. Obmotal si dlaň i přes hadrový chránič, který proti nárazu obra nic nezmohl… ten náraz by nezarazil ani kov, popravdě.
Legolas si zase sedl a rozhlédl se. Zde nebyli uvnitř, ale na jedné ze spojnic mezi částmi pevnosti. Napadlo ho, jestli je tu Manwe a ostatní neuvidí. Pak se otočil na Illidana a nestačil se divit.
"Ty máš oči!"
Lovec se díval přímo na něj, očima zelenýma v mnoha odstínech, nasáklýma zelenou energií démonů, zkaženou a zlou, ale odstínů zelené měl v očích mnoho a Valar… vypadaly nádherně. Jen slabý zákal bílé naznačoval, že vše není, jak vypadá.
"Mám, dorostly mi. Ale nevidím na ně." Všiml si, jak se Legolas dívá. "Co je?"
"Nic, jen… mi něco došlo, a docela mě to vzalo."
"Co to je?"
"Jak umí být svět podivný." pousmál se Legolas. "Když jsem poznal Kaela, zaujaly mě právě jeho oči a přitom to bylo dílo energie démonů… a já tu zelenou krásu mohl pozorovat hodiny, Uvědomil jsem si to právě teď, že se mi na něm tehdy tak líbily oči."
Illidan se k Legolasově úlevě zasmál. "Jo, svět nám přichystává mnoho nečekaných překvapení…"
Legolas přikývl.
"Potřebuješ oddech, vidím to. Vykašlal bych se na tebe, ale potřebuju tě. Nevíš, co můžeme čekat?"
"Ne." Pokrčil rameny Legolas. "Valar jsou… různí, vládnou různým aspektům světa. Vítr, světlo, smrt, sny, země, voda… a tak dál."
"Takže bychom mohli za sebou mít dvě zkoušky. Dva aspekty světa, které zbývají?"
Legolas se krátce zamyslel. "Sílou oplývá Tulkas, to by mohlo tomu obrovi odpovídat, ne? Před koulí jsme potřebovali rychlost a rychlonohá je Nessa. Takže zbývá dvanáct." Legolas počítal na prstech. "Od nejmocnějších jsou Valar řazeni: Manwe, vládce větru, Varda, paní světla, Ulmo, pán vod, Aule, vládce země, Yavanna, paní stromů, uhm… pak jsou tu feanturi, Nienna, Valier soucitu, Námo, vládce mrtvých, Irmo, pán snů…" Legolas se podrbal na hlavě. "Nienna žije sama, Irmova žena je Este, léčitelka, Námo má za ženu Vaire, přadlenu osudů, uchovává paměť Ardy v tapisériích. A pak jsou tu ještě Orome a Vána. Oba se starají o zvířata a lesy."
Illidan se podrbal na bradě. "Ti nejmocnější, jak už to bývá, nás vyzvou až na konci. Takže asi ti dva poslední. Zvířata… na to se netěším."
"Já mám hrůzu z toho, co nám připravili feanturi." otřásl se Legolas…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Martina Hrabovská Martina Hrabovská | 14. listopadu 2016 v 9:10 | Reagovat

Uuch... Uvědomují si diváci, že až Illidan vyleze ven, bude mít glaivy a špatnou náladu?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama