Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

Bezejmenná poušť 2/2

16. august 2017 at 15:30 | Morell |  Kreativita
V Krvavé oáze se Azariel rozhodl jeden den zůstat a hloubat nad svými objevy. Kromě skal, ukrývajících onen oltář, objevil také dva monolity, obklopené ruinami. Tyhle věci od sebe byly dost daleko, celé dny cesty. Azariel roztáhl na zem mapu a pozorně se zahleděl na to, kam který svůj objev zakreslil. Bylo to až podezřele zjevné. Společně s Krvavou oázou byly umístěné jako korálky na niti, přesněji na kruhu. A ten kruh byl obrovský. Azariel pocítil nadšení. Nebyl někde v dosahu srdce pouště, byl přímo na jeho hranicích. Stačil snadný test, aby si to ověřil…
 

Bezejmenná poušť 1/2

16. august 2017 at 15:30 | Morell |  Kreativita
Raptoři jsou divoká zvířata, ale mají vynikající orientaci. A navíc hodně vydrží. Legendy vyprávějí, že je sem přivedli mocní bohové z nějakého světa, kde byli odsouzení k záhubě. Zde vyrostli a byli trénováni pro jízdu.

Vyprávění popleteného mága

16. august 2017 at 15:30 | Morell |  Kreativita
To, co čtete, jsem sepsal já, Gilbert, mág z povolání, o svém životě a o svých mladých letech. Snad povzbudím ty, kteří v magii tápou, protože věřte mi, chyby děláme všichni. A nakonec, i chyby se mohou zvrhnout v dobré.
Chtěl jsem se stát mágem a to tím nejlepším. Po prvních pár pokusech o kouzlení mi přibylo rozumu a chtěl jsem být jedním z nejlepších. Pak alespoň vynikajícím mágem…. Zkrátím to, nakonec jsem se snažil nebýt tím nejhorším mágem, co kdy byl…
 


Dechomorovo údolí

16. august 2017 at 15:27 | Morell |  Kreativita
V těch krajích bylo lidí málo a elfů ještě míň. Alan byl vždy dobrodružný a rád se toulal. Obdivoval rytíře i jejich pány, kterým se chtěl připodobnit. Snil o dobrodružství od dětství a nemohl přestat, ani když se začal starat o farmu. Ne, zkusí to. Alanovi v mysli dozrál plán.

Legendy Valinoru

16. august 2017 at 15:26 | Morell |  Nekonečné legendy Středozemě
Opuštěný projet, který jsem objevila ve svém počítači. Je škoda tyhle textíky zahodit, tak je dávám sem...

Ve Valinoru se vypráví mnoho legend, mnoho se uvažuje o tom, co se dělo předtím, než tam přišli elfové a Arda patřila jen bohům. Vznešené i obyčejné věci, které přináší úsměv, nebo fascinaci, či jen nevěřícné kroucení hlavou. To jsou jen některé Legendy Valinoru. Příběhy jsou velmi krátké a spíše humorné, žádný z nich neobsahuje nic závažného, ale snad v nich naleznete dostatek kouzla a obohacení pro svůj život.
V životě je potřeba umět nebrat věci až tak vážně. Mysli elfů nemají rády vážnost a potřebují volnost. Takové jsou pak i legendy, které si vyprávějí, příběhy, které pomáhají jejich moudrosti růst a pomáhají obnovit tento svobodný stav mysli, stejně jako napomáhají přiblížit se k bohům a volají bohy, aby byli blíž. Pomáhají udržet spojení s Valar.
Tyto příběhy vyprávěli Valar sami a věnují je každému otevřenému srdci. Kdo je otevřený přátelství s Valar, tomu se i Valar rádi otevřou. Jediné potřebné je vyvinout vlastní iniciativu a určitě na vás zareagují.

Ilustrační přestávka

20. july 2017 at 10:15 | Morell |  Info
Neumřela jsem, ani nezmizela. Nicméně, jak už se stalo vícekrát, blog nyní stojí a čeká, až na mě zase přijde blogovací chuť a ta určitě příjde. Nyní ale mám jiné úkoly a zájmy. A hlavním, který mi brání psát je ilustrování knihy, dalšího výtisku příběhů z Bílé hvězdy, konkrétně trilogie Je to trošku jinak, Královská hra a Pohoda a nepohoda.

Papírové zbraně Středozemě

15. may 2017 at 16:59 | Morell |  Vystřihovánky
Zatímco mi na stole schnou Bílé nože, mimochodem už asi čtvrtý pár, co jsem vyrobila, myslím, že bude stát za to ukázat vám vystřihovánky, které jsou na netu k dostání k tématice Středozemě. Výběr není zatím moc velký, ale i já na tom pracuju, aby ony krásné zbraně šlo pořídit za pár korun a truchu vlastní zručnosti.Where to go next