Magie ze světa nezmizela, to jen vy lidé se tváříte, že tu není...

Papírové zbraně Středozemě

15. may 2017 at 16:59 | Morell |  Vystřihovánky
Zatímco mi na stole schnou Bílé nože, mimochodem už asi čtvrtý pár, co jsem vyrobila, myslím, že bude stát za to ukázat vám vystřihovánky, které jsou na netu k dostání k tématice Středozemě. Výběr není zatím moc velký, ale i já na tom pracuju, aby ony krásné zbraně šlo pořídit za pár korun a truchu vlastní zručnosti.


 

Povídání o Tolkienovi a mystice

26. april 2017 at 20:26 | Morell |  Duchovno a magie

Mnoho spontálních článků nepíšu. Spíše spontálně píšu jednotlivé nápady ve větším příběhu, ale tohle video ve mně rozvířilo emoce i myšlenky. Vzpoměla jsem si na velice dobrou knihu, která mi dala hodně podnětů k přemýšlení. Jmenuje se Tolkienovo vidění světa: křesťanská filozofie Pána prstenů (obálky knih) a i když nejsem křestan a to křestanství v téhle knížce jsem musela rozdýchávat, stálo to za přečtení...

Sněhurka... asi z moravy

8. march 2017 at 18:50 | Morell |  Pell mell
Ahojky parto, jak asi vidíte, blog trošku stagnuje, ale nebojte, zase přijdou nové příběhy... tak tu alespoň máte pravou moravskou Sněhurku.
(chtěla jsem ji nahrát přímo, ale blog má filtry na html kódování v článcích)

No stejně se zasmějete.

Plamenem ohně k síle srdce
 


Pohoda a nepohoda - 24

25. february 2017 at 8:04 | Morell |  Nekonečné legendy Středozemě
Manwe zrovna seděl na trůně a pozoroval svět, když si všiml orla, který mířil k němu. Vzhledem k hroznému stavu peří šlo o dalšího posla, kterého zachytil Melkor, a který musel přednostně vyřídit jeho žádost. Král Valar si povzdechl. Musí si s Melkorem o zacházení s jeho orly vážně promluvit, co nejdříve.
Orel doletěl k němu, na noze měl připevněné psaní s pečetí Mordoru. Manwe si povzdechl a psaní převzal, bylo na něm ostatně jeho jméno. Hned si ale povšiml, že na rozdíl od Melkorova škrabopisu tohle bylo naspané velmi elegantním písmem a šikovnou rukou. Tohle psal Sauron.
Jakmile obálku otevřel, nestačil se divit obsahu. Varda po něm zvědavě pokukovala, když četl. Jakmile dočetl, mohl říct jen jediné: "To je konec Valinoru…"

Dveře na vagónech českých drah

24. february 2017 at 10:00 | Morell |  z fyzického světa

Tak za tohle se chytám za hlavu. Vlakem jezdím minimálně desetkrát týdně díky dojíždění do školy a vzhledem k tomu jsem nasbírala spoustu zkušeností s vlaky i s jejich vrtochy.
Už teď vím, že jestli průvodčí a vlakvedoucí půjdou sedět, budou to dvě opravdu nevinné ženy, které si půjdou sednout do vězení. Jednoduše protože zabezpeční některých vagónů je opravdu mizerné a pro české dráhy je levnější poslat své zaměstnance do vězení, než přiznat vlastní problém a vyměnit 700 nebezpečných vagónů.

Pohoda a nepohoda - 23

24. february 2017 at 9:26 | Morell |  Nekonečné legendy Středozemě
Následující zima byla pro Legolase plná napětí, protože Kael přezimoval ve Hvozdě. Ani Zimní slunovrat a jeho bujaré oslavy ho nemohly příliš odreagovat od napjatého čekání, i když tentokrát k němu přijeli jak Elladan a Elrohir, tak i Feanor, aby urovnal trochu vztahy a aby si vyzvednul zajatého Maedhrose. Legolas elfa vůbec nechtěl vydat a Feanor musel nakonec svého syna ze zajetí vykoupit. Feanor se tak musel vzdát tří truhel šperků. Na druhou stranu s elfy z Angmaru během svého pobytu vyjednal nejeden výhodný ochod. To schvaloval i Legolas, který si též přál dobré vztahy.

Pohoda a nepohoda - 22

22. february 2017 at 9:21 | Morell |  Nekonečné legendy Středozemě
Feanor se probral a první, co zjistil, bylo, že má přes hlavu pytel. Hned ho ze sebe strhl a zjistil, že leží v cele.
"Proklatě! Doběhl mě!" vypěnil, protože hned věděl, že v tomhle má prsty Melkor.
Zlostí kopl do zdi cely, vytesané ve skále. Ve kterém lochu ale byl, to netušil. Začal přešlapovat po cele a celou ji několikrát obešel, než si všiml váčku na zemi. Okamžitě po něm hrábl. Uvnitř byl kámen. Opatrně váček otevřel a zalapal po dechu. silmaril! Jak se ale mohl ocitnout tady, v téhle cele?
Feanor nad tím pokrčil rameny, usadil se na lavici a začal si svůj drahokam prohlížet…

Where to go next