Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

Návod na použití návodů k meditaci/duchovních cvičení

27. září 2017 v 20:31 | Morell |  Duchovno a magie
Dělej tohle, dělej tamto a dosáhneš osvícení/nirvány/změněného stavu vědomí/čehokoliv jiného… jen málokomu se to povede takhle snadno. Tedy, ono na tom moc víc ničeho není, jenže trik je v tom, že si musíte uvědomit, co takovéhle mentální cvičení jsou, jak se používají a čemu slouží. Jinak dopadnete jako lidé, kteří se snaží dlouhé roky a desítky let, zvládají cvičení bravurně a přece se nikam nedostanou.

Důvod je jednoduchý a je nutné si ho uvědomit, abyste se s těmito cvičeními někam dostali. Důvodem je, že tato cvičení jsou jen nástrojem a způsobem, nikoliv však cílem. Jakmile je jejich zvládnutí vaším cílem, dál se prostě nedostanete. Snaha o dokonalost povede k dokonalému zvládnutí cvičení, tedy techniky, ale k ničemu více. Tato cvičení jsou nástroje mysli, pokud je mysl používá k používání těchto nástrojů, čeho jiného lze dosáhnout? Ničeho.
Jak tedy tento nástroj použít? Vhodné je porovnání s autem, které je též nástrojem. Řekněme, že chcete někam dojet s autem. Potřebujete auto, což je zde obraz našich cvičení, konkrétně popisu, jak je dělat. Tím to začíná. Do auta nejde jen tak sednout a jet do plného provozu. Musíte se ho naučit řídit. Je potřeba začít opravdu tím, že svou techniku se začnete mechanicky učit a soustředit se na to tuto techniku zvládnout. Není nutné dosáhnout dokonalosti, ale je potřeba dosáhnout jistoty. Stejně tak s autem je potřeba trénovat, dokud nejste schopní dobře řídit.
Problémem je, že tím to pro mnohé lidi končí, věří, že dokonalým zvládnutím techniky dosáhnou svého cíle, jenže dělají totéž, jako když s autem stále trénujete a trénujete a trénujete na cvičném parku. Tak ale ani s autem nikam daleko nedojedou. Ve chvíli, kdy už obstojně zvládáte techniku je potřeba techniku pustit z hlavy. Při řízení taky řídíte auto spíše automaticky a myslíte na to málo, či spíše vůbec. Je na čase využít techniku k tomu, k čemu je určená a auto též. Jako nástroj dosažení cíle. Používáte stále techniku, nemusíte už na to myslet, ale vaše mysl se už upírá k něčemu jinému, k dosažení nirvány, vnitřního klidu, či čehokoliv jiného. Stejně tak s autem se soustředíte na silnici a na cíl, kam chcete dojet, ne na to, jak řídit auto.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bellatrix Kanato Sakamaki Bellatrix Kanato Sakamaki | Web | 10. ledna 2018 v 0:37 | Reagovat

pěkný návod
Spřátelíš blog?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama